021-49029
تالاب استیل آستارا، زیباترین تالاب ایران

تالاب استیل آستارا، زیباترین تالاب ایران

تالاب استیل استارا، یکی از زیبا ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری در استان گیلان می باشد. تالاب استیل، با داشتن جذابیت های متعدد و گوناگون، و همچنین زیبا ترین و بی نظیر ترین مناظر، یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه های گردشگری برای همه افراد می باشد. همانطور که می دانید در شمال کشور ایران، می توان جاذبه های گردشگری متعددی را مشاهده کرد. جاذبه هایی که برخی از آن ها، به قدری خاص و متفاوت هستند که بدون شک نمی توان نمونه ای را همانند آن ها در سایر نقاط ایران یافت. سفر کردن، یکی از محبوب ترین و عالی ترین تفریحات برای تمامی انسان ها می باشد. در واقع، هر انسانی برای سفر کردن یک دلیل مخصوص به خود را دارد. 

گاهی اوقات، مشغله های زندگی و دغدغه های فکری ما به قدری زیاد و غیر قابل تحمل می شود که به دنبال یک راه فراری هستیم. و طبیعتا، سفر کردن به مکانی که بتوان از سکوت و آرامش آن لذت برد، و همچنین به تماشای زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها پرداخت، می تواند کمی از این بار خستگی را از دوش ما بر دارد. در نتیجه همه ی ما انسان ها، برای انتخاب مقصد سفر خود، وسواس بسیار زیادی به خرج می دهید. چرا که به دنبال زیبا ترین و دیدنی ترین مکان ها هستیم، که علاوه بر داشتن امنیت، آرامش و همچنین چشم انداز و مناظر زیبا، تا حدودی بکر باشد که بتوان در آن به راحتی خلوت کرد. 

خوشبختانه ناحیه شمالی کشور و در واقع، استان های شمالی ایران، به قدری جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی را درون خود قرار داده اند که هر کدام از آن ها دارای جذابیت و محبوبیت خاص خود می باشد. استان گیلان، که در یکی از بهترین موقعیت های مکانی کشور قرار گرفته است، نیمی از زیبا ترین و بی نظیر ترین پدیده های طبیعی را درون خود قرار داده است. پدیده هایی که بدون شک پس از سفر به آن ها، می توان به یاد ماندنی ترین و لذت بخش ترین اوقات عمر خود را سپری کرد. تالاب استیل یکی از خاص ترین و بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری استان گیلان می باشد که با سفر به آن، می توان بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات را گذراند و یکی از بهتین سفر های عمر خود را تجربه نمود.

تالاب استیل از جمله جاذبه های گردشگری آستارا که از توابع استان گیلان می باشد است و درون آن، دنیایی از جذابیت و پدیده ها و منظره های خاص و دیدنی وجود دارد. اگر تا به حال از تالاب استیل و جذابیت های آن بازدید نکرده اید، و یا حتی اطلاعات آن چنانی در خصوص تالاب استیل و مشخصات مختلف آن ندارید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره تالاب استیل و همچنین بخش های مختلف آن بیان کرده ایم و شما را با یکی از متفاوت ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری که در استان گیلان وجود دارد آشنا کرده ایم. 

تالاب استیل آستارا

مختصری درباره تالاب استیل

تالاب استیل، مکانی است که می توان تا ساعت ها در کنار آن نشست و به تماشای منظره و چشم انداز بی نظیر و بسیار خاصی که رو به رویتان قرار دارد پرداخت. در واقع باید اشاره کنیم که جالب است بدانید که تالاب استیل، یک تالاب بین المللی می باشد و به همین سبب، یکی از با ارزش ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری استان گیلان به شمار می رود. با سفر به استان گیلان، می توان جذابیت های بسیار زیادی را مشاهده نمود. طبیعت سرسبز این استان سبب شده است تا در هر سمت و سویی، یک پدیده و منظره زیبا به وجود بیاید. اما تالاب استیل، در مقایسه با تمامی پدیده ها و جاذبه های گردشگری در استان گیلان فرق می کند. چرا که تک تک مشخصات و ویژگی ها و امکاناتی که در تالاب استیل وجود دارد را نمی توان در سایر استان های دیگر یافت.

