021-91004064
7 مورد از زیباترین مزرعه آفتابگردان در ایران

7 مورد از زیباترین مزرعه آفتابگردان در ایران

مزرعه آفتابگردان، یکی از دیدنی ترین و  زیبا ترین مزارعی است که خوشبختانه در نقاط مختلف کشور ایران می توان از آن ها بازدید کرد. در واقع باید اشاره کنیم که امروزه، در بسیاری از استان های کشور، به دلیل وجود شرایط آب و هوایی مساعد برای رشد گل آفتابگردان، می توان مزارع و دشت های بسیار وسیعی از آفتابگردان را مشاهده کرد. دشت هایی که با وسعت بسیار زیادی که دارند، می توانند زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها را برای شما به نمایش بگذارند. اگر علاقه مند به عکاسی هستید و دوست دارید تا دیدنی ترین و جذاب ترین مناظر و چشم انداز ها را مشاهده نمایید، و در یکی از جذاب ترین مناطق، اقدام به ثبت عکس های خاص و متفاوت کنید، می توانید از مزرعه آفتابگردان که در بخش های مختلف کشور قرار دارد بازدید کنید. 

حتی دیدن تصاویر مزرعه آفتابگردان نیز حس بسیار خوبی به انسان ها منتقل می کند. و به همین سبب باید اشاره کنیم که همه ساله، افراد بسیار زیادی برای بازدید از مزرعه آفتابگردان، مسافت های کوتاه و یا طولانی را طی خواهند کرد و در نهایت، ساعاتی را به تماشای زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها بپردازند. مزرعه آفتابگردان که به دشت خورشید نیز مشهور است، درون خود، تعداد بسیار بسیار زیادی از گل های آفتابگردان دارد که زیبایی منحصر به فردی را در مناظر اطراف به وجود آورده اند. اگر علاقه مند به طبیعت گردی هستید و دوست دارید تا از زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها بازدید کنید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. 

در ادامه این مطلب، برخی از دیدنی ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها را به شما معرفی کرده ایم که بدون شک، پس از بازدید از آن ها، حال و هوای بسیار خوبی به شما منتقل خواهد شد. در کشور ایران، می توان تعداد بسیار زیادی از مزرعه آفتاب را مشاهده کرد. اما در ادامه، می توانید با برخی از دیدنی ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها رو به رو شوید که سایر مزرعه آفتابگردان که در این کشور قرار دارد، این زیبایی و خاص بودن را ندارند. پس با ما در ادامه همراه باشید و با زیبا ترین مزرعه آفتابگردان در استان های مختلف ایران آشنا شوید.

مزرعه آفتابگردان

مناظری بی نظیر در مزرعه آفتابگردان

مزرعه آفتابگردان، مکانی بسیار محبوب و خاص برای عکاسان و علاقه مندان به داشتن عکس های بی نظیر و خاص می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که در بین انبوهی از مناظر بسیار زیبا و بی نظیر و همچنین دشت های وسیع گل، مزرعه آفتابگردان، دارای بیشترین میزان جذابیت می باشد. چرا که وجود تعداد بسیار زیادی از گل هایی که به خورشید تشبیه می شوند و با رنگ زردشان، زیبایی منطقه را دو چندان کرده اند، سبب می شود تا چشم انداز به وجود بیاید، که نمونه آن به میزان انگشت شماری در سایر بخش های کشور وجود دارد. همانطور که می دانید، کشور ایران، در یکی از بهترین و مناسب ترین موقعیت های مکانی در آسیا قرار گرفته است. فلات ایران سبب شده تا پدیده های طبیعی متعددی در بخش های مختلف کشور به وجود آید. 

همچنین باید اشاره کنیم که شرایط آب و هوایی کشور ایران، بسیار ایده آل و مناسب برای رشد گل آفتابگردان می باشد. در نتیجه می توان گفت که در کشور ایران، و در بخش های مختلف آن، مناظر و پدیده های بسیار زیبا و خاصی از مزرعه آفتابگردان وجود دارد که بازدید از آن ها برای همگان واجب است. اگر قصد دارید تا با مزرعه آفتابگردان و برخی از زیبا ترین آن ها که در استان های مختلفی از کشور قرار دارد بازدید کنید، توصیه می کنیم لیست زیر را مطالعه کنید.

