021-49029
5 مورد از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شمال

5 مورد از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شمال

جاذبه های گردشگری شمال کشور، دارای مناظر بسار خاص و دیدنی هستند. در واقع باید اشاره کنیم که شمال کشور، یکی از محبوب ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران را درون خود قرار داده است. این جاذبه های گردشگری دارای محبوبیت بسیار زیادی یوده و همه روزه، توجه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جلب می کنند. همانطور که میدانید، دو رشته کوه البرز و زاگرس، کشور ایران را در موقعیت خاصی قرار داده اند. و وجود این کوه ها سبب شده تا شهر ها و استان هایی که در محدوده این کوه ها قرار دارند، دارای عالی ترین و بهترین آب و هوا باشند. علاوه بر این، جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی متعددی در این استان ها قرار بگیرد. 

در نهایت، جاذبه های گردشگری شمال، بسیار متعدد و دیدنی است. که هر کدام از این جاذبه های گردشگری، دارای عالی ترین و زیبا ترین چشم انداز ها و مناظر هستند. یکی از جالب ترین و بهترین نکات در خصوص این جاذبه های گردشگری این است که برخی از آن ها، متعلق به چند صد میلیون سال پیش بوده. به همین سبب، این گونه جاذبه های گردشگری از جذابیت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند و همه روزه، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کنند.  

به طور کلی سفر به ناحیه شمالی و بازدید از جاذبه های گردشگری شمال، طرفداران بسیار زیادی دارد. البته بتید اشاره کنیم که هر کدام از این جاذبه های گردشگری شمال کشور، در بخش های مختلفی از استان های شمالی قرار داند. و متناسب با هر فصل، بازدید کنندگان متفاوتی دارند. اما به طور کلی، در هر فصل، تعداد مشخصی از جاذبه های گردشگری شمال، مورد توجه بازدید کنندگان بسیار زیادی قرار می گیرد. و به همین ترتیب، همه روزه، افراد بسیار زیادی برای بازدید ار جاذبه های گردشگری این مناطق، اقدام می کنند. 

در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره محبوب ترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شمال بیان کرده ایم. و شما را با بهترین و زیبا ترین جاهای دیدنی که در این بخش از کشور قرار دارند، آشنا کرده ایم. اگر با این جاذبه های گردشگری آشنایی ندارید و نمی دانید بهترین جاذبه های گردشگری شمال برای گشت و گذار و بازدید کدام اند، توصیه می کنیم، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. جذابیت این جاهای دیدنی، به حدی است که بدون شک، پس از آشنایی با آن ها، برای بازدید از آن ها برنامه ریزی خواهید کرد و در نهایت، به یاد ماندنی ترین و عالی ترین سفر عمر خود را تجربه خواهید کرد.

مختصری بر جاذبه های گردشگری شمال کشور

همانطور که می دانید، همه ی ما سفر به شمال را دوست داریم. خاطراتی که در جاده های شمال، با آب و هوای بسیار عالی و خوب آن در ذهنمان باقی مانده، گاهی اوقات ما را دلتنگ این جاذبه گردشگری می کند. همچنین باید اشاره کنیم که یکی از جذابیت جاذبه های گردشگری شمال کشور، این است که در تمامی فصول، می توان به بهزدید از یکی از آن ها رفت. در واقع در هر زمانی از سال، جاذبه های گردشگری شمال کشور وجود دارند و اگر زمان درست را برای بازدید از آن انتخاب کنسد، می توانید یکی از خاطره انگیز ترین و بهترین اوقات خود را در این جاذبه های گردشگری سپری کنید. همچنین باید اشاره کنیم که برخی از جاذبه های گردشگری شمال کشور به قدری زیبا و دیدنی هستند که همه روزه، افراد بسیار زیادس را به سمت خود جذب می کنند. 

در حقیقت، جذابیت های این جاذبه های گردشگری به حدی است که هر فردی که قصد داشته باشد به شمال سفر کند، اولین انتخابی که برای مقصد خود در نظر می گیرد، این جاذبه های گردشگری شمال می باشد. در نهایت، مهم ترین مساله در خصوص انتخاب بهترین نقطه برای بازدید از جاذبه های گردشگری شمال داشتن چشم انداز های بسیار زیبا و دیدنی، و همچنین پدیده های طبیعی خاص و متعدد است. به بیان بهتر، مناطق سرسبز و جنگلی، در تمامی بخش های شمالی کشور وجود دارند. 

