021-49029
سفری به پارک جنگلی النگدره

سفری به پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی النگدره جزو زیباترین و بی نظیر ترین جاذبه های کردشگری ایران می باشد. طبیعت پارک جنگلی النگدره به قدری دیدنی و سرسبز است که می توان تا ساعت ها در آن نشست و به تماشای مناظر و چشم انداز های بسیار زیبا و دیدنی پرداخت. در میان سرسبزترین و خوش آب و هواترین جنگل های شمال، بخشی وجود دارد که از سالیان پیش، مقصد بسیاری از طبیعت گردان و توریستان واقع می شد. و امروزه نیز با وجود گذشت زمان بسیار زیاد، محبوبیت زیادی در میان مردم پیدا کرده است. به همین سبب، به جرات می توان گفت که در طول چند سال اخیر، جزو محبوب ترین و پر بازدید ترین جاهای دیدنی در شمال ایران می باشد. پارک جنگلی النگدره، مکانی است که هر فردی می تواند در آن از محیط اطراف لذت ببرد. 

چرا که در این پارک جنگلی، امکانات، جاهای دیدنی و همچنین مناطق گردشگری و تفریحی بسیار زیادی وجود دارد. به همین سبب، هر فردی با توجه به علایق خود، جذب پارک جنگلی النگدره می شود و در نهایت، سفر بسیار خوب و به یادماندنی را در این پارک جنگلی تجربه می کند. اما این موارد تنها جذابیت های پارک جنگلی النگدره نیست! هرچه بیشتر با این پارک بسیار زیبا و دیدنی آشنا شوید، بیشتر هوس بازدید از آن به سرتان می زند. به همین سبب توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. 

در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره پارک جنگلی النگدره بیان کرده ایم. و هر آنچه که باید درباره این جاذبه گردشگری بدانید را ذکر کرده ایم. و در واقع، تمامی جاهای دیدنی، مناطق گردشگری و امکانات موجود در پارک جنگلی النگدره را ذکر کرده ایم. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

پارک جنگلی النگدره کجاست؟

پارک جنگلی النگدره یکی از مهم ترین و زیباترین مناطق گردشگری در محدوده شمالی ایران می باشد. همانطور که می دانید. تمامی مناطق و بخش های شمالی ایران، سرسبز و سرپوشیده از درختان و جنگل ها می باشد. و پارک جنگلی النگدره نیز بخش کوچکی از این جاذبه گردشگری است. پارک جنگلی النگدره، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری گلستان می باشد و دسترسی به آن نیز بسیار آسان است. جالب است بدانید که پارک جنگلی النگدره، درست در کنار جنگل ناهارخوران واقع شده است و به همین سبب، هر دوی این پارک ها دارای شهرت بسیار زیادی می باشند. این پارک جنگلی، از جمله جاهای دیدنی گرگان بوده و به همین سبب، افراد بسیار زیادی را به سمت این شهر جذب می کند.

مختصری درباره پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی النگدره، جایی است که در تمامی فصول می توان در آن اقدام به بازدید از زیبایی های طبیعت کرد. در واقع جالب است بدانید که در پارک جنگلی النگدره آب و هوا به گونه ای است که در تمامی فصول می توان از آن بازدید کرد. به گونه ای که در این پارک جنگلی، در تمامی فصول، مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی به وجود می آید و تمامی بازدید کنندگان با توجه به علایق خود می توانند هر زمانی را برای بازدید از پارک جنگلی النگدره انتخاب کنند. از دیگر مشخصات و ویژگی های پارک جنگلی النگدره می توان به برتر بودن و مشهور بودن آن اشاره کرد. 

به علت اینکه در این پارک جنگلی، مناظر و چشم انداز های بسیار زیبایی وجود دارد، همه روزه و در تمامی روزهای سال، افراد بسیار زیادی اقدام به بازدید از آن می کنند. به همین سبب، این پارک جزو برترین و محبوب ترین پارک ها و جاهای دیدنی ایران اعلام شد. 