1.    مزرعه آفتابگردان در تهران، زیباترین بغ گل آفتابگردان در تهران

مزرعه آفتابگردانی که در پایتخت وجود دارد، بسیار مشهور است. در واقع باید اشاره کنیم که امروزه، مزرعه آفتابگردان، که در تهران قرار دارد، مقصدی ثابت برای گردشگران و افرادی که دوست دارند تا ساعاتی را در یکی از بهترین و عالی ترین مکان ها بگذرانند می باشد. به بیان بهتر، یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین مزرعه آفتابگردان که در کشور ایران وجود دارد، مزرعه آفتابگردان تهران می باشد. در اطراف شهر تهران، لوکیشن های متعددی برای عکاسی وجود دارد. که یکی از بهترین و زیباترین آن ها، دشت کالپوش می باشد. 

-    دشت کالپوش، زیباترین مزرعه آفتابگردان

مزرعه آفتابگردان تهران، که آن را با نام دشت کالپوش نیز می شناسند، یکی از بهترین و بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها را درون خود قرار داده است. مزرعه آفتابگردان کالپوش، جایی است که برای دسترسی به آن، باید مسافت نسبتا زیادی را طی کنید. اما باید اشاره کنیم که طولانی بودن این مسیر به زیبایی آن می ارزد و اگر دوست دارید تا دیدنی ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها را مشاهده کنید، توصیه می کنیم بازدید از دشت کالپوش را از دست ندهید. این مزرعه آفتابگردان در شهر میامی شاهرود واقع شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که دشت کالپوش، یک دشت معمولی نیست. این دشت، نه تنها مزرعه آفتابگردان می باشد، بلکه همچنین دشتی مملوء از شقایق های قرمز رنگ است.

اگر دوست دارید تا دشتی قرمز رنگ که تا چشم کار می کند، شقایق وجود دارد را ببینید، توصیه می کنیم فصل بهار را برای بازدید از دشت کالپوش انتخاب کنید. اما اگر دوست دارید تا مزرعه آفتابگردان با چشم انداز زرد بی نظیر آن را ببینید، باید فصل تابستان را برای بازدید از این دشت انتخاب کنید. دشت پالپوش با مزرعه آفتابگردان خود، چشم اندازی بسیار دیدنی را به نمایش می گذارد و اگر تا به حال از آن بازدید نکرده اید، توصیه می کنیم در اولین فرصت، برای بازدید از آن اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که در این سفر، به هیچ عنوان به طبیعت بسیار زیبا و بکر این منطقه صدمه نزنید. تا زیبایی آن، به همین شکل باقی بماند.

مزرعه آفتابگردان کالپوش

2.    مزرعه گل آفتابگردان در مازندران

مزرعه آفتابگردان که بسیار دیدنی و خاص است، و بازدید از آن برای همگان واجب است، مزرعه گل آفتابگردان استارم بهشهر می باشد. استان مازندران، یکی از خوش آب و هوا ترین استان ها می باشد که به واسطه شرایط و موقعیتی که دارد، گونه های مختلفی از گیاهان را درون خود جای داده است. یکی از جذاب ترین دشت های این منطقه، دشت گل آفتابگردان استارم است. استارم، از توابع شهر بهشهر می باشد و فاصله آن از این شهر، در حدود 71 کیلومتر می باشد. جالب است بدانید که این مزرعه آفتابگردان، درست در کنار جاده قرار گرفته است و به همین سبب، می توانید به راحتی و آسانی به آن دسترسی پیدا کرده و در نهایت، یکی از عالی ترین و دیدنی ترین مناظر و چشم انداز ها را در این منطقه مشاهده نمایید. 

یکی از مهم ترین و اصلی ترین جذابیت هایی که سفر به این منطقه دارد، این است که مزرعه آفتابگردان، تنها بخش جذاب در این منطقه نیست. بلکه با سفر به آن، می توانید از انبوهی از جاذبه های گردشگری متعدد بازدید کنید و در نهایت، به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در این منطقه بگذارنید. توصیه می کنیم اگر از مزرعه آفتابگردان استارم بازدید کردید، حتما دوربین عکاسی با خود به همراه ببرید. چرا که منظره و چشم اندازی که در این منطقه وجود دارد، در هیچ کجای دیگر یافت نمی شود.