اما باید اشاره کنیم که برخی از این مناطق سرسبز و جاذبه های گردشگری شمال، دارای ویژگی ها و خصوصیاتی هستند که عموما اولین انتخاب هر شخص برای بازدید قرار می گیرند. همچنین باید اشاره کنیم که سفر به این مکان ها و این جاذبه های گردشگری، به قدری لذت بخش و خاطره انگیز است که بدون شک سفر خاطره انگیزی را برای هر شخصی تشکیل می دهد. 

جاهای دیدنی شمال

چرا باید از جاذبه های گردشگری شمال کشور بازدید کنیم؟

جاذبه های گردشگری شمال کشور، بسیار متفاوت تر و خاص تر از سایر جاذبه های گردشگری ایران، که در مناطق مختلف قرار دارند می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که، عموم وسعت کشور ایران را بیابان ها تشکیل داده اند. و این مساله نشان می دهد که آب و هوای کشور ایران، در عمومی بخش ها، گرم و خشک بوده. اما با این وجود، در هر کدام از استان های کشور، جاذبه های گردشگری متعددی قرار دارد. جاذبه هایی که با بازدید از آن ها، می توان یکی از لذت بخش ترین و عالی ترین اوقات خود را سپری کرد. اما با این وجود، باید اشاره کنیم که تمامی این جاذبه های گردشگری، در مقایسه با جاذبه های گردشگری شمال کشور، مورد بازدید چندانی قرار نمی گیرند. 

تا به امروز همه نا شاهد این بوده ایم که با فرا رسیدن تعطیلات آخر هفته، و یا تعطیلات رسمی و طولانی، ترافیک بسیار سنگینی در جاده های شمالی کشور ایجاد می شود. و همین نکته، سندی بر تایید محبوب بوده برخی از جاذبه های گردشگری شمال کشور است. طبیعتا هر فردی دوست دارد تا تعطیلات خود را در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا بگذراند و مهم تر از همه، در زیبا ترین و دیدنی ترین مناطق گردشگری اقامت داشته باشد. به همین سبب، باید اشاره کنیم که بازدید از جاذبه های گردشگری شمال کشور، برای هر فردی بسیار واجب است و توصیه می کنیم پس از شناخت این جاذبه های گردشگزی شمال حتما زمانی را برای بازدید از آن ها اختصاص دهید.

لیست پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شمال کشور

جاذبه های گردشگری شمال کشور به قدری متعدد و زیاد هستند که بدون شک بازدید از تمامی آن ها، بسیار لذت بخش و عالی می باشد. اما با این وجود، برخی از جاذبه های گردشگری شمال کشور به گونه ای هستند که آثار تاریخی، گردشگری، طبیعی، تفریحی و ... را در کنار یگدیگر گرد هم آوده اند. به همین سبب باید اشاره کنیم که این گونه از جاذبه های گردشگری شمال کشور بسیار محبوب و پر بازدید هستند. در لیست زیر، تمامی جاذبه های گردشگری شمال کشور که بازدید از آن ها برای هر فردی از واجبات می باشد را بیان کرده ایم. توصیه می کنیم اگر به بازدید از این جاذبه ها نپرداخته اید، پس از آشنایی با آن ها ختما در اولین فرصت برای بازدید از آن ها برنامه ریزی کنید و یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفر های خود را تجربه کنید. 

1.    فیلبند

یکی از جاذبه های گردشگری محبوب و پر بازدید که بیشتر شهرت خود را در چند سال اخیر به دست آورد، منطقه گردشگری فیلبند بود. جایی که امروزه با لقب اقیانوس ابر ها شناخته می شود و یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین چشم انداز ها را به نمایش گذاشته است. اگر قصد دارید تا عالی ترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در بی نظیر ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری شمال کشور بگذرانید، توصیه می کنیم حتما برای بازدید از فیلبند برنامه ریزی کنید. منطقه گردشگری فیلبند همچنین به نام بام مازندران شناخته می شود چرا که در بلند ترین نقطه از استان مازندران واقع شده است. 

