021-91004064
8 مورد از جذاب ترین جاذبه های گردشگری رامسر

8 مورد از جذاب ترین جاذبه های گردشگری رامسر

رامسر یکی از شهر های شمالی در استان مازندران می باشد که امروزه، تبدیل به یکی از توریستی ترین بخش های این استان شده است. در بین تمامی شهر هایی که در این استان وجود دارد، رامسر جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری را درون خود قرار داده است. چرا که درون آن، موقعیت مناسبی برای رویش گونه های گیاهی مختلف وجود داشته و علاوه بر این، وجود آب و هوای عالی و مساعد و بارش های مداوم، سبب شده تا جذابیت این منطقه دو چندان شود. سفر کردن به مناطقی که چشم انداز های بسیار زیبا و دیدنی داشته باشند و همچنین بتوانند حال و هوای ما را تغییر دهند، برای همه ی ما واجب است. و به همین سبب، شناخت تمامی جاذبه های گردگری بکر و دیدنی که بتواند تاثیرات بسیار زیادی در حال و هوای شما داشته باشد بسار مفید است.

جاذبه های گردشگری رامسر، به قدری جذاب و متفاوت هستند که می توانند تا یک هفته شما را سرگرم کرده و هر روز را به شکل متفاوتی برایتان رقم بزند. در این شهر می توانید به انجام فعالیت های تفریحی نیز بپردازید و حتی یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر ها را تجربه نمایید. اگر تا به حال به رامسر سفر نکرده اید و با جاذبه های گردشگری این شهر آنشنا نیستید، توصیه می کنیم مطلالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

چرا که در ادامه، همه چیز را درباره شهر رامسر و همچنین زیبا ترین جاذبه های گردشگری رامسر بیان کرده ایم. بدون شک، زیبایی این جاذبه های گردشگری به حدی است که سبب می شود تا در اولین فرصت، برای بازدید از آن برنامه ریزی کرده و در نهایت، یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر های دنیا را تجربه نمایید. پس برای آشنایی با جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری، ادامه مطلب را مطالعه نمایید. 

رامسر، از زیباترین جاهای دیدنی شمال

رامسر، شهری است که در یکی از بهترین موقعیت های مکانی در استان مازندران واقع شده است و به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری مازندران در این شهر قرار دارد.. وجود دریای خزر در بخش شمال و شمال شرقی این شهر، سبب شده است تا برخی از دیدنی ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری را درون خود قرار دهد. در بخش جنوب شرقی شهر رامسر، سادات شهر واقع شده است و همچنین در بخش شمال غربی آن، چابکسر قرار دارد. و در بخش جنوبی آن، می توان جنگل ها و پدیده های طبیعی متعددی را مشاهده نمود. اگر قصد داشته باشید تا لذت بخش ترین و عالی ترین سفر خود را تجربه کنید، می توانید از شهر ها و جاذبه های دیدنی متعددی که در رامسر وجود دارد بازدید کرده و در نهایت، خاطراتی به یاد ماندنی را در این منطقه به ثبت برسانید.

رامسر، عروس شهر های ایران

جاذبه های گردشگری رامسر و پدیده های طبیعی موجود در آن، به قدری زیبا و دیدنی هستند که می توان گفت مشابه آن ها در هیچ کدام از استان های دیگر وجود ندارد. زیبایی و چشم انداز بی نظیری که در این شهر وجود دارد، می تواند بد ترین حال هر فردی را به بهترین تبدیل کند. به طور کلی، طبیعت بی نظیر و پوشش گیاهی خاص در این منطقه، سبب شده است تا به طور روزانه، گردشگران و توریستان متعددی برای گذراندن بهترین اوقات خود، به این منطقه آمده و در نهایت، لذت بخش ترین سفر خود را تجربه کنند. به بیان بهتر، جذابیت ها و زیبایی های موجود در شهر رامسر، به حدی است که به آن لقب عروس شهر های ایران را داده اند.

از جمله علل ارائه این لقب به شهر رامسر، این است که در بخش شمالی آن، دریای خزر وجود داشته و همچنین در بخش جنوبی آن، وجود رشته کوه البرز سبب شده تا میزان بارش در این منطقه، بسیار بالا باشد و رشد گیاهان بسیار افزایش یابد. به طور کلی این شهر، از جمله بی نظیر ترین و جذاب ترین شهر های ایران می باشد که در لیست زیر، تمامی جاذبه های گردشگری آن را معفی کرده ایم.

