021-49029
9 مورد از بهترین مکان ها برای غواصی در قشم

9 مورد از بهترین مکان ها برای غواصی در قشم

غواصی در قشم، یکی از لذت بخش ترین و عالی ترین فعالیت های تفریحی می باشد. شهرت غواصی در قشم و در واقع، شهرت سایت های غواصی این جزیره، به حدی است که همیشه، از نقاط مختلف کشور ایران و همچنین سایر کشور ها، توریستان و گردشگران متعددی را به سمت خود جذب می کنند. در بین انبوهی از جاذبه های گردشگری و فعالیت های تفریحی که در کشور ایران و به ویژه در جزیره قشم وجود دارد، غواصی بسیار خاص تر و متفاوت تر می باشد. چرا که با وجود امکان غواصی، می توان از نزدیک، شاهد دنیای بسیار زیبا و جذابی که در زیر آب وجود دارد، بود و تمامی گونه های مختلف آبزیان را مشاهده نمود. 

اگر قصد داشته باشید تا فعالیت های تفریحی خاص و متفاوتی را تجربه کنید و همچنین سفری به یاد ماندنی و متفاوت را در جزیره قشم داشته باشید، بدون شک باید حتما، اقدام به کسب تجربه غواصی در قشم کنید. چرا که با انجام این کار، می توانید خاطره انگیز ترین و عالی ترین سفر خود را تجربه کنید. جزیره قشم، به عنوان بزرگ ترین جزیره ایران، یکی از عالی ترین و بهترین مکان ها برای گردش و تفریح می باشد. درون جزیره قشم، می توان انبوهی از جاذبه های گردشگری و همچنین پدیده های طبیعی را مشاهده نمود. همچنین باید اشاره کنیم که با سفر به جزیره قشم، می توان طعم بی نظیر غذاهای دریایی را چشید و مهم تر از همه، با انجام غواصی در قشم، از نزدیک، زیبا ترین و دیدنی ترین آبزیان را مشاهده نمود. 

در بین تمامی فعالیت های تفریحی و همچنین جاذبه های گردشگری قشم، غواصی در قشم با اختلاف دارای بیشترین میزان هیجان می باشد و با انجام این کار می توان شاهد زیبا ترین و دیدنی ترین پدیده ها بود. همانطور که می دانید، در زیر دریا، گونه های متعددی از آبزیان وجود دارد. جانورانی که حتی شاید برخی از آن ها ناشناخته باشند. گشت و گذار در دریا و غواصی در قشم، بسیار لذت بخش است. به ویژه با وجود این مساله که تا به حال، هیچ انسانی نتوانسته با غواصی، از اعماق دریا بازدید کند و گونه های مختلف جانوری در آن را مشاهده نماید، طبیعتا اننجام غواصی در قشم بسیار عالی و لذت بخش می باشد. حتی اگر این غواصی، تا ارتفاع بسیار زیادی در اعماق دریا صورت نگیرد، باز هم می توان گونه های مختلفی از ابزیان را که در هیچ کجای دیگر وجود ندارند مشاهده نمود. 

طبیعتا، غواصی در قشم به قدری هیجان انگبز و لذت بخش می باشد، که میزان تقاضا برای انجام آن بسیار بالا است. و خوشبختانه این مساله سبب شده است تا امروزه، تعداد بسیار زیادی از سایت های غواصی در قشم تاسیس شود. هر کدام از این سایت های غواصی در قشم، دارای جذابیت های مخصوص به خود بوده و با بازدید از هر کدام از آن ها می توان، از نزدیک، شاهد گونه های مختلفی از جانوران و آبزیان بود. اگر تا به حال تجربه غواصی را نداشته اید و یا حتی علاقه مند به انجام فعالیت هایی مانند غواصی در قشم هستید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که در ادامه، لیستی از انواع سایت های غواصی در قشم را معرفی کرده ایم. سایت هایی که با بازدید از آن ها می توانید تجربه ای متفاوت را کسب کنید.

لیست سایت های غواصی در قشم

غواصی در قشم، با غواصی در سایر نقاط ایران، بسیار متفاوت تر می باشد. چرا که با انجام غواصی در قشم، می توان از محیط های مختلفی بازدید کرد. هر کدام از سایت های غواصی در قشم، چشم انداز ها و پدیده های جذابی را به نمایش می گذارند که بسیار جذاب و دیدنی هستند. در لیست زیر، تمامی سایت های غواصی در قشم معرفی شده اند و شما می توانید با مطالعه این لیست، خصوصیات و جذابیت های هر کدام از این سایت ه ای غواصی در قشم را بشناسید.

