021-49029
تنگه بوچیر هرمزگان | تنگه ای در اعماق زمین

تنگه بوچیر هرمزگان | تنگه ای در اعماق زمین

تنگه بوچیر یکی از چندین جاذبه گردشگری در استان هرمزگان می باشد. منطقه کوهستانی تنگه بوچیر جایی است که نمونه آن را در هیچ کجای ایران و دنیا یافت نخواهید کرد و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در دنیا است. همانطور که می دانید تنگه های بسیار زیادی در ایران وجود دارد که با سفر به آن ها می توان از اسراری که در دل کوه ها وجود دارد دیدن کرد و همچنین مدتی را در زیباترین پدیده های طبیعی ایران سپری کرد. تنگه بوچیر با داشتن مناظر بسیار زیبا و همچنین داشتن ویژگی های متفاوت نسبت به سایر تنگه های ایران یکی از بهترین گزینه ها برای گردشگری و سفر به طبیعت و پدیده های طبیعی می باشد. اگر اهل طبیعت گردی هستید و دوست دارید از بکر ترین و ناشناخته ترین جاهای ایران دیدن کنید این مطلب مناسب شماست.

در ادامه این مطلب با معرفی تنگه بوچیر و همچنین ارائه توضیحاتی در خصوص این تنگه، سعی کرده ایم اطلاعات خوبی را در اختیارتان بگذاریم و شما را با این تنگه زیبا و دیدنی آشنا کنیم. پس اگر تا به حال نام این تنگه را نشنیده اید و یا با آن آشنایی ندارید مطالعه این مطلب را از دست ندهید و با خاص ترین و زیبا ترین تنگه ایران آشنا شوید و سفری به اعماق زمین را تجربه کنید.

تنگه بوچیر کجاست؟

تنگه بوچیر یکی از جاذبه های گردشگری در استان هرمزگان است. این استان با داشتن مناطق کوهستان متعدد، یکی از استان های مهم و خاص هم از لحاظ گردشگری و هم لحاظ اقتصادی در ایران می باشد. جالب است بدانید که در این استان، به دلیل شرایط آب و هوایی و همچنین وجود کوهستان های متعدد، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد که با کمی آشنایی با آن ها می توانید از منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری در دنیا دیدن کنید. تنگه بوچیر نیز یکی از این جاذبه هاست که در شهرستان پارسیان قرار گرفته است. در این شهرستان روستایی به نام بوچیر نام دارد که این تنگه نیز در فاصله بسیار کمی از همین روستا قرار دارد.

معرفی تنگه بوچیر

تنگه بوچیر یکی از آن جاذبه هایی است که هر فردی باید در زندگی خود حتما از آن ها بازدید کند. طبق بررسی هایی که روی این پدیده طبیعی صورت گرفته مشخص شده است که این تنگه در برخی از نقاط خود تا اعماق 800 متری از زمین نیز قرار دارد. در نتیجه با سفر به تنگه بوچیر می توانید از عمیق ترین نقاط دنیا دیدن کنید و از منظره بی نظیر این تنگه لذت ببرید. این تنگه دارای طولی در حدود 1 کیلومتر می باشد که سر تا سر آن سرشار از دیواره های دیدنی و مناظر مختلف می باشد. 

نمایی از تنگه بوچیر

دکتر فیش

تنگه بوچیر نه تنها مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی دارد، بلکه محلی برای زندگی انواع مختلفی از ماهی ها به ویژه دکتر فیش ها می باشد. این آبزیان ارزش بسیار زیادی به این منطقه بخشیده اند و یکی از بهترین گزینه ها برای درمان می باشند. 

نکاتی در خصوص سفر به تنگه بوچیر

اگر قصد سفر به تنگه بوچیر را داشتید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. یکی از این نکات این است که سفر به این تنگه برای هر فردی مناسب نیست. در واقع اولین نکته ای که در خصوص سفر به این تنگه باید بدانید این است که سفر به آن بدون کمک فردی که آشنایی خوبی با این منطقه داشته باشد اصلا کار عاقلانه ای نیست. دوم اینکه اگر شنا بلد نیستید توصیه می کنیم ریسک سفر به تنگه بوچیر را به جان نخرید. زیرا برای عبور از برخی از مناطق این تنگه باید مسیری را شنا کنید. 

علاوه بر این جالب است بدانید که افرادی که در طبیعت گردی، صخره نوردی و دره نوردی مهارت دارند، می توانند به راحتی از مسیر های این دره عبور کنند. اما اگر با این محیط ها و مهارت های دره نوردی و صخره نوردی آشنایی ندارید توصیه می کنیم به هیچ عنوان برای سفر به تنگه بوچیر ریسک نکنید.

  • 26 بهمن ، 1399
  • 252

دیدگاه - 2

کتی

تنگه بوچیر چه جای قشنگیه کاش میشد رفت
9 ماه پیش

حلت

شنا کردن توی تنگه بوچیر هرمزگان آزاده؟
10 ماه پیش

نظر دهید