021-91004064
معرفی 6 مورد از خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران

معرفی 6 مورد از خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران

جاذبه های گرشگری ایران، جاذبه هایی هستند که با داشتن چشم انداز ها و مناظری بسیار خاص و دیدنی، توانسته اند در سازمان میراث جهانی به ثبت برسند. در واقع باید اشاره کنیم که برخی از جاذبه های گردشگری ایران، به قدری دیدنی و متفاوت هستند که نمونه آن ها در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. و به همین سبب، در سطح جهان، شهرت بسیار زیادی دارند. جالب است بدانید که همه ساله، تعداد بسیار زیادی از توریستان و گردشگران، از کشور های مختلف جهان، برای بازدید از این جاذبه های گردشگری مسافت های طولانی را طی می کنند و در نهایت، به بازدید از این جاذبه های گردشگری ایران که بسیار خاص هستند می پردازند. و خوشبختانه باید اشاره کنیم که ساکنین کشور ایران، می توانند بدون داشتن هزینه های اضافی و بسیار بالا، اقدام به بازدید از این جاذبه های گردشگری ایران نمایند. 

نیاز به سفر کردن و بازدید از مکان های گردشگری متفاوت، در همه ی انسان ها وجود دارد. و همه ی ما تا به حال، حداقل یک بار را به سفر کردن به جاهای مختلف پرداخته ایم و تجربیات خوب متعددی را به ثبت رسانده ایم. اما شاید برخی از سفر ها، آن طور که باید شادی و نشاط را برای ما به همراه نداشته و در نتیجه سبب شده تا اوقات نه چندان خوبی سپری شود. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که برخی از جاذبه های گردشگری ایران، به قدری دیدنی و جذاب هستند که امکان ندارد فردی پس از بازدید از آن ها، پشیمان شده و یا اوقات بدی را بگذراند.

خوشبختانه در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره برخی از خاص ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران بیان کرده ایم. در واقع، لیستی متشکل از برخی از خاص ترین و متفاوت ترین جاذبه های گردشگری ایران، که بازدید از آن، بر هر فردی واجب است ارائه داده ایم. اگر تا به امروز، نتوانسته اید خاطرات آن چنان خوبی از سفر را به ثبت برسانید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که پس از شناخت و آگاهی از این جاذبه گردشگری، و مشاهده تصاویر بی نظیری که دارند، بدون شک، برای بازدید از آن اقدام کرده و یکی از به یاد ماندنی ترین و بهترین سفر خود را تجربه خواهید کرد.

زیباترین مناظر در خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران

جاذبه های گردشگری ایران، در نقاط مختلف این کشور وجود دارند. در واقع اگر شما به کویر و دشت هم بروید، باز هم می توانید با چشم انداز ها و مناظر خاصی رو به رو شوید. نشان به این نشان که همه ساله، با فرا رسیدن فصول سرد سال، تور های کویر نوردی آغاز شده و یکی از بهترین و عالی ترین سفر ها را برای مخاطبین خود رقم می زنند. با همه این ها، می توان دریافت که در نقطه به نقطه این کشور بزرگ، می توان جاذبه های گردشگری متعدد و بسیار زیادی را مشاهده کرد. جاذبه هایی که با داشتن چشم انداز های بسیار خاص و دیدنی، همه روزه، میزبان حجم بسیار زیادی از افراد هستند.البته نا گفته نماند که برخی از این جاذبه های گردشگری ایران، به قدری متفاوت و جذاب هستند که قابل مقایسه با سایر نیستند. 

در نتیجه بازدید از این جاذبه های گردشگری ایران که بسیار خاص و نا همتا هستند، برای تمامی ایرانیان واجب است. با توجه به این که در هر کدام از بخش های مختلف ایران، می توان نمونه هایی از بی نظیر ترین و متفاوت ترین جاذبه های گردشگری را مشاهده نمود، سعی کرده ایم در لیست زیر، آدرس و موقعیت مکانی هر کدام از این جاذبه های گردشگری ایران که بسیار متفاوت و زیبا هستند را بیان کنیم تا بتوانید به راحتی برای بازدید از آن ها برنامه ریزی نمایید.

لیست دیدنی ترین جاذبه های گردشگری ایران 

جاذبه های گردشگری ایران که در لیست زیر ذکر شده است، دارای اطلاعات کاملی است و به همین سبب باید اشاره کنیم که شما می توانید اطلاعات کامل را در خصوص این جاذبه گردشگری دریافت کرده و در نهایت، متناسب با علایق و سلیقه خود، برای بازدید از آن ها برنامه ریزی نمایید. اما به طور کلی توصیه می کنیم، بازدید از این جاذبه های گردشگری را از دست ندهید و در نهایت، سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز را به ثبت برسانید.