غواصی در قشم

1.    سایت دره ستاره ها، غواصی در قشم و بازدید از ستاره های دریایی

غواصی در قشم، فعالیتی بسیار خاص و هیجان انگیز است. با سفر به قشم و غواصی در سایت دره ستاره ها، می توانید به اعماق دریا بروید، و از نزدیک، شاهد انبوهی از ستاره های دریایی باشید. اگر تا به حال از نزدیک ستاره دریایی ندیده اید، باید اشاره کنیم که با غواصی در قشم از طریق سایت دره ستاره ها، می توانید تعداد بسیار زیادی از ستاره های دریایی که به صورت گروهی با یکدیگر زندگی می کنند و در اعماق اقیانوس اقامت دارند، مشاهده نمایید. 

اگر تصور می کنید که با غواصی در قشم در سایت دره ستاره ها، می توانید از ماهی های جذاب و دیدنی نیز بازدید کنید، باید اشاره کنیم که در این سایت غواصی، هیچ گونه ماهی ای وجود ندارد، بلکه تنها و تنها، می توان شاهد زیبا ترین و دیدنی ترین ماهی ها در این سایت غواصی بود. به طور کلی باید اشاره کنیم که عمق سایت دره ستاره ها بین 12 تا 20 متر می باشد. با بازدید از این سایت غواصی، می توانید تا شعاع 10 متری، دید داشته باشید و به خوبی، شاهد ستاره های دریایی جذاب و دوست داشتنی باشید.

2.    غواصی در قشم در جزایر ناز

جزایر ناز، یکی از مشهور ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری در قشم می باشد. همانطور که می دانید، در بخش های مختلف جزیره قشم، جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد. جاذبه هایی که برخی از آن ها به قدری جذاب و متفاوت هستند که سبب شده است تا نام آن ها در لیست عجایب 7 گانه قشم قرار گیرد. جزایر ناز نیز یکی از این جاذبه های گردشگری است که امکان غواصی در آن وجود دارد. یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین مکان ها برای انجام غواصی در قشم، جزایر ناز می باشد. جزایر ناز، نه تنها خود، دارای زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها می باشند، بلکه دنیایی متفاوت نیز در زیر آن ها وجود دارد. با غواصی در قشم و بازدید از دنیای زیر آب جزایر ناز، می توانید از گونه های مختلفی از آبزیان دیدن کنید. 

از جمله گونه های مختلف آبزیان این منطقه می توان به لاکپشت های دریایی، دلقک ماهی، شقایق دریایی، منقار ماهی، گربه ماهی، و ... اشاره کرد. عمق جزایر ناز برای غواصی در قشم، بین 2 تا 5 متر می باشد و به همین علت، یکی از مناسب ترین و عالی ترین گزینه ها برای مبتدیان و علاقه مندان به غواصی است.

3.    دوبه قشم

یکی دیگر از گزینه های غواصی در قشم، دوبه می باشد. سایت غواصی دوبه قشم، یکی از جذاب ترین، خاص ترین، متفاوت ترین و دیدنی ترین سایت های غواصی می باشد که بازدید از دنیایی که در زیر آب در این سایت غواصی در قشم وجود دارد برای همگان واجب است. با سفر به جزیره دوبه، می توانید بهترین، عالی ترین، و به یاد ماندنی ترین تجربه غواصی را کسب کنید. جالب است بدانید که بزرگ ترین باراکودا در این آب ها مشاهده شده است و با غواصی در قشم در جزیره دوبه، می توانید شاهد این باراکودا های بزرگ باشید. عمق سایت غواصی دوبه قشم، 22 متر می باشد و به همین علت، توصیه می کنیم اگر در غواصی حرفه ای هستید و تجربه دارید، اقدام به بازدید از این دنیای رنگارنگ در زیر آب نمایید.

4.    غواصی در قشم در ساحل زیتون و مدرسه غواصی قشم پارک زیتون

یکی از عالی ترین گزینه ها برای شروع یادگیری غواصی در قشم، مدرسه غواصی پارک زیتون می باشد. همانطور که می دانید، در جزیره قشم، گزینه های متعددی وجود دارد که می توانید در آن ها، به انجام غواصی بپردازید. اما سایت غواصی زیتون، این امکان را به شما می دهد که در محیطی بسیار زیبا و خاص، که جریان آب بسیار ملایم و مناسب است، اقدام به انجام غواصی نمایید و سپس در عمقی در حدود 55 متر، غواصی نمایید. لازم به ذکر است که در صورتی که از مدرسه غواصی این پارک استفاده نمایید، می توانید دوره های غواصی را گذرانیده و در نهایت مدرک دریافت کنید. آژانس SSI پس از گذرانیدن دوره تخصصی شما، مدرک Try Scuba را به شما ارائه می دهد. 