وسعت پارک جنگلی النگدره

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، عموم بخش های شمالی کشور را، زمین های سرسبز و جنگل های انبوه تشکیل داده است. و هر کدام از جنگل های این مناطق از ایران، دارای وسعت های متفاوتی می باشد. اما پارک جنگلی النگدره نیز، یکی از وسیع ترین جنگل های ایران به شمار می رود و با وجود مساحت بسیار زیاد آن، هر فردی که به آ سفر می کند، سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز را تجربه خواهد کرد. به طور کلی باید اشاره کنیم که وسعت پارک جنگلی النگدره استان گلستان، در حدود 185 هکتار می باشد. در این پارک جنگلی وسیع، انبوهی از درختان و گونه های گیاهی مختلف، گونه های مختلف جانوری، امکانات رفاهی متعدد، جاهای دیدنی و بسیار زیبا و سایر جذابیت های دیگر نیز وجود دارد که شما می توانید سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز را در آن تجربه کنید.

مشخصات این پارک جنگلی

به طور کلی باید اشاره کنیم که پارک جنگلی النگدره، با داشتن مشخصات و ویژگی های خاص و منحصر به فرد، از همان ابتدا، توجه افراد بسیار زیادی را به خود جذب کرد و با وجود استقبال بسیار زیادی که در طول سال از این پارک جنگلی صورت می گیرد، به عنوان برترین پارک جنگلی ایران معرفی شد. اما اگر بخواهیم کمی درباره مشخصات این پارک جنگلی اشاره کنیم، باید از آب و هوای دلچسب و بسیار مطلوب آن صحبت کنیم. آب و هوا در این پارک جنگلی به قدری خوب است که در هر فصلی از سال اقدام به بازدید از آن کنید، بدون شک از آن لذت خواهید برد. در فصل بهار، هوای بسیار خنک و دلچسبی در پاک جنگلی النگدره برقرار است. در روز های گرم تابستانی، پارک جنگلی النگدره می تواند یکی از بهترین و عالی ترین مقاصد برای گردش و فاصله گرفتن از گرمای طاقت فرسای هوا است.

در پاییز و زمستان نیز آب و هوای این منطقه بسیار مناطب برای گردشگری و حتی برف بازی است. بسیاری از ساکنین شهر گرگان، با فرا رسیدن فصل زمستان، اقدام به بازدید از پارک جنگلی النگدره می کنند و علاوه بر تماشای مناظر و چشم انداز بسیار زیبای این پارک جنگلی، اقدام به برف بازی کرده و خاطره ای به یاد ماندنی را در محیط بسیار زیبای این پارک ثبت می کنند.

جاهای دیدنی پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی النگدره، با وسعت بسیار زیادی که دارد، جاهای دیدنی و  گردشگری بسیار زیادی را درون خود قرار داده است. به طوری که اگر به بازدید از این پارک جنگلی بروید، امکان بازدید از تمامی جاهای دیدنی پارک جنگلی النگدره را ندارید. به قصد بازدید از زیباترین و مشهور ترین جاهای دیدنی پارک جنگلی النگدره، بهتر است آن ها را بشناسید تا بتوانید برای بازدید از دیدنی ترین و زیباترین مناطق دیدنی در ایران، برنامه ریزی کنید. در ادامه لیستی از تمامی دیدنی های پارک جنگلی النگدره ارائه داده ایم که توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

نمایی از پارک جنگلی النگدره

1.    چشمه ها

در پارک جنگلی النگدره، تعداد بسیار زیادی چشمه وجود دارد. در واقع همانطور که می دانید، رشته کوه البرز، در استان گلستان نیز واقع شده است و در واقع در این استان است که این رشته کوه، تمام می شود. به همین سب، بیشتر مناطق استان گلستان را مناطق کوهستانی تشکیل داده است. وجود کوه ها سبب شده تا تعداد بسیار زیادی از جشمه ها در این استان وجود داشته باشد که برخی از آن ها نیز در پارک جنگلی النگدره واقع شده است. اگر به بازدید از پارک جنگلی النگدره رفتید، توصیه می کنیم، راه خود را تا اواسط جنگل های این پارک ادامه دهید و چشمه ای بسیار زیبا و دیدنی در این پارک را از نزدیک مشاهده کنید.