1.    روستای استخرگاه، از سرسبزترین جاذبه های گردشگری ایران

یکی از سرسبزترین جاذبه های گردشگری ایران، که با بازدید از آن، با منظره ای بسیار خاص و متفاوت رو به رو می شوید، روستای استخرگاه می باشد. روستای استخرگاه، از جمله روستاهای شمالی کشور می باشد که باید اشاره کنیم به بهشت ایران مشهور است. همین لقب نشان دهنده چشم انداز بسیار خاص و زیبایی که دارد می باشد.استخرگاه ، یکی از روستاهای موجود در شهرستان رودبار است که اتفاقا دسترسی به آن نیز بسیار راحت و آسان است. به خصوص برای پایتخت نشینان که می توانند در کوتاه ترین مدت، به بازدید از زیباترین روستای ایران که استخرگاه رودبار است بپردازند. روستای استخرگاه از شهر رشت، دارای فاصله ای در حدود 75 کیلومتر می باشد. همچنین باید اشاره کنیم که فاصله این روستا، تا بخش مرکزی شهر رودبار، در حدود 35 کیلومتر است. 

به عنوان یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران، روستای استخرگاه، مجموعه ای از پدیده های طبیعی بسیار زیبا و متفاوت می باشد. در میان انبوهی از درختان سر به فلک کشیده که قدمت بسیار زیادی هم دارند، روستایی بی نظیر به نام استخرگاه وجود دارد. در این روستا، می توان آبشار بسیار بسیار زیبایی را مشاهده نمود که چشم انداز بی نظیر آن، سبب شده تا جذابیت این منطقه، دو چندان شود. نا گفته نماند که شما می توانید، از مسیر بی نظیر جنگلی این روستا دیدن کرده و با قدم زدن در آن، آرامش بی نظیری را دریافت نمایید. اگر علاقه مند به پیاده روی در طبیعت هستید و دوست دارید چشم اندازهای بی نظیر و بسیار خاص را مشاهده نمایید، بازدید از این روستا را از دست ندهید.

استخرگاه از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران

2.    آبشار شلماش

جاذبه های گردشگری ایران که بازدید از آن ها واجب است، در بخش های مختلف خاک ایران قرار دارند. اما باید اشاره کنیم که به دلیل موقعیت مناسبی که در بخش شمالی کشور وجود دارد، عمومی جاذبه های گردشگری خاص و متفاوت در این مناطق قرار دارد. آبشار شلماش یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ایران است که بازدید از آن برای همگان واجب است. این آبشار، یکی از جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی بوده و به همین سبب، باید اشاره کنیم که می توانید به سادگی به آن دسترسی پیدا کنید. برای بازدید از آبشار شلماش، پس از دسترسی به استان آذربایجان غربی، باید خود را به شهر سردشت برسانید و در نهایت، آبشاری بسیار خاص و بی نظیر را مشاهده نمایید. نا گفته نماند که فاصله آبشار شلماش از شهر ارومیه، در حدود 241 کیلومتر می باشد. 

آبشار شلماش، به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران، مکانی است که می توانید تا ساعت ها به بازدید از آن بپردازید. چرا که زیبایی بی حد و اندازه ای که این منطقه دارد، خواه یا ناخواه سبب می شود تا چند ساعتی را به تماشای مناظر اطراف بنشینید و از محیط این منطقه لذت ببرید. این آبشار، از مسیر سنگی و صخره ای کوهستان، به پایین می ریزد. و در نتیجه، نام آن را شلماش که به معنای سنگ بزرگ می باشد انتخاب کرده اند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که آبشار شلماش، دارای ارتفاعی بالغ بر 50 متر می باشد. و این 50 متر، شامل طبقات متعددی است که از مسیر سنگی کوه به پایین می آید. 

به طور کلی آبشار شلماش از 3 طبقه تشکیل شده است. جالب است بدانید که برای بازدید از آبشار اول، می توانید بدون راهپیمایی آن چنانی و پشت سر گذاشتن سختی مسیر بسیار زیاد، اقدام کنید. اما اگر قصد دارید که از آبشار دوم و سوم نیز بازدید کنید، باید از طریق پله هایی که بر روی سنگ های این منطقه ساخته شده اند عبور کنید و در نهایت، منظره ای بسیار خاص و بی نظیر را مشاهده نمایید. در نهایت، توصیه می کنیم بازدید از آبشار شلماش که یکی از زیباترین آبشار ها و جاذبه های گردشگری ایران می باشد را از دست ندهید.

آبشار شلماش-زیباترین جاذبه های گردشگری ایران

3.    جنگل سیاهکلا، از دیدنی از جاذبه های گردشگری ایران

از جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران، که بازدید از آن، برای همگان واجب است، جنگل سیاه کلا اشاره کرد. روستای سیاه کلا، روستایی بسیار جذاب و دیدنی است که مردمان آن، در بین جنگل های انبوه و سرسبز زندگی می کنند. روستا و جنگل سیاه کلا، یکی از جاذبه های گردشگری مازندران می باشد که باید اشاره کنیم، چشم انداز و مناظر بسیار زیبا و دیدنی ای را درون خود قرار داده است. طبیعت این منطقه، کاملا بکر و دست نخورده می باشد و به همین دلیل، زیبایی های آن بسیار جذاب تر از زیبایی های سایر جنگل ها است. آب و هوایی که در این منطقه وجود دارد، بسیار خنک و عالی می باشد و به همین سبب، باید اشاره کنیم که می توانید بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در زیبا ترین جنگل ایران بگذرانید. 

جالب است بدانید که روستای سیاه کلا، به قدری جذاب است که نام آن را دهکده سبز بنامند. اگر علاقه مند به کمپینگ هستید، توصیه می کنیم کمپ زدن در این منطقه را فراموش نکنید. چرا که می توانید یکی از عالی ترین و لذت بخش ترین اوقات خود را سپری کرده و خاطره انگیز ترین سفر خود را تجربه نمایید. البته باید اشاره کنیم که در این جنگل، یک دهکده توریستی نیز وجود دارد که می توانید با خرید ملک در آن، هم سرمایه گذاری کنید، و هم در یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران اقامت داشته باشید و بهترین اوقات خود را سپری نمایید. نا گفته نماند که از جذابیت های دیگر روستا و جنگل سیاهکلا می توان به روودخانه پر آب و زیبای آن اشاره کرد. اگر به بازدید از جنگل سیاه کلا رفتید، توصیه می کنیم، بازدید از رودخانه را نیز از دست ندهید. 

سیاهکلا زیباترین جاذبه های گردشگری ایران

4.    تنگه شیرز، زیباترین تنگه و جاذبه های گردشگری ایران

تمامی جاذبه های گردشگری  ایران که بازدید از آن ها برای همگان واجب است، در شمال کشور قرار ندارند. بلکه باید اشاره کنیم که برخی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این کشور نیز، در بخش های مختلف به ویژه جنوب کشور قرار دارند. یکی دیگر از خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران که بازدید از آن برای همگان واجب است، تنگه شیرز می باشد. تنگه ای بسیار بزرگ و جذاب که اگر در زمان مناسب به بازدید از آن بپردازید، می توانید آن را غرق در گونه های مختلف گیاهی نیز ببینید. موقعیت مکانی تنگه شیرز، دقیقا در بین سه استان لرستان، ایلام و همچنین کرمانشاه می باشد. در نتیجه برای دسترسی به آن، می توانید به راحتی اقدام کرده و همچنین، از سایر جاذبه های گردشگری که در این استان ها قرار دارد نیز بازدید کنید. 

طول تنگه شیرز در حدود 5 کیلومتر می باشد که می توانید این مسیر را طی کرده و در طول مسیر، جذاب ترین صخره های ایران را مشاهده کنید. البته باید اشاره کنیم که در بستر تنگه شیرز، رودخانه ای جاری است که جذابیت مسیر را چند برابر کرده است. لازم  به ذکر است که ارتفاعی که دیواره های صخره در تنگه دارند، بین 150 تا 200 متی می باشد. در نتیجه می توان تصور کرد که چشم انداز و منظره ای که در این منطقه وجود دارد بسیار جذاب و دیدنی است. اگر علاقه مند به پیاده روی در طول پدیده های طبیعی ایران و بازدید از تنگه ای پلکانی هستید، توصیه می کنیم بازدید از تنگه شیرز که بدون شک، یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران می باشد را از دست ندهید.

