021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

سفر به فرانسه راهنمای سفر به فرانسه

۲۳ راهنمایی کاربردی که باید قبل سفر به فرانسه بدانید

سفر به فرانسه رویای زیبایی برای کسانی است که عاشق سفر کردن هستند.آیا شما از شهر عاشقان پاریس،سواحل زیبای جنوب فرانسه یا روستاهای زیبای فرانسه چیزی شنیده اید؟روزهای تعطیل در فرانسه را هرگز فراموش نخواهید کرد.

 

اما در حالی که ای رویا واقعا برای بسیاری تبدیل به یک واقعیت می شود، بعضی از بازدیدکنندگان اگر آماده نباشند،در سفر خود اذیت خواهند شد. من بعضی از راهنمایی های تهران مبله مرجع اجاره سوئیت در تهران را در مورد فرهنگ، آداب و رسوم، غذا خوردن و مسافرت در فرانسه جمع آوری کردم تا اطمینان حاصل کنم که بیشترین وقت خود را در این کشور جذاب با جاذبه های توریستی به کار بگیرید.

در اینجا ۳۰ مورد مهم را برای سفر به فرانسه برای شما آماده کرده ایم:

راهنمای عمومی برای سفر به فرانسه

فرانسه فقط پاریس نیست

فرانسه فقط شهر پاریس نمی باشد .بازدیدکنندگان بیش از حد از پاریس دیدن می کنند و فکر می کنند فرانسه را دیده اند.فرانسه کشور متنوعی است که دارای اقلیم ها و فرهنگ های مختلفی است.اگر شما بخواهید به فرانسه بروید مهم است که از قبل تصمیم بگیرید به کدام شهرها بروید.

 

 

 

 

سفر به فرانسه|جغرافیای جالب کشور فرانسه

همانطور که در بالا اشاره کردم، فرانسه یکی از کشورهایی است که از نظر جغرافیایی منحصر به فرد است. از Calanques خیره کننده در مجاورت مدیترانه تا ochre canyons و Rustrel, هر چشم انداز آن منحصر به فرد است، و اگر شما زمان کافی را در اختیار دارید سزاوار سفری خاطر انگیز به بهترین مناطق فرانسه هستید.

 

 

 

 

سفر خارج از فصل به فرانسه برای تجربه بهتر

تعجب آور نیست، جولای و اوت شلوغ ترین ماه سفر به فرانسه است. کل کشور و در واقع اکثر اروپا در تعطیلات مدرسه هستند، به این معنی که تعداد زیادی از مردم در تعطیلات هستند. اگر می خواهید از شلوغی زیاد آن فرار کنید، قبل از ماه ژوئن یا بعد از سپتامبر به فرانسه سفر کنید.

 

مطالب جذاب زیر را هم از دست ندهید:

۷ منطقه ارزان لندن برای زندگی را بشناسید!

دانستنی های سفر|پیش از سفر بخوانید!

آبشار ویکتوریا با استخری مرگبار را بهتر بشناسید!

بازدید از دیوار چین|چیزهایی که گردشگران باید بدانند!

 

 

گرفتن پول نقد از دستگاه خودپرداز ارزانتر است

از هزینه های غیر ضروری تبدیل پول خودداری کنید.به جای این کار از دستگاههای خود پرداز پول مورد نیاز خود را بردارید. فقط باید اطمینان حاصل کرد  آیا کارت شما در فرانسه کار خواهد کرد یا نه. (البته این امکان برای کشور ما موجود نیست ) و همیشه دو کارت همراه داشته باشید چون ممکن است یکی از آنها در دستگاه کارت خوان باقی بماند.همچین چیزی در خود پردازهای داخلی هم برای ما پیش می آید.

 

 

 

پول نقد  در سفر به فرانسه ضروری است!

هر فروشگاهی کارت شما را به عنوان وسیله پرداختی قبول نمی کند. مهم است که برای مواقع ضروری پول نقد در دست داشته باشید . در بعضی از مغازه ها که کالاهای گران قیمتی را ارائه می دهند، مانند baker، شما باید حداقل ۱۰ یورو را بخاطر استفاده از کارت  پرداخت کنید. این هزینه اضافی است.پس بهتر است پول نقد هم همراه داشته باشید!

همیشه ID خود را همراه داشته باشید
آیا شما می دانید قانون فرانسه است که همیشه ID خود را به همراه داشته باشید؟ و از لحاظ فنی، مجوز رانندگی شما بدون این کارت شناسایی ممکن نخواهد بود. شناسه شما باید در قالب یک کارت هویت ملی یا گذرنامه باشد.