تالاب استیل که یکی از شناخته شده ترین و با اهمیت ترین جاذبه های گردشگری در محدوده آستارا استان گیلان می باشد، مکانی است که با بازدید از آن، می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری کنید. تالاب استیل، از جاذبه های گردشگری ای است که برای بازدید از آن، باید خود را به شمالی ترین نقطه از استان گیلان برسانید. در ادامه می توانید با تمامی مشخصات و ویژگی هایی که تالاب استیل دارد آشنا شوید و همچنین موقعیت مکانی و آدرس تالاب استیل را بدانید.

تالاب استیل، جذب کننده پرندگان مهاجر

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که در خصوص تالاب استیل وجود دارد این است که ویژگی های خاصی که دارد، سبب شده است تا در فصول خاص، پرندگان مهاجری که قصد مهاجرت به سایر نقاط دنیا را دارند، از مسیر این تالاب بگذرند و چند روزی را در تالاب استیل بگذرانند. در واقع، تالاب استیل، نه تنها یکی از جذاب ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری برای اسنسان ها به شمار می رود و با سفر به آن می توان از خاص ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها بازدید کرد، بلکه همچنین برای تمامی پرندگان نیز گزینه ی بسیار عالی و مناسبی است تا بتوانند به راحتی و در امنیت کامل، اوقات استراحت خود را درون تالاب استیل بگذرانند.

تالاب استیل به واسطه داشتن بهترین و عالی ترین گزینه ها برای اقامت پرندگان، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای افرادی است که علاقه مند به پرنده نگری هستند و دوست دارند تا از نزدیک، شاهد زیبا ترین و بی نظیر ترین گونه های گرندگان که نمونه آن ها شاید در ایران وجود نداشته باشد باشند. در نتیجه اگر شما نیز علاقه مند به پرنده نگری هستید و دوست دارید تا از نزدیک شاهد پرندگان زیبا باشید، تالاب استیل بهترین و مناسب ترین گزینه برای شما است.

وسعت تالاب استیل

تالاب استیل یکی از خاص ترین و مهم ترین تالاب ها در آستارا می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که در زمان های گذشته، تعداد بسیار زیادی از تالاب های زیبا در محدوده آستارا وجود داشت. اما متاسفانه امروزه هیچ اثری از ان ها باقی نمانده است و تالاب استیل، تنها تالاب این منطقه به شمار می رود. در نتیجه باید اشاره کنیم که با توجه به این مساله، ارزش تالاب استیل بسیار بیشتر هم می شود. جالب است بدانید که تالاب استیل، با وجود اینکه آخرین تالاب باقی مانده در آستارا می باشد، اما خوشبختانه همچنان وسعت بسیار زیاد خود را حفظ کرده است. در واقع باید اشاره کنیم که وسعت تالاب استیل، در حدود 138 هکتار می باشد. 

تالاب استیل، یکی از تالاب های دائمی کشور ایران می باشد. اما با این وجود باید اشاره کنیم که در فصول مختلف سال، وسعت آن متفاوت می شود. به بیان بهتر، تمامی 138 هکتار تالاب استیل، در تمامی فصول سال پر آب نمی باشد. بلکه به طور کلی، از این وسعت بسیار زیاد، تنها 48 هکتار آن، به طور دائم و در تمامی فصول سال پر آب ست. و سایر بخش های تالاب استیل، در فصول مختلف سال کم آب و پر آب می شود. اگر تا به حال به بازدید از تالاب استیل نرفته اید، توصیه می کنیم حتما بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید و از یکی از با ارزش ترین و با اهمیت ترین تالاب های ایران، بازدید کنید.

درختان شناور تالاب استیل

جذابیت های تالاب استیل

تالاب استیل، با داشتن جذابیت های متعدد، می تواند یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر ها را برای شما رقم بزند. در واقع باید اشاره کنیم که تالاب استیل، با داشتن ویژگی ها و خصوصیاتی که سبب می شوند تا این تالاب، بسیار جذاب و زیبا شود، گزینه ای است که با سفر به آن می توان زیبا ترین و بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها را مشاهده کرد. 