جاذبه های گردشگری رامسر

لیست جاهای دیدنی رامسر

جاهای دیدنی رامسر، بسیار متعدد و گوناگون است. همین علت در لیست زیر، برخی از جذاب ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری در این منطقه را معرفی کرده ایم. جاذبه های گردشگری ای که بازدید از آن ها برای همه واجب بوده و در نهایت، می توانید قبل از سفر برای بازدید تمامی آن ها برنامه ریزی کنید. 

1.    جواهرده

از زیباترین و مشهور ترین جاذبه های گردشگری رامسر جواهرده می باشد. منطقه ای که نام آن را تمامی ایرانیان شنیده اند و به طور دائم، توریستان و گردشگران متعددی را به سمت خود جذب می کند. در این روستا، می توان جذاب ترین و دیدنی ترین چشم انداز ها را مشاهده نمود و در نهایت، لذت بخش ترین اوقات را سپری کرد. اگر به بازدید از جواهرده بروید، می توانید پدیده های طبیعی متعددی را مشاهده نمایید که هر کدام از آن ها، جذابیت های منطقه را دو چندان کرده اند. رودخانه های بسیار جذاب و پر آب، آبشار های متعدد، پارک های جنگی با دیدنی ترین مناظر، کوه های سر به فلک کشیده که با سفر به فراز آن ها، می توان چشم انداز بسیار زیبای منطقه را مشاهده نمود، و به طور کلی، انبوهی از پدیده های طبیعی دیگر که بازدید از آن ها، برای همگان واجب است.

2.    تله کابین رامسر

از جمله جذاب ترین و بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری موجود در رامسر، که امروزه همه آن را می شناسند و برای بازدید از آن مسافت های طولانی را طی می کنند، تله کابین رامسر می باشد. برای دسترسی به تله کابین رامسر، باید خود را به بخش غربی شهرستان رامسر برسانید. در این بخش از شهر، به سمت چابکسر حرکت کرده و در نهایت، به راحتی به این تله کابین جذاب دسترسی پیدا کنید. تله کابین رامسر، از جمله جذاب ترین تله کابین های ایران می باشد که لقب آن نیز بلند ترین تله کابین ایران است. این مساله سبب شده تا در میان تمامی جاذبه های گردشگری رامسر، این منطقه بسیار پر بازدید تر و جذاب تر باشد. 

جالب است بدانید که اگر به بازدید از تله کابین رامسر بروید، می توانید از میان درختان انبوه موجود در کوه های البرز بالا بروید، و در نهایت، به دریای زیبا برسید. تله کابین رامسر، جذاب ترین بخش این شهر بوده و اگر به بازدید از این شهر رفتید، توصیه می کنیم حتما، زمانی را برای بازدید از آن اختصاص دهید. این تله کابین، دارای طولی در حدود 2 کیلومتر می باشد و چشم انداز بسیار جذاب و زیبایی اط تلاقی طبیعت سرسبز و دریای آبی به نمایش گذاشته است. برای دسترسی به آن باید خود را به فاصله 5 کیلومتری در بخش غرب رامسر برسانید.

3.    مارکوه

مارکوه، نام یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری رامسر می باشد. قلعه مارکوه، سازه ای بسیار جذاب و زیبا است که می توان گفت، دارای معماری بسیار خاص و جذابی می باشد. این قلعه تاریخی، مورد توجه بسیاری از کارشناسان و باستان شناسان قرار گرفت و در ن هایت، پس از انجام تحقیقات بسیار زیاد بر روی آن، اعلام شد که قدمت آن، مربوط به دوران پس از اسلام می باشد.

به همین سبب، می توان گفت که ارزش تاریخی این قلعه بسیار بسیار زیاد است. مارکوه، بر فراز کوه های البرز قرار گرفته است و به همین سبب، اگر به بازدید از آن بروید، می توانید با چشم انداز بی نظیری از مناظر اطراف رو به رو شوید. قلعه مارکوه، از جمله جاذبه های گردشگری رامسر است که بازدید از آن برای همگان واجب بوده و توصیه می کنیم حتما بازدید از آن را در برنامه ریزی های گشت و گذار خود قرار دهید.