 

 

 

خوشرویی در فرانسه کلید اصلی است

همیشه قبل از هرچیزی کلمات Bonjour یا Bonsoir (سلام/شب بخیر) را بگویید.گفتن این کلمات به شدت توصیه می شود.احتمالا مهمترین کلماتی است که باید در شروع گفتگوی خود استفاده کنید.

فرانسوی ها بی ادب نیستند مگر اینکه به آنها بی ادبی شود

اغلب “خشونت” ناشی از سوء تفاهم فرهنگی است.وقت فرانوسوی ها را نگیرید تا آداب و رسوم فرانسوی را درک کنید (نگاه کنید و یادبگیرید) . من شایعاتی را شنیده ام که خشونت یک نوع هنر در پاریس است. اما در بیشتر موارد، آنها فقط شایعات هستند. اگر با بی تفاوتی مواجه شدید، شخصا آن را نادیده بگیرید. فرانسوی ها فقط شور و شوق زیادی ندارند!

یادگیری کلمات کلیدی برای سفر  به فرانسه

در بیشتر موارد شما می توانید بدون هیچ گونه اطلاعاتی در فرانسه رفت و آمد کنید.  اما اگر کمی روی زبان خود کار کنید به شما تضمین می دهم زمان خود را بهتر صرف بازید خواهید کرد. این کار را می توانید با یادگیری ساده کلماتی مانند: Bonjour (سلام)،S’il Vous plait   (لطفا)،Pardon (عذرخواهی/ متاسفم – بسیار مفید در مکان های شلوغ)، Merci (تشکر) و Au Revoir (خداحافظ). اما اگر تلاش کنید برای چیزی که می خواهید سوال هم بپرسید خیلی بهتر است. به طور معمول در این هنگام که تلاش شما را برای فرانسوی صحبت کردن می ببینند به زبان انگلیسی جواب شما را خواهند داد. اما تلاش های شما همیشه مورد احترام آنها خواهد بود.

 

سیگار کشیدن عادی است

بر خلاف بسیاری از نقاط جهان، سیگار کشیدن هنوز در فرانسه فراموش نشده است. شما می توانید هر بار که محل اقامت خود را ترک می کنید، در یک کافه در فضای باز بنشینید، یا به راحتی در پشت کسی که در خیابان راه می رود، سیگار بکشید.اگر شما جز افراد سیگاری نیستید بهتر است آن را جز فرهنگ فرانسوی ها تلقی کنید و خود را با این مساله اذیت نکنید.

تن صدای خود را پایین نگه دارید

اگر با صدای بلند در فرانسه صحبت کنید، توجه دیگران را به خودتان جلب می کنید. شاید ناعادلانه باشد، این قانون برای کودکان هم وجود دارد.

 

 

زمان غذا خوردن خود را بدانید |سفر به فرانسه

یکی از چیزهایی که فرانسویها به آن توجه نمی کنند اهمیت زمان غذا خوردن است. صبحانه ساده است، و آن را زود می خورند. ناهار از ساعت ۱۲ تا ۱۴ ظهر است.حتی قبل از ساعت ۷٫۳۰ / ۸ شب در مورد شام خوردن فکر نکنید. این به این معنی است که اگر بین وعده های غذایی گرسنه شدید،به دنبال جایی برای غذا خوردن تا قبل ۸ شب نباشید.این به خصوص زمانی که در مسافرت همراه با کودکان خود هستید آزاردهنده است.

پنیر غذای اصلی نیست!

در نیوزلند پنیر به عنوان پیش غذا و بعد از دسر سرو می شود.ولی در فرانسه قبل از دسر یا بعد از غذای اصلی سرو می شود.

صورت حساب را بخواهید

اگر غذای شما در رستوران تمام شده است، پیشخدمت های فرانسوی برای شما صورت حساب را نمی آورند مگر اینکه به آنها بگویید صورت حساب را بیاورند.بهتر است این عبارت را یاد بگیرید:L’addition s’il vous plait.

منوی کودکان در رستوران های فرانسه موجود نیست

منوی مخصوص کودکان در فرانسه وجود ندارد.اگر چه این منو در مکان های گردشگری آن برای تطبیق برای ذائقه توریست ها ممکن است موجود باشد.ولی در رستوران ها کودکان هم باید غذای بزرگسالان را بخورند و این کار را بدون سر و صدا انجام دهند.