با غواصی در قشم در سایت زیتون، می توانید ماهی ها و آبزیان بسیار جذاب و زیبا را نیز مشاهده نمایید. از جمله آبزیان این منطقه می توان به هامور، طوطی ماهی، فرشته ماهی، پروانه ماهی، آنجل، بز ماهی، جعبه ماهی، ماشه ماهی، و ... اشاره کرد. اگر علاقه مند به آبزیان هستید توصیه می کنیم به هیچ عنوان غواصی در قشم در سایت زیتون را از دست ندهید.

5.    اسپرینگی

اسپرینگی یکی دیگر از گزینه های مناسب برای غواصی در قشم می باشد. باغ مرجانی، یکی از سایت هایی است که با غواصی در آن، می توان به تماشای دنیای رنگارنگ و بسیار زیبای مرجانی که در زیر دریا وجود دارد پرداخت. در این سایت غواصی، دشتی وسیع از مرجان ها وجود دارد. مرجان هایی که چشم انداز و منظره بسیار خاص و زیبایی را در زیر دریا به نمایش گذاشته اند. لازم به ذکر است که اگر قصد غواصی در این سایت را داشته باشید، می توانید در زیر آب تا عمق 48 متری بروید و در نهایت، شاهد دیدنی ترین و جذاب ترین گونه های جانوری باشید. طبیعتا برای غواصی در قشم در اسپرینگی، نیاز به مهارت های غواصی بالایی دارید. چرا که هم عمق آب زیاد بوده و همچنین، جریان آب در این منطقه بسیار تند است.

یکی از بهترین ویژگی های سایت اسپرینگی قشم برای غواصی این است که تا شعاع 15 تا 25 متری به شما دید می دهد و می توانید به راحتی، به تماشای گونه های جانوری و آبزیانی که در فاصله دوری از شما قرار گرفته اند بپردازید. لازم به ذکر است که گونه های متعددی از آبزیان در این منطقه از جزیره قشم وجود دارند که از آن ها می توان به شیر ماهی، هامور، سفره ماهی، اسب دریایی، کوسه، مرجان بادبزنی، و ... اشاره کرد.

6.    سایت تخت جمشید، تجربه متفاوتی از غواصی در قشم

سایت غواصی تخت جمشید، در کنار سایت پارک زیتون قشم می باشد. و به همین دلیل می توان گفت که گونه های جانوری و آبزیانی که در این منطقه قرار دارند، مشابه با همان گونه های جانوری در سایت زیتون می باشد. اما باید اشاره کنیم که یکی از جذابیت هایی که در سایت غواصی تخت جمشید وجود دارد و همین مساله سبب شده است تا توجه بسیاری از غواصان به این منطقه جلب شود، وجود صخره های بسیار جذاب و متعدد در آن است. در واقع با بازدید از سایت غواصی تخت جمشید، می توانید از صخره های بسیار زیبا و خاصی که در زیر آب های این منطقه واقع شده است بازدید نمایید. 

چشم انداز این منطقه از دریا در جزیره قشم بسیار جالب و خاص است. اگر قصد دارید تا غواصی را به تازگی تجربه کنید، می توانید به بازدید از سایت تخت جمشید قشم بروید. چرا که عمق این سایت غواصی، در حدود 6 تا 8 متر بوده و همچنین، با غواصی در این آب ها، می توان از شعاع 2 تا شعاع 6 متر دید داشت. پس اگر علاقه مند به غواصی هستید و دوست دارید تا چشم انداز های بسیار خاص و متفاوتی را در زیر آب مشاهده نمایید، توصیه می کنیم بازدید از سایت غواصی تخت جمشید قشم را از دست ندهید.

7.    جرثقیل مقروق

غواصی در قشم، می تواند بسیار هیجان انگیز و متفاوت باشد. چرا که با سفر به زیر دریا، در جزیره قشم، می توان شاهد انواع مختلفی از پدیده ها بود. با سفر به سایت جرصفیل مقروق جزیره قشم، میتوان از نزدیک، شاهد یکی از سازه های بسیار عظظیم و آهنی بود که سال ها پیش غرق شد و در نهایت، امروزه مکان مناسبی برای غواصی می باشد. علاوه بر این باید اشاره کنیم که این جرثقیل غرق شده، مکان جذابی برای انواع گونه های آبزیان بود و به همین سبب، با غواصی در آن منطقه می توان از نزدیک شاهد زیبا ترین و دیدنی ترین گونه های مختلف جانوران دریایی بود. 