3.    دشت آفتابگردان کرج

در محدوده شهر تهران و کرج، می توان انبوهی از جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی را مشاهده کرد. پدیده هایی که هر کدام به خودی خود، بی نظیر ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها را دارد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که از اطراف کرج نیز، می توان مزرعه آفتابگردان که اتفاقا چشم انداز بسیار خاصی هم دارد مشاهده کرد. در روستای صفرخواجه، که یکی از روستاهای اطراف کرج می باشد، می توان یکی از بی نظیر ترین و زیباترین مزرعه آفتابگردان ها را مشاهده کرد. 

مزرعه ای که بازدید از آن برای همگان واجب است. پایتخت نشینان متعددی به بازدید از مزرعه آفتابگردان کرج می روند و تعطیلات آخر هفته خود را در روز های تابستان، به تماشای منظره بسیار زیبا و بی نظیر این منطقه می پردازند. همچنین باید اشاره کنیم که ساکنین شهر کرج نیز، با وجود اینکه در اطراف خود، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری را دارند، باز هم همیشه، به بازدید از دشت گل آفتابگردان می روند و ساعاتی را به تماشای یکی از زیباترین آفریده های خدا می پردازند. 

4.    مزرعه آفتابگردان پیرانشهر

مزرعه آفتابگردان را می توان در بسیاری از استان های کشور یافت. یکی دیگر از استان های این کشور که می توان زیبا ترین و دیدنی ترین مناظر را در آن مشاهده نمود، مزرعه آفتابگردان پیرانشهر می باشد. مزرعه ای که با وسعت بسیار زیادی که دارد، می تواند یکی از بهترین و عالی ترین مقاصد برای عکاسی باشد. اگر دوست دارید سفری به یاد ماندنی و خاصی را تجربه کنید و به تماشای مناظری بپردازید که احتمالا در هیچ کجای دیگری یافت نمی شوند، بازدید از مزرعه آفتابگردان پیرانشهر را از دست ندهید. 

بدون شک جاذبه های گردشگری استان آذربایجان غربی به حدی است که می توان حداقل یک ماه در آن اقامت داشت و در نهایت، به یاد ماندنی ترین و عالی ترین سفر را تجربه نمود. بدون شک در هنگام بازدید از مزرعه آفتابگردان پیرانشهر، باید یک دوربین وجود داشته باشد تا این منلظر خاص و دیدنی را به ثبت رساند. پس دوربین خود را فراموش نکنید.

5.    مزرعه آفتابگردان کلاکله

مزرعه گل آفتابگردان، نه تنها دارای جذابیت های بسیار زیادی می باشد و منظره ای بی نظیر و بسیار خاص را به نمایش کاربران می گذارد، بلکه همچنین گل های آفتابگردان دارای ارزش بسیار زیادی هستند. به همین سبب باید اشاره کنیم که مزرعه آفتابگردان، تنها به دلیل اینکه مکان مناسبی برای مشاهده مناظر و چشم انداز های زیبا می باشد، با ارزش نیست. یکی از خاص ترین مزرعه گل های آفتابگردان که نمونه آن در هیچ کجای کشور وجود ندارد و حتی قابل مقایسه با سایر مزرعه های آفتابگردان در بخش های مختلف کشور وجود دارند نیز نمی باشد، مزرعه آفتابگردان کلاکله می باشد. 

این مزرعه آفتابگردان در استان گلستان واقع شده است و به همین سبب برای بازدید از این منطقه بی نظیر و بسیار خاص، باید خود را به بخش های شمال کشور برسانید. استان گلستان، در بین انبوهی از جاذبه های گردشگری که دارد، دارای یک مزرعه آفتابگردان بسیار زیبا و بی نظیر است و به همین سبب باید اشاره کنیم که حتی اگر از سایر مزرعه آفتابگردان که در اطرافتان وجود دارد بازدید کرده اید، باز هم بازدید از این منزرعه آفتابگردان برای شما بسیار واجب است. چرا که چشم انداز و زیبایی این مزرعه به حدی است که می توان تا ساعت ها به تماشای مناظر زیبا اطراف پرداخت و آرامش بی نظیری را از این چشم انداز دریافت نمود.

6.    مزرعه آفتابگردان روستای فارسبان

روستای فارسبان، یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین روستاهای ایران می باشد که درون آن، می توان تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری و دیدنی را مشاهده نمود. روستای فارسبان، یکی از توابع نهاوند می باشد که درون آن، می توان یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین مزرعه گل آفتابگردان را مشاهده نمود. در این مطرعه آفتابگردان، می توان تعداد بسیار زیادی از گل های آفتابگردان را مشاهده کرد. به طور کلی، یک گل آفتابگردان، تا حدود 3 متر رشد می کند. و در مزرعه گل آفتابگردان نیز می توان گل های آفتابگردان که هر کدام از آن ها، تا ارتفاع بسیار زیادی رشد کرده اند را مشاهده نمود. نهاوند یکی از شهرستان های استان همدان می باشد و شما می توانید به راحتی و آسانی به آن دسترسی پیدا کنید. 