شراب ارزان به معنی نامرغوب بودن آن نیست

در برخی از کشورها معمول است که به نسبت هزینه ای که پرداخت کردید به شما سرویس بدهند ولی در فرانسه همچین چیزی وجود ندارد. اگر شما نوشیدنی را با قیمت کمی بخرید به معنی بی کیفیت بودن آن نیست.

انعام دادن پیچیده است!

چرا قوانین انعام دادن در این کشور روشن نیست؟ از زمان ورود به فرانسه، من هر دو بحث را شنیده ام. برخی می گویند که لازم نیست. دیگران می گویند همیشه انتظار می رود. امروزه، اگر در یک رستوران (۵-۱۰٪ رایج ) باشد، من پرداخت می کنم اما اگر من برای قهوه سریع نشسته باشم مایل به انجام اینکار نیستم.

از قبل رزرو کنید

اگر واقعا میخواهید یک رستوران را امتحان کنید، حتما از قبل رزرو کنید. اکثر مردم فرانسه فکر نمی کنند که فقط برای شام به رستوران رفته باشند، که به این معنی است که بسیاری از رستوران ها ممکن است برای شما اتاق خالی نداشه باشند.

از بازار برای بهترین غذاهای فرانسوی بازدید کنید

برای پیدا کردن بهترین غذاهای خوشمزه و تازه به جای خرید از سوپر مارکت ها از بازار کشاوران دیدن کنید.

قطار در فرانسه راحت ولی پر هزینه است

شبکه قطار فرانسه بسیار گسترده است ولی می تواند گزینه ای پر هزینه برای مسافران باشد.از سایت SNCF برای دیدن کرایه های ارزان تر استفاده کنید یا اینکه در جستجوی زمان ها و روزهای ارزانتر برای سفر باشید.

عشق اعتصاب در فرانسه

عشق فرانسوی ها به اعتصاب زیاد است. آنها حتی یک وب سایت تخصصی برای پیگیری اعتصابات در سراسر کشور دارند .بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید عبارت C’est la grève (که معنی آن اعتصاب است )را جستجو کنید.با این جستجو مطمئن می شوید چیزی روی سفر شما تاثسر نمی گذارد.

هزینه های عوارض فرانسه

بزرگراههای فرانسه عوارض دارند.بهتر است قبل از اینکه سفر خود را آغاز کنید در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید.جاده های ملی ممکن است بهتر باشند.اگر چه این جاده ها مسیر شما را طولانی تر خواهند کرد ولی هزینه نخواهند داشت. خصوصا اگر زمان کافی داشته باشید می توانید با دقت بیشتری در این جاده ها با مناطق مختلف آشنا شوید.

 

 

یکشنبه ها برای خانواده است

در کشور فرانسه یکشنبه هنوز هم یک روز خانوادگی است – که همه خانواده با هم یک ناهار طولانی مدت می خورند. اما زمانها به آرامی در حال تغییر هستند .در برخی از نقاط کشور، سوپرمارکت ها را برای چند ساعت در صبح باز می کنند . و در نقاط توریستی، مغازه داران می توانند در روز یکشنبه در طول فصل تعطیلات باز شوند.

انتظار نداشته باشید چیزی بین ۱۲ تا ۲ ظهر انجام شود

بسیاری از مغازه ها بین ۱۲ تا ۲ درهای خود را می بندند در حالی که کارمندان به ناهار می روند. این برای بانک ها، ادارات پست و بعضی از سوپرمارکتها نیز وجود دارد. اما به یاد داشته باشید، بهتر است با جریان معمول پیش بروید و در این زمان غذا بخورید، در غیر این صورت تا شام بدون غذا هستید.

سخن آخر اینکه:

اگر در فرانسه تعطیلات خود را گذراندید ممکن است باز هم وسوسه شوید برای همیشه در این کشور باقثی بمانید.اگر چه زندگی در فرانسه می تواند بسیار لذت بخش باشد.اما بهتر است سری به مشاوران املاک آن بزنید تا ببینید زندگی در خارج از کشور چقدر می تواند پر هزینه و سخت باشد.

فرانسه از پر طرفدارترین کشورهای جهان است ولی فقط مطمئن شوید برای سفر به فرانسه برنامه ریزی کرده اید و به چه دلیلی به این کشور می روید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian