49029 - 021


8 صبح تا 10 شب

info [at] tehranmoble [dot] ir


ایمیل ، سریعترین راه ارتباطی با شما

مقالات و بروزرسانی ها

مراحل ساخت هواپیما

آیا تاکنون به مراحل ساخت هواپیما فکر کرده اید؟ یا اینکه در ساخت هواپیما از چه متریالی استفاده می شود؟ اگر به این عرصه علاقمند هستید و یا دوست دارید در این زمینه به پاسخ سوالات خود برسید، در ادامه با ما همراه شوید.

مراحل طراحی یک هواپیما

مراحل ساخت و طراحی هواپیما

هواپیما در یک فرآیند سه مرحله ای طراحی می شود که این مراحل بین یک هواپیمای کوچک و یک ایرباس عظیم یکسان است. پس از گذر از این ۳ مرحله نوبت به طراحی جزئیات می رسد و ساخت هواپیما در پیش گرفته می شود.
برای ساخت یک هواپیما به ۳ مرحله طراحی نیاز خواهد بود. این مراحل عبارتند از:

  1. طراحی مفهومی
  2. طراحی اولیه
  3. طراحی دقیق

در طراحی مفهومی طرح های خشن با توجه به تنظیمات هواپیما ایجاد می شود. در این مرحله از طراحی باید به تمامی نیازمندی های یک هواپیما دقت شود. شکل بدنه، بال و سایر ویژگی های ظاهری نیز در این مرحله از ساخت هواپیما خلق می شوند.

در طراحی اولیه، طراحی هایی که در مرحله پیش انجام شده است با در نظر گرفتن پارامترهای لازم بهینه می شوند. مهندسان در این مرحله از طرح های موجود برای تست تونل باد و محاسبات دینامیکی استفاده می کنند. تجزیه و تحلیل ساختاری از دیگر مواردی است که در مرحله طراحی اولیه ساخت هواپیما به آن پرداخته می شود.

در طراحی دقیق، طرح هایی که پیشتر تولید شده اند برای ساخت هواپیما مورد استفاده قرار می گیرند. در این مرحله جنبه های آیرودینامیکی، ساختاری، کنترل و عملکرد مورد آزمایش قرار می گیرند. پس از انجام آزمایشات واطمینان از کار وارد مرحله طراحی جزئیات می شویم که در آن طرح های موجود به هواپیما تبدیل می شوند.

متریال قابل استفاده در ساخت هواپیما

مواد به کار رفته در ساخت هواپیما

برای ساخت هواپیما باید از متریالی استفاده شود که از مقاومت بالایی برخوردار باشد. تیتانیوم و آلیاژهای آن به عنوان بهترین متریال در ساخت هواپیما به شمار می روند. این متریال به دلیل مقاومت بالا نسبت به حرارت و خوردگی گزینه مطلوب تری در مقایسه با آلومینیوم و فولاد می باشد. اگر چه تیتانیوم متریالی گران محسوب می شود، اما به دلیل خواص مواد عالی که در آن به چشم می خورد، بهترین گزینه در ساخت هواپیما است.


بیشتر بخوانید :

همه چیز درباره مراحل چک هواپیما و افراد 

راهنمای سفر با هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian