021-91004064
لوازم مورد نیاز برای پیک نیک

لوازم مورد نیاز برای پیک نیک

پیک نیک، یکی از بهترین و عالی ترین تفریحاتی است که امروزه، افراد بسیار زیادی به انجام آن می پردازند. زندگی شهری، و گذراندن اوقات در بین حجم بسیار زیادی از وسایل نقلیه دود زا و همچنین، شلوغی های بیش از اندازه سبب می شوند تا انسان ها به طور دائم نیاز به سفر کردن داشته باشند و در عین حال، ساعاتی را از محیط های شلوغ و پر ازدحام فاصله بگیرند. به علاوه مشغله های فکری و سختی های زندگی، به حدی شده است که فاصله گرفتن از شهر ها و قرار گرفتن در طبیعت، بر همگان واجب است. اما شاغل بودن و بسیاری از دلایل دیگر، سبب می شوند تا انجام سفر های چند روزه، و سفر به شهر های دیگر و ماندن در طبیعت برای مدت چند روز، میسر نباشد. 

در نتیجه پیدا کردن مکان هایی که بتوان چند ساعتی را در آن ها سپری کردن و علاوه بر داشتن آب و هوای خوب، مناظر و چشم انداز های بسیار زیبا و بی نظیری را نیز داشته باشد، بسیار مفید است. یکی از مناسب ترینو بهترین تفریحاتی که امروزه می توان به انجام آن ها پرداخت، پیک نیک کردن است. سفر به دل طبیعت و گذراندن اوقات در این مناطق، حتی برای چند ساعت، سبب می شود تا بتوانید در همین چند ساعت، بهترین و عالی ترین اوقات خود را سپری نمایید. اما برای تجربه بهترین و عالی ترین پیک نیک خود، نیاز به برخی از لوازم و تجهیزات است که با استفاده از آن ها، بتوانید این تفریح را به بهترین شکل ممکن بگذرانید. در واقع باید اشاره کنیم که پیک نیک کردن، با چند وسیله و تجهیزات ساده نیز امکان پذیر است. 

اما اگر قصد دارید تا یکی از بهترین و عالی ترین سفر های نیم روزی خود را داشته باشید، و بدون کوچک ترین مشکل، چند ساعت خود را در دل طبیعت بگذرانید، حتما باید با برخی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم و تجهیزاتی که برای پیک نیک کردن مناسب است، آشنا شوید. لوازم پیک نیک بسیار متعدد و گوناگون می باشند و برخی از آن ها نیز، با توجه به مقصد مورد نظر شما انتخاب می شوند. اما به طور کلی، برای داشتن بهترین و به یاد ماندنی ترین پیک نیک، می توانید از لوازم و تجهیزاتی که در لیست زیر بیان شده اند بهره مند شوید. پس اگر شما نیز از محیط های تکراری خسته شده اید و نیاز دارید تا چند ساعتی را به دور از محیط های شهری و همچنین دود و آلودگی های بیشتر بگذرانید، و نیاز دارید تا این ساعات شما، به بهترین و عالی ترین شکل ممکن بگذرد، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

لیست لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای پیک نیک

به طور کلی برای داشتن بهترین پیک نیک، بهتر است تا تمامی تجهیزاتی که ممکن است در طول سفر، مورد نیاز شما باشند را با خود به همراه ببرید. در واقع باید اشاره کنیم که ممکن است در طول سفر، برخی از این لوازم حتی استفاده نشوند. اما با این حال، وجود آن ها بهتر از نبودشان است. چرا که در صورتی که به یکی از لوازم و تجهیزات پیک نیک نیاز داشته باشید، اما آن در دسترس شما نباشد، احتمال وقوع مشکلات بسیار زیادی پیش می آید. در نتیجه توصیه می کنیم تا جایی که می توانید، لوازم و تجهیزات پیک نیک را به طور کامل با خود به همراه ببرید. در لیست زیر می توانید با تمامی لوازم و تجهیزاتی که برای پیک نیک مورد نیاز است آشنا شوید. 

لوازم مورد نیاز برای پیک نیک

1.    زیر انداز، اصلی ترین لوازم و تجهیزات پیک نیک

یکی از اصلی ترین و واجب ترین لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای پیک نیک که هر فردی باید آن را با خود به همراه ببرد، زیر انداز می باشد. در واقع بدون به همراه بردن زیر انداز، پیک نیک معنایی ندارد. اگر قصد دارید تا در طول پیک نیک به راحتی اطراق کنید و مشکلات آن چنانی برایتان پیش نیاید، توصیه می کنیم حتما یک زیر انداز که دارای فضای بیشتری نسبت به تعداد شما می باشد را با خود به همراه ببرید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید تا 4 نفره به پیک نیک بروید، زیر اندازی را انتخاب کنید که دارای ظرفیت حداقل 6 نفره باشد. در نهایت با بهره مندی از این فضا، می توانید با خیالی آسوده اقامت کرده و در نهایت، به راحتی و آسانی مدت اقامت خود را سپری نمایید. 