به همین سبب باید اشاره کنیم که می توانید یکی از عالی ترین و خاطره انگیز ترین اوقات خود را در این منطقه سپری کنید و علاوه بر لذت بردن از چشم انداز بی نظیری که در اطرافتان وجود دارد، از آب و هوای پاک و عالی ای که در ارتفاعات مازندران وجود دارد نیز بهره مند شوید و لذت ببرید. فیلبند در مرز بین استان های مازندران و سمنان واقع شده است و دسترسی به آن از شهر تهران بسیار آسان می باشد.

فیلبند از بهترین جاذبه های گردشگری شمال

2.    قلعه رودخان

از جمله مشهور ترین، پر بازدید ترین، خاص ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری شمال کشور، که بدون شک تعداد بسیار زیادی از جمعیت کشور ایران، از آن بازدید کرده اند، منطقه گردشگری و جاذبه تاریخی قلعه رودخان می باشد. قلعه ای بسیار بسیار قدیمی که بر روی ارتفاعات بسیار بلند کوه های البرز واقع شده است. این قلعه بزرگ و قدیمی، یکی از مهم ترین و مستحکم ترین دژ هایی است که تا به حال ساخته شده است و به همین سبب، همه روزه، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. 

اگر قصد دارید تا به یکی از منحصر به فرد ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری که تا به امروز در ایران کشف شده است بازدید کنید، توصیه می کنیم در اسرع وقت، به بازدید از این جاذبه گردشگری خاص و زیبا بروید و در نهایت، یکی از به یاد ماندنی ترین و خاص ترین اوقات خود را در یکی از زیباترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شمال کشور بگذرانید. 

قلعه رودخان به قدری جذاب و خاص است که برای بازدید از آن، باید تعداد بسیار زیادی پله را بپیماید و همچنان که در حال صعود به بخش های بالاتر کوه هستید، اقدام به بازدید از گونه های گیاهی متعدد و بسیار زیبا کنید. در واقع باید اشاره کنیم که در مسیر دسترسی به قلعه رودخان، جنگلی سرسبز و بسیار زیبا واقع شده است و به همین سبب، یکی از بی نظیر ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری در شمال کشور را تشکیل داده است.

3.    ماسال

در میان تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری شمالکشور، که وجود دارد، برخی از آن ها دارای محبوبیت خاصی هستند. چرا که با بازدید از این جاذبه های گردشگری، می توان مشغله های فکری و ذهنی خود را فراموش کرد و در نهایت یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در این مناطق سپری کنید. ماسال یکی از مناطق ییلاقی در استان مازندران می باشد که همه ساله، به ویژه در فصل تابستان، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. چرا که در گرم ترین روز های سال، آب و هوای بسیار عالی و بی نظیری در این منطقه قرار دارد. که می توان از خنکی و تازگی آن نهایت لذت را برد. گاهی اوقات همه ما دوست داریم که برای مدت زمانی در مکانی خلوت با چشم اندازی بی نظیر قرار بگیریم. 

که در نهایت، پس از سفر به آن مکان، از دغدغه ها و مشغله های فکری به دور باشیم و یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در آن ها سپری کنیم. ترافیک ها و افزایش جمعیت در مناطق شهری، سبب شده تا بیشتر افراد، در عموم روز های سال، سعی در سفر به یکی از خلوت ترین و عالی ترین مکان ها کنند و در نهایت، از سکوت عالی و بی نظیر آن منطقه بهره مند شوند. در این خصوص باید اشاره کنیم که منطقه گردشگری ماسال، که یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شمال کشور می باشد، بهترین و عالی ترین گزینه در این گونه زمان ها می باشد. می توان اوقاتی بسیار عالی و لذت بخش را در این مکان ها گذراند و در نهایت، بهتین و به یاد ماندنی ترین سفر خود را تجربه کرد.