2.    رودخانه قلاشی

یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین جاهای دیدنی در پارک جنگلی النگدره، رودخانه قلاشی می باشد. رودخانه قلاشی، با داشتن صدای خروشان خود، می تواند بهترین مکان برای اقامت باشد. در واقع اگر قصد دارید تا از محیط های شهری و سر و صدای بسیار زیاد دور شوید و در محیطی بسیار زیبا رو به چشم اندازی دیدنی بنشینید و تا ساعت ها از آن موقعیت لذت ببرید، توصیه می کنیم که سری به رودخانه قلاشی در جنگل النگدره بزنید. این رودخانه، با داشتن صدای آب و قرار داشتن در دل طبیعت، یکی از بهترین و عالی ترین گزینه هایی است که هر فردی می تواند از آن بازدید کند. پس توصیه می کنیم اگر به پارک جنگلی النگدره سفر کردید، بازدید از رودخانه قلاشی که آن هم در اواسط جنگل قرار دارد را از دست ندهید.

تفریحات پارک جنگل النگدره

پارک جنگلی النگدره، مکانی است که از پیر و جوان می توانند از آن بازدید کنند و اوقاتی به یاد ماندنی را در آن بگذرانند. در واقع، هر فردی با هر سلیقه ای اگر به بازدید از پارک جنگلی النگدره برود، به هیچ عنوان خسته نمی شود و می تواند تفریح و سرگرمی ای را برای خود در این پارک پیدا کند. با سفر به پارک جنگلی النگدره می توان بهترین و خاطره انگیز ترین سفر را برای خود رقم زد. در ادامه برخی از محبوب ترین تفریحاتی که می توان در پارک جنگلی النگدره از آن بهره مند شد را ذکر کرده ایم.

1.    پیک نیک

با فرا رسیدن تعطیلات آخر هفته، و یا تعطیلی در هر زمان دیگری، افراد بسیار زیادی برای کمی تفریح کردن و دور شدن از شهر و دریافت آرامش، به دنبال محیطی می گردند. عموما این افراد به دنبال کمی سکوت و آرامش هستند و پارک جنگلی النگدره با داشتن فضای سبز وسیع و آب و هوای عالی، یکی از بهترین مقاصد برای این افراد است. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که در پارک جنگلی النگدره مکان هایی تعبیه شده است تا بتوانید در آن ها پیک نیک برپا کنید و از محیط اطراف خود لذت ببرید. در واقع هیچ اقدامی نمی تواند به لذت بخشی رفتن به پیک نیک در دل طبیعت باشد. توصیه می کنیم حتما یک بار در پارک جنگلی النگدره پیک نیک کنید و لذت وصف ناشدنی این اقدام را تجربه کنید.

2.    پیاده روی در جاده سلامت

پارک جنگلی النگدره، با داشتن جاده ای بسیار زیبا و دیدنی در دل طبیعت، یکی از بهترین مقاصد برای کمی ورزش و پیاده روی نیز می باشد. قانون بسیار جالبی در پارک جنگلی النگدره برقرار است که طبق آن، در روز های زوج، هیچ ماشینی امکان ورود به بخشی از پارک جنگلی النگدره را ندارد تا تمامی علاقه مندان به پیاده روی، با قدم زدن در محیط بسیار زیبای این پارک، اقدام به ورزش کردن کنند و بدون نگرانی و دغدغه از محیط بسیار زیبای این پارک جنگلی لذت ببرند. 

لازم به ذکر است که قدم زدن در میان جنگل های شمال که دارای آب و هوای بسیار خوبی می باشد و علاوه بر این تنفس هوای پاک و خوب این جنگل، بسیار لذت بخش می باشد و اگر علاقه مند به پیاده روی در جل جنگل با چشم انداز های بسیار زیبا هستید، توصیه می کنیم یاده روی در این جنگل ها را از دست ندهید. برای پیاده روی در دل پارک جنگلی النگدره، چندین مسیر وجود دارد که از جمله زیباترین این مسیر ها، می توان به مسیر چوبی اشاره کرد. این مسیر علاوه بر داشتن امنیت بالا، جشم انداز هایی باور نکردنی و بسیار زیبا را به نمایش گذاشته است و می توانید از محیط بسیار زیبا و دیدنی این پارک و طبیعت لذت ببرید.

