مشخصات ملک

اجاره آپارتمان مبله در تهران

درياچه اي براي تهران

دریاچه چیتگر

به نام بخشاينده مهربان
درياچه اي براي تهران

درياچه‌ شهداي خليج فارس يا چيتگر، درياچه‌اي مصنوعي است که شهرداري تهران به منظور تلطيف و کاهش آلودگي هوا آن را ساخته است. در اين درياچه که در شمال غرب تهران واقع است، امکانات مختلف تفريحي و رفاهي نيز وجود دارد. همچنين از آن‌جا‌که در نزديکي بسياري از مکان‌هاي ديدني و گردشگري تهران واقع شده، روزانه افراد زيادي به آن‌جا مي‌روند.

اجاره  آپارتمان مبله در تهران در تخصص ماست

معرفي
پارک چيتگر با مساحت تقريبي ??? هکتار از ديرباز مرکز جذب جمعيت جهت گذراندن اوقات فراغت ساکنان شهر تهران بوده اند ولي به دلايل عدم استقرار کاربريهاي تفريحي مناسب و امنيت استفاده ، بهره برداري دائمي از آنها ميسر نبوده است . به علاوه پيش بيني درياچه مرکزي با مساحت حدود ??? هکتار و گنجايش ?? ميليون مترمکعب آب در طرح جامع و طرح تفصيلي مصوب منطقه ?? ، به عنوان يک گستره آبي تغذيه کننده سفره هاي زيرزميني و منبع لطيف هوا در حوزه غرب تـــهران از يــک طرف و در ترکيب با پارک جنگلي چيتگر با عملکرد گردشگري در سطح فرا منطقه اي شهر تهران از طرف ديگر پتانسيلهاي قابل بررسي در بازگشت سرمايه را دارا خواهد بود.
اين گستره آبي پر اهميت در صورت وجود ضمانت اجرايي زمينه تجربي تازه اي را در مقابل کمبود رطوبت لازم در شهر تهران ارائه خواهد نمود و با توجه به جهت بادهاي موسمي تهران که عموماً غرب به شرق هستند ترکيب پارک چيتگر و درياچه اثرات بسيار زيادي در کاهش آلودگي هواي تهران خواهد داشت.
ويژگي¬ها
موقعيت درياچه در منطقه ?? چنان است که فضاي شهري منطقه کاملاً آن را احاطه نموده. بطوريکه درياچه از شمال و شرق به محور چهار باغ و از جنوب و جنوب غربي به پارک جنگلي چيتگر و از غرب به بافت مسکوني منطقه محدود مي باشد.

دسترسي
مسير شماره يک : همت غرب،شهيد خرازي،خروجي درياچه شهداي چيتگر
مسير شماره دو: اتوبان آزادگان شمالي،خروجي شهيد خرازي،خروجي درياچه شهداي خليج فارس
مسير شماره سه:جاده مخصوص کرج ،خروجي ايران خودرو شمالي

با دوستانتان به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *