021-49029
6 مورد از مشهورترین جاذبه های گردشگری قشم

6 مورد از مشهورترین جاذبه های گردشگری قشم

جزیره قشم بزرگ ترین و مشهور ترین جزیره در ایران است که در آن، جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار زیادی وجود دارد. این جزیره با وسعت زیادی که دارد، دارای جاذبههای تاریخی، گردشگری و امکانات رفاهی و تفریحی متعدد می باشد. همین مساله سبب شده تا بازدید کنندگان و مسافران بسیار زیادی به این جزیره سفر کنند و از امکانات جزیره استفاده کنند. علاوه بر این، جاذبه های گردشگری قشم شهرتی جهانی دارد و آوازه آن در تمام دنیا به گوش می کرد. در این مطلب به معرفی 6 مورد از جاذبههای گردشگری قشم پرداخته ایم. اگر تا به حال به این جزیره نرفته اید و با آن آشنایی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با متفاوت ترین جاذبه های گردشگری در ایران آشنا شوید.

معرفی مشهور ترین جاذبه های گردشگری قشم

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، در این جزیره، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. اما در ادامه تعدادی از مشهورترین جاذبه های گردشگری قشم را ذکر کرده ایم:

1.    جزایر ناز

جزایر ناز یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قشم می باشد که از روی اسمش نیز مشخص است. جزایر ناز یکی از متفاوت ترین و منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری ایران می باشد که برای بازدید از آن باید به درون دریا قدم بگذارید و از میان آب هایی که ارتفاع آن به زور تا زانو میرسد، در سطح جزیره قدم بزنید. 

2.    غار نمکدان

مشهور ترین جاذبه گردشگری قشم و حتی ایران، غار نمکدان می باشد. این غار با داشتن مقدار بسیار زیادی نمک، چشم انداز بسیار زیبایی دارد. این غار علاوه بر اینکه از جاذبه های دیدنی این جزیره است، خواص بسیاری دارد و از آن در مصارف مختلف استفاده می شود.

3.    جنگل حرا

از عجیب ترین و زیباترین پدیده های طبیعی، جنگل حرا است. این جنگل با داشتن درختان بسیار متعدد، ویژگی خاصی دارد، آن هم این است که شوری آب را جذب می کند و از آن تغذیه می کند. این جنگل، مساحت وسیعی از جزیره را تشکیل داده و در جذر و مد دریا، به زیر آب فرو می رود و سر از آب بیرون می آورد.

4.    دره ستارگان

این دره، از عجایب این جزیره می باشد و یکی از جاذبه های گردشگری قشم است که در ژنو پارک این جزیره نیز می باشد. این دره با داشتن صخره ها و دیواره هایی با اشکال مختلف، از زیباترین جاذبه های گردشگری در ایران می باشد.

5.    قلعه پرتغالی ها

این قلعه از جاذبه های دیدنی در جزیره هرمز می باشد که در نزدیکی جزیره قشم قرار دارد. جزیره هرمز با خاک های رنگی رنگی اش مشهور است. نکته جالب در خصوص این قلعه این است که در ساخت آن از خاک این جزیره استفاده شده است و رنگ آن قرمز است.

6.    تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه از محبوب ترین و پربازدید ترین جاذبه های گردشگری در جزیره قشم می باشد. در حقیقت همانطور که از نام این جاذبه گردشگری پیداست، تنگه ای است که در داخل صخره های آن، چاه های متعددی وجود دارد که هر کدام از آن ها شکلی متفاوت دارد و چشم انداز بسیار زیبایی ار در تنگه ایجاد کرده است.
اگر تا به حال به قشم سفر کرده اید از این جاذبههای طبیعی دییدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
 

  • 30 آذر ، 1399
  • 697

دیدگاه - 3

کویین محدثه

من برای دو هفته ی دیگه بلیط قشم دارم. مرسی واسه مطلب خوبتون و معرفی جاذبه های گردشگری قشم
11 ماه پیش

محمود کاتبی

اگه دوست دارید جاذبه های گردشگری قشم رو ببینید از جنگل های حرا شروع کنید. بی نظیره
1 سال پیش

محمد کریمی

اگه خواستید از این جزیره دیدن کنید حتما فصل زمستون رو انتخاب کنید. چون توی این فصل گرما اذیت نمیکنه و استفاده از جاذبه های گردشگری قشم خیلی راحت تر و لذت بخش تره.
1 سال پیش

نظر دهید