به خاطر داشته باشید که در شهرستان فارسبان، تنها مزرعه گل آفتابگردان وجود ندارد که جذابیت بسیار زیادی را به این روستا بخشیده است. بلکه می توانید از سایر جاذبه های گردشگری این منطقه بازدید کنید و یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین سفر های خود را در این منطقه تجربه نمایید. آب و هوا در این روستا بسیار عالی بوده و در نتیجه می توانید در روز های تابستانی خود، به بازدید از این روستا بپردازید و بدون ذره ای اذیت شدن از گرما، زیباترین چشم انداز ها از مزرعه آفتابگردان را مشاهده کنید.

مزرعه آفتابگردان زیبا

7.    مزرعه آفتابگردان خوزنین

مزرعه آفتابگردان خوزنین، مزرعه ای است که دارای وسعت بسیار بسیار زیادی می باشد. درون این مزرعه، می توانید تعداد بسیار زیادی از گل های آفتابگردان را مشاهده نمایید که جذابیت منطقه را دو چندان کرده اند. وسعت این مزرعه سبب شده که تا چشم کار می کند، گل های زرد خورشیدی را مشاهده نمود. پس اگر قصد دارید تا عکاسی بی نقص و بسیار عالی ای را داشته باشید، بدون شک مزرعه آفتابگردان خوزنین مناسب ترین و عالی ترین گزینه برای شما می باشد. به خاطر داشته باشید که گل آفتابگردان، تنها در فصل تابستان رشد می کند و به همین سبب، قبل از سفر به این منطقه، حتما بررسی کنید که در چه فصلی هستید و شرایط آب و هوایی به چه صورت است. اما به طور کلی، سفر به مزرعه آفتابگردان خوزنین، می تواند تبدیل به یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین سفر های شما شود.

نکات جالب در خصوص گل آفتابگردان

گل آفتابگردان، یکی از عجیب ترین، زیباترین، و متفاوت ترین گل ها می باشد. از تخمه این گل می توان برای مصارف خوراکی استفاده نمود. همچنین باید اشاره کنیم که می توان، روغن کشی کرد و آن را در آشپزی استفاده نمود. علاوه بر این باید اشاره کنیم که مزرعه آفتابگردان، یکی از زیبا ترین و بی نظیر ترین پدیده های طبیعی می باشد که می توان در عمر خود مشاهده نمود. تمامی افراد تصور می کنند که گل آفتابگردان فقط و فقط به سمتی که نور وجود داشته باشد می رود و در طول روز، به سمت خورشید، روی می گرداند. 

اما باید اشاره کنیم که این باور غلط است. تنها زمانی که گل آفتابگردان به سمت نور خورشید تغییر جهت می دهد، زمانی است که تازه رشد کرده و هنوز، به حد نهایت رشد خود نرسیده است. اما در نایت، پس از رشد کافی، به طور دائم، روی آن به سمت شرق قرار می گیرد. یکی دیگر از عجایب گل آفتابگردان، این است که این گیاه، ریشه های بسیار قوی ای دارد که تا چندین متر بر زیر زمین فرو می رود. به طور متوسط، هر ریشه گیاه گل آفتابگردان، تا عمق 2.5 متری در زیر زمین رشد می کند و به همین سبب، دیگر نمی توان به راحتی به آن ها آسیب رساند. جالب است بدانید که گل آفتابگردان، یکی از منابع تغذیه زنبور های عسل می باشد و به همین ترتیب، بسیار ارزشمند است.

اگر تا به حال از مزارع آفتابگردان بازدید کرده اید، و یا حتی سفری به یکی از مزرعه آفتابگردان که در لیست بالا آن ها را معرفی کردیم داشتید، حتما تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر مزرعه آفتابگردان دیگری را می شناسید که در زیبایی همتا ندارد، آن را به 

  • 06 شهریور ، 1400
  • 13276

دیدگاه - 1

مژگان

مزرعه های آفتابگردان ایران چقدر زیادن و من نمیددونستم همچین مناظری توی ایران هست!
1 سال پیش

نظر دهید