تنگه شیرز زیباترین جاذبه های گردشگری ایران

5.    غار زینگان

غار زینگان، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ایران است که نمونه آن را در هیچ کجای این کشور مشاهده نخواهید کرد. اولین نکته جالب در خصوص غار زینگان این است که این جاذبه گردشگری، اصلا غار نیست! بلکه در واقع یک مسیر درون دره می باشد که صخره های آن، از بالا دارای فاصله بسیار بسیار کمی با یکدیگر می باشد. در نتیجه این مساله سبب شده تا نام غار را به آن اختصاص دهند. به عنوان یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران، عجایب بسیار زیادی در خصوص غار زینگان وجود دارد. به عنوان مثال، تا جلوی درب ورودی غار زینگان، گرمای هوا بسیار بسیار زیاد بوده و شما را بسیار آزار می دهد. در واقع، دشتی وسیع در جلوی غار زینگان وجود دارد که این افکار را در ذهن بازدید کنندگان ایجاد می کند که در این اطراف، نه آب وجود دارد و نه موجود زنده. 

اما به محض اینکه وارد غار شوید، می توانید با هوای بسیار خنک و دلچسبی رو به رو شوید. انگار نه انگار که درست در بیرون غار، دمای هوا بسیار بسیار زیاد است. علاوه بر این باید اشاره کنیم که دیواره های غار زینگان، به گونه ای قرار گرفته اند که آب بر روی آن ها جمع می شود. در نتیجه با قدم زدن درون مسیر غار زینگان، قرار است با بارش باران جالبی که از روی سنگ ها و صخره های غار می چکد رو به رو شوید. 

یکی دیگر از عجایب غار زینگان این است که، درون آن، گونه های گیاهی متعددی وجود دارد و شما می توانید سرسبزی را درون این غار مشاهده نمایید. اگر علاقه مند به بازدید از خاص ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران هستید، بازدید از غار زینگان برای شما واجب بوده و توصیه می کنیم در اولین فرصت، اقدام به بازدید از آن نمایید.

غار زینگان زیباترین جاذبه های گردشگری ایران

6.    جاده ساحلی بندر مقام، از بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری ایران

شاید باورش کمی عجیب باشد اما در ایران نیز می توان جاده ای ساحلی را مشاهده کرد. جاده ای که درست در کنار ساحل وجود دارد و می توان درست در کنار دریا، رانندگی کرد و کیلومتر ها مسیر را پیمود. جاده ساحلی بندر مقام، یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری ایران می باشد که می توانید بی نظیر ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها را در آن مشاهده نمود. در بین تمامی جاده های زیبای ایران، نام جاده بندر مقام که از جاذبه های گردشگری شهرستان پارسیان می باشد وجود دارد. همه ی ما در تصاویر مختلف جاده ای پیچ در پیچ که مسیر دریا را در پیش گرفته است و در امتعداد آن قرار دارد را دیده ایم. و خوشبختانه در کشور ایران نیز یک نمونه از این جاده ها قرار دارد. تماشای غروب آفتاب در این جاده بسیار لذت بخش می باشد و می تواند تصاویری که شاید هیچ وقت امکان بازدید از آن ها وجود نداشته باشد را مشاهده نمود.

از جذابیت های این جاذبه گردشگری ایران که بسیار خاص است، می توان به وجود تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری در مسیر این جاده قرار دارند اشاره کرد. در واقع باید اشاره کنیم که در بخش های مختلف ساحل جاده بندر مقام، مکان هایی وجود دارد که خود، به تنهایی، می توانند جزو خاص ترین پدیده های صبیعی ایران باشند. یکی از مشهور ترین آن ها، صخره ی معلقی است که می توانید از درون آن، منظره بی نظیر دریا را مشاهده کنید. 

بندر مقام زیباترین جاذبه های گردشگری ایران

بازدید از خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران را از دست ندهید!

اگر قصد دارید تا بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه کنید، توصیه می کنیم از جاذبه های گردشگری ایران که در لیست بالا ذکر شده اند بازدید کنید و در نهایت، علاوه بر به ثبت رساندن خاص ترین و بی نظیر ترین مناظر و چشم انداز ها، خاطره انگیز ترینسفر خود را تجربه نمایید. اگر تا به حال از این جاذبه های گردشگری ایران که در لیست بالا ذکر شده اند بازدید کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سایر جاذبه های گردشگری ایران که نمونه آن ها در هیچ کجای دیگر کشور قرار ندارد را می شناسید، آن ها را به ما معرفی کنید.

 
  • 15 شهریور ، 1400
  • 278

دیدگاه - 1

nela

مرسی فکر نمیکردم خاص ترین جاذبه های گردشگری ایران انقدر قشنگ باشن
7 ماه پیش

نظر دهید