-    جنگل های حاشیه تالاب استیل

تالاب استیل، ویژگی ها و خصوصیات بسیار زیادی دارد و با بازدید از آن، می توان تا ساعت ها به تماشای مناظر اطراف پرداخت. یکی از مهم ترین و اصلی ترین جذابیت هایی که در خصوص تالاب استیل وجود دارد و سبب شده است تا زیبایی منظره و چشم انداز آن دو چندان شود، وجود جنگل در اطراف تالاب استیل است. در واقع باید اشاره کنیم که در تالاب استیل، می توانید تا ساعت ها به تماشای مناظر اطراف بپردازید و یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری نمایید. البته ناگفته نماند که درون تالاب استیل نیز گونه های خاصی از درختان وجود دارد که در ادامه همه چیز را درباره آن ها بیان کرده ایم.

-    کوهستان هایی با پوشش گیاهی انبوه و سرسبز

تالاب استیل، دارای یک خصوصیت بیار جذاب می باشد. این تالاب، نه تنها خود، دارای زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها می باشد، بلکه همچنین در اطراف آن، و در دور تا دور آن، کوهستان های متعددی وجود دارد که مناظر سرسبز و دیدنی بسیار خاص و جذابی را به نمایش گذاشته است. در واقع باید اشاره کنیم که کوهستان های اطراف تالاب استیل، تماما سرپوشیده از پوشش گیاهی می باشند و از دور ترین نقاط نیز کاملا سرسبز نمایان هستند. و این مساله باعث شده تا چشم انداز این منطقه دو چندان شود و افراد بیشتری را از نقاط مختلف ایران و دنیا به سمت خود جذب کند.

تالاب استیل آستارا با درختان شناور توسکا

تالاب استیل، زیبایی های بی اندازه ای دارد. اما در بین انبوهی از جنگل ها و کوهستان های سرسبز و چشم انداز وسیعی از تالاب پر آب، درختانی در آن به چشم میخورند که در آب شناور هستند. و اگر کمی دقت کنید، می توانید تکان خوردن و شناور بودن آن ها را در آن متوجه شوید. درختان توسکا، یکی از خاص ترین و جذاب ترین ویژگی های تالاب استیل می باشند و چشم انداز بسیار زیبایی را به این تالاب وسیع و بزرگ بخشیده اند. در تالاب استیل، می توانید به بازدید از خاص ترین و بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها بنشینید و حتی از نزدیک، درختان توسکای شناور را مشاهده کنید. درختانی که در طول پهنای دریاچه شناور هستند و در نتیجه، از سمتی به سمت دیگر حرکت می کنند و در جای خود ثابت نیستند. 

اما جالب است بدانید که درتالاب استیل، تنها درختان توسکا وجود ندارند. بلکه باید اشاره کنیم که تا به امروز، در حدود 250 گونه از گیاهان مختلف کشف شده است. برخی از این گونه های گیاهی شامل قشلاقی، گیاهان علفی، نی و ... هستند. اما جذاب ترین و خاص ترین گونه گیاهی در تالاب استیل، همان درختان توسکا می باشد که تماشای آن ها بسیار لذت بخش است.

تالاب استیل و درختان توسکا

تفریحات تالاب استیل

تالاب استیل، مکانی است که با سفر به آن، به هیچ عنوان حوصله تان سر نمی رود.س در واقع باید اشاره کنیم که مناظر و چشم انداز های تالاب استیل، به هیچ عنوان تکراری و خسته کننده نیست. یکی از جذاب ترین بخش های سفر به تالاب استیل، تفریحات متعددی است که در آن وجود دارد. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، تالاب استیل، یکی از تالاب های بین المللی ایران می باشد و همچنین، به عنوان اولین مقصد پرندگان مهاجر در خاک ایران شناخته می شود. به همین واسطه، گونه های متعددی از پرندگان به تالاب استیل می آیند. 

از طرفی دیگر باید اشاره کنیم که درون تالاب استیل، گونه های مختلفی از آبزیان زندگی می کنند. که یکی از آن ها لاکپشت ها می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که به طور کلی، تالاب استیل، یکی از مهم ترین و جذاب ترین تالاب های ایران می باشد که گزینه خوبی برای سفر می باشد. به همین سبب در این تالاب، امکانات تفریحی تعبیه شده است تا مسافران و گردشگرانی که به بازدید از آن آمده اند، یکی از بهترین و عالی ترین سفر های خود را تجربه کنند. در لیست زیر می توانید با تفریحات تالاب استیل آشنا شوید.

1.    قایق سواری

تالاب استیل، با وسعت زیاد خود، این امکان را برای گردشگران ایجاد کرده است تا بتوانند با سوار شدن بر قایق، از بخش های مختلف آن بازدید کنند. البته همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، به دلیل وجود انواع گونه های جانوری آبزی و پرندگان درون تالاب استیل، امکان انجام تفریحات آبی در این تالاب محدود است. و تنها تفریحات آبی که در تالاب استیل وجود دارد قایل سواری می باشد. شما می توانید با سفر به تالاب استیل، سوار یک قایق پدالی یا قایق موتوری شوید، و دقایقی را به گشت و گذار در محیط تالاب استیل بپردازید. همچنین می توانید از نزدیک، شاهد درختان توسکا باشید و به راحتی، آن ها را بازدید کنید.

2.    پیک نیک

یکی از لذت بخش ترین و عالی ترین گزینه های سفر به تالاب استیل، پیک نیک است. اگر قصد دارید تا یکی از بهترین وبه یاد ماندنی ترین سفر های خود را تجربه کنید، توصیه می کنیم حتما لوازم و تجهیزات پیک نیک را با خود به همراه ببرید. چرا که نشستن در گوشه ای در حالی که مشغول تماشای مناظر اطراف هستید، می توانید یک نوشیدنی خوشمزه و یا خوراکی های لذیذ را بخورید و در نهایت، از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

3.    عکاسی

همانطور که تا به اینجا تصاویر تالاب استیل را مشاهده کرده اید، دریافته اید که چشم انداز بی نظیر آن، می تواند تا ساعت ها شما را سرگرم کند. و در نتیجه توصیه می ک نیم حتما دوربین عکاسیتان را با خود به همراه ببرید و در نهایت، از مناظر اطراف خود عکس بگیرید. عکاسی از طبیعت یکی از لذت بخش ترین عکاسی ها می باشد که توصیه می کنیم حتما امتحان کنید.

قایق سواری در تالاب استیل

تالاب استیل آستارا کجاست؟ مسیر تالاب استیل

تالاب استیل یکی از جاذبه های گردشگری ای است که دسترسی به آن بسیار راحت است. به بیان بهتر، مسیر دسترسی به تالاب استیل، بسیار بسیار راحت می باشد و اگر قصد بازدید از آن را داشته باشید، آدرس آن سر راست است. موقعیت مکانی دقیق تالاب استیل، دقیقا در محدوده جاده رشت – آستارا می باشد. در جاده رشت به سمت آستارا، در کیلومتر 7 این جاده، می توانید خروجی تالاب استیل را مشاهده کنید. 

بازدید از تالاب استیل را از دست ندهید!

بدون شک، شمال ایران، مناطق گردشگری متعددی را درون خود جای داده است. اما بسیاری از ما، هر زمانی که قصد سفر به شمال به سرمان می زند، تصمیم می گیریم که مستقیم راه دریا را در پیش بگیریم. در صورتی که در استان های شمالی، و به ویژه در استان گیلان، می توان دیدنی ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها را مشاهده کرد. اگر قصد دارید بهترین سفر خود را تجربه کنید، توصیه می کنیم این بار راهی تالاب استیل شوید و علاوه بر تماشای مناظر و چشم انداز های بسیار زیبای آن، تمامی مشغله ها و دغدغه های فکری را از خود دور کنید. در محدوده تالاب استیل امکانات متعددی برای بازدید کنندگان تعبیه شده است. در نتیجه با بهره مندی از این امکانات، می توانید چند ساعتی به دور از محیط های شهری و آلودگی های آن باشید و اقدام به دریافت آرامش نمایید.

اگر تا به حال از تالاب استیل و جاذبه های گردشگری آن بازدید کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • 25 مرداد ، 1400
  • 116

نظر دهید