4.    ماسوله

ماسوله یکی از قدیمی ترنی و عجیب ترین روستاهای ایران می باشد که یادگاری بسیار قدیمی در شمال کشور است. امروزه ماسوله یکی از زیبا ترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شمال می باشد. چرا که وجود معماری عجیب و بی نظیر این روستا، و همچنین آب و هوای بسیار عالی و خوب در این منطقه، سبب شده تا همیشه، افراد بسیار زیادی که عازم شهر های شمال کشور هستند، اقدام به بازدید از روستای ماسوله کنند و سفر خود را در یکی از جذاب ترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شمال کشور بگذرانند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ماسوله، یکی از روستاهایی است که در دوران زندیه ساخته شده است و تا به امروز نیز همچنان، جذابیت های خود را حفظ کرده و یکی از بی نظیر ترین روستاهای ایران می باشد. 

در میان تمامی روستاهای پلکانی کشور، روستای ماسوله جزو پر بازدید ترین آن ها بوده است. به همین سبب بدون شک، روستای تاریخی ماسوله یکی از جاذبه های گردشگری شمال کشور است که هر فردی با سفر به آن می تواند بهترین اوقات زندگی خود را در آن تجربه کند. همچنین باید اشاره کنیم که امروزه، این روستا، دارای صنایع دستی بسیار زیبایی می باشد و می توانید خریدی بسیار لذت بخش را از بازارچه های این روستاها تجربه کنید.

ماسوله پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری شمال

5.    جاده اسالم به خلخال

از جمله بی نظیر ترین و پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری کشور که به طور روزانه، افراد بسیار زیادی اقدام به بازدید از آن می کنند، جاده اسالم به خلخال می باشد. یکی از خاص ترین و زیبا ترین جاده های ایران که با داشتن چشم انداز ها و مناظر بسیار خاص و زیبا، عالی ترین و بی نظیر ترین مقصد گردشگری برای هر فردی می باشد. اگر قصد داشته باشید تا یکی از خاطره انگیز ترین سفر های خود را تجربه کنید، و در طول مسیر، از زیبایی های جاده و جنگل ها لذت ببرید، بدون شک جاده اسالم به خلخال مناسب ترین انتخاب برای شما است. همچنین باید اشاره کنیم که کشور ایران، دارای چندین جاده زیبا و مشهور است. اما یکی از مشهور ترین آن ها که همیشه، افراد بسیار زیادی اقدام به بازدید از آن ها می کنند، و از طبیعت بی نظیر و خاص آن بازدید می کنند، جاده اسالم به خلخال می باشد. 

جاده ای بی نظیر در دل طبیعت، که پیچ در پیچ بوده و مسیر طولانی ای دارد.س این جاده، جزو پر بازدید ترین جاده های ایران بوده و در برخی از روز های سال، زیبا ترین و دیدنی ترین چهره را به خود می گیرد. اگر قصد دارید تا یکی از خاص ترین و دیدنی ترین جاده های ایران که در شمال کشور قرار دارد را ببینید، و در میان تونلی از درخت رانندگی کنید، جاده اسالم به خلخال مناسب ترین انتخاب است. همچنین باید اشاره کنیم که جاده اسالم به خلخال، در طول مسیر خونه، گونه های متنوعی از گیاهان و جانوران را جای داده است. و همچنین شرایط آب و هوایی در بخش های مختلف جاده متفاوت می باشد. 

به همین سبب در بخشی از مسیر ممکن است بسیار سردتان شود. و بر عکس در بخشی از مسیر، آب و هوای بسیار عالی و بی نظیری را تجربه کنید. و نکته دیگر این که اگر خوش شانس باشید، ابر هایی که تا پایین ترین ارتفاع کوه در جاده اسالم به خلخال وجود دارند را مشاهده خواهید کرد. این جاده ، دیدنی ترین و خاص ترین چشم انداز ها را به نمایش گذاشته و همه روزه، میزبان حجم بسیار زیادی از افراد و گردشگران می باشد. شما نیز می توانید به بازدید از جاده اسالم به خلخال بروید و یکی از به یاد ماندنی ترین و عالی ترین سفر های جاده ای خود را به یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری شمال تجربه کنید.

 
  • 16 تیر ، 1400
  • 133

دیدگاه - 1

محمد

دلم میخواد برای همیشه برم شمال و توی یکی از جاذبه های گردشگری شمال تا ابد زندگی کنم انقدر که قشنگه
2 ماه پیش

نظر دهید