زیر انداز به عنوان یکی از مهم ترین لوازم و تجهیزات پیک نیک، دارای انواع مختلفی می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که برخی از مقاصدی که به عنوان پیک نیک و گشت و گذار انتخاب می شوند، دارای محیطی خشک بوده و برخی دیگر دارای محیطی مرطوب و خیس هستند. به همین سبب، اگر قصد داشته باشید تا در محیط هایی که مرطوب هستند، اقامت کنید، باید حتما زیر اندازی را انتخاب کنید که مناسب برای محیط های مرطوب هستند. این گونه زیر انداز ها ضد آب بوده و عموما برای محیط هایی که زمین آن ها چمنی و یا شنی است مناسب هستند. 

2.    آب

در بین تمامی اجزا و لوازم مورد نیاز برای پیک نیک، آب دارای جایگاه بالایی است. در واقع باید اشاره کنیم که با بهره مندی از آب، می توانید بدون دغدغه و مشکل، اوقات خود را سپری نمایید. در واقع، با داشتن آب به مقدار کافی، می توانید به راحتی و آسانی، غذا درست کرده، و حتی اقدام به تهیه نوشیدنی های گرم مانند چای و قهوه کنید. به بیان بهتر، بدون وجود آب، نمی توان هیچ کاری انجام داد. به خاطر داشته باشید که حتما حتما با توجه به تعداد نفرات و همچنین، ساعاتی که قصد دارید در دل طبیعت بمانید، آب را با خود به همراه ببرید. 

علاوه بر این باید اشاره کنیم که در صورتی که مقدار بیشتر از نیاز خود را آب با خود به همراه ببرید، ممکن است سختی ها و دشواری ها بیشتر شود و در نهایت، اذیت خواهید شد. در عین حال توجه داشته باشید که به هیچ عنوان آب کمتر از حد نیاز را به همراه نبرید. چرا که با وقوع اتفاقات غیر منتظره و همچنین نیاز های مختلف، نمی توانید اقدام به رفع آن ها کنید. پس آب را به عنوان عنصری اصلی در لوازم و تجهیزات پیک نیک در نظر بگیرید.

3.    کتری و فلاکس برای پیک نیک

هیچ چیز خوشمزه تر از چایی که بر روی آتش درست شده باشد نیست. در واقع، در طول پیک نیک خود، می توانید به راحتی و آسانی، آتش روشن کرده و با استفاده از آن، نوشیدنی ها و غذاهای خوشمزه ای را درست کنید. به همین سبب، توصیه می کنیم حتما یک کتری با جنس مناسب را با خود به همراه ببرید. و مهم تر از همه اینکه با توجه به اینکه کتری را بر روی آتش قرار می دهید، احتمال سیاه شدن و تغییر رنگ ان بالا است. به همین سبب، توصیه می کنیم حتما یک عدد کتری که برای طبیعت گردی و پیک نیک مناسب است را با خود حمل کرده تا در نهایت، در صورتی که تغییر رنگ داد، باعث مشکل نشود. 

البته نا گفته نماند که می توانید یک فلاکس را نیز با خود به همراه ببرید. با بهره مندی از فلاکس، می توانید به راحتی و اسانی نوشیدنی های گرم را بنوشید و زحمتی را برای برپا کردن آتش نکشید. اما به طور کلی، باید اشاره کنیم که به همراه داشتن لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای نوشیدن چای و قهوه و نسکافه را با خود به همراه ببرید. چرا که نوشیدن یک چای گرم در دل طبیعت، بسیار لذ بخش بوده و توصیه می کنیم حتما آن را امتحان کنید.

4.    لوازم مورد نیاز برای آشپزی و خوراکی برای پیک نیک

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین لوازم و تجهیزاتی که ممکن است در طول پیک نیک مورد نیازتان باشد، لوازم و تجهیزات آشپزی است. در واقع باید اشاره کنیم که شما می توانید یک غذا و یا میان وعده را برای نهار خود در نظر بگیرید، و در نهایت، به راحتی و آسانی، لوازم و تجهیزات مورد نیاز را برای تهیه آن ها به همراه ببرید. یکی از عالی ترین و مناسب ترین گزینه ها برای آشپزی در طبیعت، جوجه می باشد. به همین سبب توصیه می کنیم یک منقل را با خود به همراه ببرید و در نهایت، به راحتی و آسانی، اقدام به پخت این غذای خوشمزه کنید. در کنار آن، باید لوازم و تجهیزات دیگری مانند باد بزن، سیخ، سینی، انبر، و بسیاری از لوازم و تجهیزات دیگر که می تواند در طول مسیر مورد نیازتان باشد را با خود به همراه ببرید. 