3.    عکاسی

یکی از لذت بخش ترین تفریحات در هر مکانی، تصویر برداری می باشد. پارک جنگلی النگدره با دشاتن مناطق متفاوت و بسیار زیبا، و همچنین چشم انداز های دیدنی و خاص، از جمله مقاصدی است که هر فردی می تواند با سفر به آن، تصویر هایی بسیار زیبا و دیدنی را به ثبت برساند. در پارک جنگلی النگدره، به قدری مناطق و مناظر زیبا وجود دارد که هر فردی که یک دوربین عکاسی یا گوشی هوشمند به همراه داشته باشد، می تواند خاص ترین و بی نظیر ترین مناظر را به ثبت برساند. توصیه می کنیم اگر به بازدید از پارک جنگلی النگدره رفتید، حتما یک دوربین عکاسی را با خود به همراه ببرید تا از چشم انداز های بی نظیر این پارک جنگلی عکس بگیرید.

امکانات پارک جنگلی النگدره

در پارک چنگلی النگدره امکانات بسیار زیادی وجود دارد. در واقع باید اشاره کنیم که به دلیل بازدید های بسیار زیادی که از پارک جنگلی النگدره صورت می گیرد، در طول سالیان متعدد، امکانات بسیار زیادی به آن افزوده شده است. از جمله امکاناتی که امروزه در پارک جنگلی النگدره قرار دارد می توان به نمازخانه، سرویس بهداشتی، جاده های بسیار زیبا و آسفالته در دل جنگل، زمین های بازی، محدوده های ورزشی، منطقه ای برای کمپ زدن، باربیکیو، ماشین های برقی برای تجربه لذت رانندگی در جاده های بسیار زیبای پارک جنگلی النگدره، و ... اشاره کرد. در نتیجه، توصیه می کنیم بازدید از پارک جنگلی النگدره را حتما در برنامه های خود قرار دهید تا بتوانید سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز را در رفاه کامل تجربه کنید.

موقعیت مکانی پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی النگدره، مکانی است که سفر به آن بسیار آسان است و پیدا کردن آن نیز بسیار راحت است. برای دسترسی به پارک جنگلی النگدره باید ابتدا خود را به استان گلستان برسانید. در این استان به سمت شهر گرگان بروید. سپس در جنوب غربی شهر گرگان، مسیر بلوار ناهارخوران را در پیش بگیرید. در بلوار ناهارخوران، فرعی ای وجود دارد که شما را به پارک جنگلی النگدره می رساند. 

اگر تا به حال به بازدید از پارک جنگلی النگدره رفته اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • 13 اردیبهشت ، 1400
  • 59

نظر دهید

پر بازدیدترین پست ها

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز 1400

معرفی بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز 1400

شهر تهران، دارای جاهای دیدنی بسیار زیادی می باشد اما برخی از آن ها، کاملا مناسب ...

27 اسفند ، 1399
محله های شرق تهران

محله های شرق تهران

محله های شرق تهران از جمله مهم ترین محله های پایتخت می باشند که دارای تعداد بسیا ...

11 بهمن ، 1399
محله های شمال تهران

محله های شمال تهران

شمال تهران از محبوب‌ترین مناطق تهران است که در آن محله های بسیار زیادی وجود دارد ...

11 بهمن ، 1399

آخرین پست ها

آشنایی با تمامی غارهای آبی ایران

آشنایی با تمامی غارهای آبی ایران

کشور ایران تعداد بسیار زیادی از پدیده های طبیعی و غار ها را درون خود قرار داده ا ...

21 اردیبهشت ، 1400
معرفی بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل بهار

معرفی بهترین مقاصد گردشگری ایران در فصل بهار

بهار یکی از بهترین فصول برای سفر کردن در ایران می باشد. در این فصل مناطق و مناظر ...

21 اردیبهشت ، 1400
سفر به قلعه ضحاک هشترود

سفر به قلعه ضحاک هشترود

قلعه ضحاک یکی از جاهای دیدنی استان آذربایجان شرقی است که افسانه ها و داستان های ...

21 اردیبهشت ، 1400