لازم به ذکر است که عمق غواصی در این بخش از آب های جزیره قشم، بین 5 تا 7 متر می باشد. و با غواصی در آن، می توانید از شعاع 3 متری تا شعاع 7 متری دید داشته باشید. اگر علاقه مندی به غواصی هستید، توصیه می کنیم حتما، بازدید از جرثقیل مقروق را از دست ندهید و یکی از متفاوت ترین انواع غواصی را در این بخش از جزیره تجربه نمایید. با غواصی در قشم در بخش جرثقیل مقروق می توانید شاهد انواع مختلفی از آبزیان شامل طوطی ماهی، جعبه ماهی، ملوان، نودی برانچ، پروانه ماهی، و ... باشید. 

غواصی در قشم جرثقیل مقروق

8.    سکوی نفتی

یکی دیگر از متفاوت ترین مکان ها برای غواصی در قشم، سایت سکوی نفتی قشم می باشد. داستان جالبی پشت این سایت وجود دارد. جالب است بدانید که در چندین سال پیش، طوفان شدیدی در دبی وزید. و این طوفان باعث شد که سکوی نفتی این کشور، به ایران و در نزدیکی ساحل پلاژ سیمین آورده شود. و از آن پس، انوا مختلفی از آبزیان، به این بخش از جزیره هجوم آورندن و این منطقه را برای زندگی انتخاب کردند. طبیعتااین مساله سبب شد تا گونه های متعددی از آبزیان به این منطقه بیایند و در نتیجه، نمونه ان ها را در هیچ کدام از بخش های دیگر جزیره قابل مشاهده نباشند. 

از جمله این گونه های آبزیان می توان به اسکات، ساردین، هامور، خفاش ماهی، ملوان، خرگوش دریایی، پروانه ماهی، و ... اشاره کرد. سکوی نفتی یکی از جذاب ترین بخش های جزیره قشم برای غواصی می باشد. و اگر علاقه مند به غواصی و مشاهده زیبا ترین و دیدنی ترین انواع آبزیان هستید، توصیه می کنیم بازدید از این سایت دریایی را از دست ندهید. بدون شک غواصی در قشم و به ویژه در این بخش از آن، بسیار عالی و لذت بخش خواهد بود. عمق این سایت غواصی حدود 10 متر می باشد و با غواصی در آن تا شعاع 10 متری دید خواهید داشت.

9.    غواصی در هنگام

جزیره هنگام، یکی دیگر از مناسب ترین مکان ها برای غواصی می باشد. با بازدید از جزیره هنگام، می توانید سایت های غواصی متعددی را مشاهده نمایید و با مراجعه به هر کدام از آن ها، شاهد زیبا ترین و دیدنی ترین مکان ها و پدیده های دریایی باشید. لازم به ذکر است که جزیره هنگام، به نام جزیره دلفین ها مشهور است و به همین سبب غواصی در آن بسیار لذت بخش می باشد. همچنین باید اشاره کنیم که این جزیره دارای شیب می باشد و به همین سبب، می توان گونه های متعددی از ماهی ها و همچنین آبزیان را در آن مشاهده نمود. از جمله گونه های آبزیان موجود در این جزیره می توان به دلفین ها، کوسه ها، لاک پشت دریایی بسیار بزرگ، مرجان های گوناگون و زیبا، و ... اشاره کرد. 

تجربه غواصی در قشم 

غواصی در قشم یکی از متداول ترین و بهرتین تفریحات می باشد که هر فردی می تواند تجربه کند. اگر علاقه مند به تجربه فعالیت های تفریحی متفاوت هستید و به طور کلی دوست دار هیجان هستید، می توانید اقدام به غواصی در قشم کنید و از سواحل صخره ای، کشتی های غرق شده، سکو های نفتی، و همچنین انواع آبزیانی که در این جزیره وجود دارند بازدید کنید. اگر تجربه غواصی در قشم را دارید نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بپذارید. 

  • 01 شهریور ، 1400
  • 96

دیدگاه - 1

ذوقی

همیشه دوست داشتم که غواصی در قشم رو تجربه کنم به خصوص که انقدر گزینه های غواصی زیادی داره که یکی از یکی بهتره
2 ماه پیش

نظر دهید