به خاطر داشته باشید که برای پخت غذاهای دیگر، باید لوازمی مانند روغن، نمک، آب، ادویه، و همچنین چندین ظرف که مناسب برای پخت در طبیعت هستند را به همراه ببرید. بدون شک، پخت و پز در دل طبیعت و خوردن غذاهایی که بر روی آتش درست می شوند، بسیار لذت بخش بوده و توصیه می کنیم به هیچ عنوان انجام این فعالیت را از دست ندهید.

5.    سبد مناسب برای پیک نیک و کوله پیک نیک

پیک نیک، اقدامی است که برای انجام آن، نیاز به لوازم و تجهیزات متعددی است. به همین سبب، خرید یک سبد که بتوان، تمامی لوازم و تجهیزات را بدون خراب شد در آن قرار داد و در نهایت، به راحتی و بدون اذیت شدن، اقدام به تجربه بهترین و به یاد ماندنی ترین پیک نیک خود نمود، بسیار واجب است. پس اگر قصد دارید تا لوازم و تجهیزات متعددی را برای پیک نیک با خود به همراه ببرید، توصیه می کنیم حتما یک سبد مناسب تهیه کرده تا در نهایت، پس از قرار دادن تمامی لوازم و تجهیزات درون آن، بهترین اوقات خود را در این سفر نیم روزی خود بگذرانید. اگر قصد دارید تا به یک مکان بکر و خاص برسید و در نهایت، قرار است کمی پیاده روی داشته باشید، می توانید یک کوله مناسب پیک نیک را تهیه نمایید. 

در واقع، امروزه، کوله هایی که درون آن ها، با توجه به تعدد لوازم و تجهیزات پیک نیک بخش بندی شده و دارای حجم و اندازه مناسبی هستند ساخته می شود. کوله پیک نیک، یکی از بهترین و عالی ترین گزینه ها برای افرادی است که می دانند مقصد مورد نظرشان، دارای مسیری برای پیاده روی است. پس توصیه می کنیم حتما یک سبد مناسب برای پیک نیک و یا یک کوله مناسب را خریداری کرده و بهترین و عالی ترین اوقات خود را سپری نمایید. 

کوله پیک نیک

6.    پتو و بالش

اگر تا به حال به پیک نیک رفته باشید، حتما می دانید که خوابیدن در طبیعت و مشاهده آسمان بسیار لذت بخش است. علاوه بر این، با وجود این که آب و هوا در آن مناطق بسیار عالی می باشد و همچنین مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی وجود دارد، می توان چند دقیقه ای را برای استراحت در آن منطقه در نظر گرفت. پس حتما یک بالش و یک پتو را با خود به همراه برده تا در نهایت، بتوانید چند دقیقه ای را در این مناطق استراحت کرده و بهترین استراحت خود را بگذرانید. البته به خاطر داشته باشید که بهتر است پتو و بالشی که دارای حجم و وزن کمی هستند را با خود به همراه ببرید تا در طول مسیر به هیچ عنوان اذیت نشوید. 

7.    لوازم شخصی و بهداشتی در پیک نیک

در نهایت، یکی از مورد نیاز ترین لوازم و تجهیزاتی که در پیک نیک مورد نیاز هر فردی می باشد، لوازم شخصی و بهداشتی است. این گونه لوازم ها، به میزان بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. پس توصیه می کنیم حتما آن را با خود به همراه ببرید. برخی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم شخصی که باید با خود به همراه ببرید، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب با محافظت بالا، کلاه، و ... می باشد. از سایر لوازم و تجهیزات پیک نیک که به همراه داشتن آن ها بسیار واجب است، انواع دارو ها و قرص های مسکن است. به بیان بهتر، بهترین گزینه برای هر فردی که اقدام به پیک نیک کردن می کند، این است که برای هر نوع اتفاقی آماده باشد.پس شما نیز می توانید به راحتی و آسانی، چندین قرص مسکن، انواع باند، بتادین، دستمال کاغذی، چسب زخم، اسپری و پماد نیش حشرات، گاز استریل، مسواک، مایع دستشویی، صابون، اسپری زخم، قرص ضد تهوع، و ... اشاره کرد. 

خرید لوازم و تجهیزات پیک نیک را جدی بگیرید.

با به همراه داشتن این لوازم و تجهیزات می توانید به راحتی و بدون دغدغه؛ یکی از عالی ترین و به یاد ماندنی ترین سفر های خود را تجربه نمایید و در نهایت، تغیرات متعددی را در حال و هوای خو د ایجاد کنید. اگر تا به حال به مکان های متعددی پیک نیک کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر لوازم و تجهیزات دیگری را می شناسید که در طول پیک نیک، بسیار کارا هستند، آن ها را به ما معرفی نمایید.

  • 27 شهریور ، 1400
  • 356

دیدگاه - 1

میثم

پیک نیک بهترین تفریحیه که میشه تجربه اش کرد
7 ماه پیش

نظر دهید