4.    گرسماسر، جذاب ترین جاذبه های گردشگری رامسر

از دیدی ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری رامسر، می توان به منطقه ییلاقی گرسماسر اشاره کرد. اگر در فصل تابستان، گرمای شدید هوا شما را آزار می دهد و دوست دارید در یکی از خنک ترین جاذبه های گردشگری ایران باشید و به تماشای بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها بنشینید، توصیه می کنیم بازدید از منطقه ییلاقی گرسماسر را از دست ندهید. در این منطقه ییلاقی می توانید بهترین و جذاب ترین سبک زندگی روستایی را تماشا کرده و در یکی از کلبه های  جذاب این منطقه اقامت کنید. 

لازم به ذکر است که در مسیر دسترسی به منطقه ییلاقی گرسماسر، چشم انداز های بسیار جذابی وجود دارد. به طوری که نه تنها در انتخای مسیر، دیدنی ترین منظره وجود دارد، بلکه در طول مسیر نیز می توانید دیدنی ترین چشم انداز ها را مشاهده نمایید. اگر خوش شانس باشید، می توانید با پدیده اقیانوس ابر ها که گاهی اوقات، زیبایی این منطقه را دو چندان می کند رو به رو شوید و بهترین و جذاب ترین چشم انداز دنیا را مشاهده نمایید.

5.    پارک جنگلی صفارود

از جمله دیگر جاذبه های گردشگری رامسر که دارای بی نظیر ترین و زیبا ترین مناظر و چشم انداز ها می باشد، می توان به پارک جنگلی صفارود اشاره کرد. بوستانی بسیار جذاب و دیدنی که تا چشم کار می کند، درخت و سرسبزی درون آن وجود دارد. این جاذبه گردشگری رامسر که بسیار جذاب و دیدنی است، در مسیر روستای جواهر ده قرار دارد. در نتیجه شما می توانید در مسیر بازدید از روستای جواهرده، چند ساعتی را در محیط این بوستان بسیار جذاب و دیدنی بگذرانید و از طبیعت آن لذت ببرید. 

همچنین باید اشاره کنیم که این پارک جنگلی، دارای یک رودخانه بسیار جذاب و دیدنی است که توانسته، جذابیت های منطقه را دو چندان کند. شما می توانید لوازم و تجهیزات پیک نیک را با خود به همراه ببرید و در نهایت، بهترین پیک نیک عمرتان را در یکی از بی نظیر ترین و عالی ترین مناظر و چشم انداز ها، بگذرانید و از منظره اطرافتان لذت ببرید. اگر قصد بازدید از این جاذبه گردشگری رامسر را دارید، توصیه می کنیم حتما فصل پاییز را برای بازدید انتخاب کنید. چرا که در این فصل، این پارک جنگلی، رنگ های بسیار جذاب و گرمی را به خود می گیرد و دیدنی ترین و جذاب ترین چشم انداز ها را به نمایش می گذارد. برای دسترسی به پارک جنگلی صفارود، باید خود را به کیلومتر 9 روستای جواهرده برسانید.

6.    جنگل دالخانی، از سرسبز ترین جاذبه های گردشگری رامسر

جنگل دالخانی از آن دسته جاذبه های گردشگری رامسر است که قبل از مرگ، حتما باید از آن دیدن کنید. جنگلی بسیار جذاب و سرسبز که تا چشم کار می کند، گونه های گیاهی بسیار جذاب و سرسبز وجود دارد. این جنگل، که گاهی اوقت، مه آن را فرا می گیرد، از جمله عالی ترین و بی نظیر ترین مناظر را به نمایش گذاشته است. موردی که جذابیت این جنگل را چند برابر می کند، کوهستانی بودن منطقه است. به گونه ای که همه ساله، کوهنوردان متعددی برای فتح کوه های موجود در این منطقه و در عین حال، بازدید از جذاب ترین و بی نظیر ترین چشم انداز ها، مسیر های طولانی را طی کرده و به بازدید از یکی از سرسبز ترین جاذبه های گردشگری رامسر می پردازند. 

اگر در کوهنوردی مهارت دارید و همچنین دوست دارید تا از بکر ترین و سرسبز ترین مناظر و چشم انداز ها دیدنی کنید، توصیه می کنیم بازدید از جنگل دالخانی را از دست ندهید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که جنگل دالخانی، به قدری جذاب و دیدنی است که به آن لقب دالان بهشت را بخشیده اند. توصیه می کنیم بازدید از این جاذبه گردشگری رامسر را از دست ندهید و در یکی از بکر ترین و جذاب ترین مکان های گردشگری این منطقه، بهترین اوقات زندگی خود را بگذرانید.

7.    سد مریجان

سد خاکی مریجان، یکی دیگر از زیبا ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری رامسر است. سدی که در مسیر یکی از پر آب ترین رودخانه های رامسر، یعنی نسا رود تاسیس شده و سبب شده تا چشم انداز بسیار جذاب و زیبایی به وجود آید. از جمله پدیده ای که سبب شده تااین منطقه، به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری رامسر تبدیل شود، وجود انبوهی از پوشش گیاهی در مناطق اطراف این سد است. در واقع باید اشاره کنیم که کوه های سر به فلک کشیده ای که در راه سد مریجان قرار دارند، جنگل ه ای سرسبزی را در بخش های مختلف خود قرار داده اند. که این مساله سبب شده تا چشم انداز بسیار بسیار جذابی در اطراف این سد ایجاد شود.

دریاچه سد مریجان - از زیباترین جاذبه های گردشگری رامسر

8.    غار های رامسر

جاذبه های گردشگری رامسر، بسیار متنوع هستند. به طوری که همه گونه پدیده طبیعی را درون خود قرار داده اند. یکی دیگر از این جاذبه های گردشگری رامسر که حتما توصیه می کنیم از آن بازدید کنید، غار های این منطقه است. در واقع باید اشاره کنیم که به واسطه وجود کوهستان های رشته کوه البرز، غار های متعددی در این منطه قرار دارد. اما دو مورد از غار های این شهر، به قدری جذاب و دیدنی هستند که بازدید از آن ها برای همگان واجب است. از جمله غار های رامسر که حتما باید از آن ها بازدید کنید، می توان به غار گرگر لوکا و همچنین غار یاغی لوکا اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در گویش محلی این منطقه، لوکه به معنای سوراخ می باشد. و به همین سبب، این دو غار، پسوند لوکا را دارند. 

-    غار یاغی لوکا

غار یاغی لوکا که یکی از زیباترین غار ها  و جاذبه های گردشگری رامسر است، دارای چشم انداز های بسیار دیدنی و خاص می باشد. بخش ورودی این غار، 3 متر است که سبب شده تا منظره ای بسیار دیدنی و خاص به وجود آید. جالب است بدانید که هر کدام از اهالی این منطقه، داستان جالبی را در خصوص این غار بیان می کند. اما عمومی داستان ها، بیان گر این است که بسیاری از خلاف کاران، دزدان، طغیانگران، و ... از این غار به عنوان پناهگاهی برای مخفی شدن استفاده می کنند. به همین سبب به آن نام یاغی لوکا را نسبت داده اند.

-    غار رگر لوکا

غار گرگر لوکا نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری جذاب این منطقه است. در بین تمامی جاذبه های گردشگری رامسر و غار های موجود در این منطقه، غار گرگر لوکا دارای زیبا ترین چشم انداز می باشد. البته باید اشاره کنیم که عبور از مسیر دسترسی به غار گرگر لوکا بسیار سخت است. در بخشی از نقاط منتهی به غار گرگرلوکا، سختی مسیر به حدی است که می توان گفت تا حدی صعب العبور هستند. اما در نهایت، منظره و چشم اندازی که در این منطقه وجود دارد، بسیار دیدنی و خاص است. و اگر در طبیعت گردی مهارت دارید، توصیه می کنیم بازدید از این غار بی نظیر را از دست ندهید.

جاذبه های گردشگری رامسر، جذاب ترین پدیده های طبیعی

بدون شک تا به حال دریافته اید که جاذبه های گردشگری رامسر، تماما در میان طبیعت و انبوهی از درختان سر به فلک کشیده و قدیمی هستند. قدمت جنگل ها و درختان موجود در این منطقه، بسیار زیاد بوده و به همین سبب، یکی از با ارزش ترین پدیده های طبیعی ایران به شمار می روند. همانطور که در مطالب بالا اشاره شد، جاذبه های گردشگری رامسر، بسیار بسیار متعدد و گوناگون هستند. اما در لیست بالا، 8 مورد از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری رامسر معرفی شد. اگر تا به حال از این جاذبه های گردشگری رامسر دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر با سایر جاذبه های گردشگری رامسر که بسیار جذاب و دیدنی هستند آشنایی دارید، نظرات خود را در بخش پایین به ما اعلام نمایید.

 
  • 14 شهریور ، 1400
  • 416

دیدگاه - 1

hadi

جاذبه های گردشگری رامسر خیلی جذاب و دیدنی ان مرسی از مطلبتون
7 ماه پیش

نظر دهید