021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

پول در سفر|برای سفر چه پولی با خود ببریم؟

آماده شدن برای مسافرت های بین المللی تفاوت های زیادی با  برنامه ریزی سفر تجاری  یا سیاحتی در داخل کشور دارد . در حالی که معمولا شما در مورد جزئیات مانند برنامه پرواز خود، چگونگی بسته بندی و برنامه ریزی جلسات برای یک سفر تجاری معمولی  و یا مکانهای که قصد بازدید از آنها را طی سفر صحبت می کنید، تحقیق برای درک بهتر فرهنگ یا آداب و مقررات مناسب و پروتکل ها و ارز رایج مربوط به کشور مقصد , ضروری به نظر می رسد .در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره سوئیت در تهران،درباره پولی که باید در سفر همراه داشته باشید به شما راهنمایی های جالبی می دهد.

هرچند شعاری های مثل نوشته زیر در سایتهای مختلف قابل مشاهده است

TRAVEL!

Money returns; time doesn’t

اما با وجود همه اینها پول از الزامات اولیه ومهم  برای سفر به شمار می آید .

 

خرج زندگی در سفر

برای مقایسه هزینه های زندگی در مکان های مختلفی می توانید از سایت های معتبری که در این مورد اطلا عات دارند استفاده کنید، این می تواند به طور چشمگیری از محلی به محلی دیگر  متفاوت باشد. هنگام انتخاب یک برنامه نهایی، این هزینه ها را در نظر بگیرید.

مسافرت وپول

 همانطور که برای مسافرت آماده می شوید, اقداماتی را باید فراموش نکنید که به شما کمک می کند از مشکلات مالی که ممکن است سفر شما را خراب می کند، اجتناب کنید. اطمینان حاصل کنید که بیمه مسافرت را  حتما خریداری کنید و مهمتر از همه مطمئن شوید که همیشه یک منبع پشتیبان از وجوه مانند یک کارت اعتباری عمده در صورت اورژانسی یا تاخیر غیر منتظره داشته باشید.

در اینجا چند نکته مهم برای کمک به جلوگیری از نرخ  دارای بهره بالا و هزینه های معامله بین المللی در حالی که شما از سفر خود به خارج از کشور لذت می برید وجود دارد.

پول در سفر به صورت نقد:

با بررسی سفارت یا کنسولگری کشوری که در حال برنامه ریزی برای بازدید  از آن هستید مطمئن شوید که شما مجاز به واردات و صادرات ارز آن کشور باشید . اگر شما مجاز به وارد واحد پول آن کشور باشید پول نقد را در کمربند یا کیف های مختلف بگذارید تا در صورت دزدی به دردسر نیافتید تا اگر  کیف پول خود را گم کردید یا دزدیده شده در هنگام رسیدن به مقصد پول بیشتری از دستگاه خودپرداز  دریافت کنید.

کارت های اعتباری نوعی  پول  قابل استفاده در سفر

 

 

 

 

توصیه می کنیم از کارت اعتباری برای اکثر خرید های بزرگ خود مانند بلیط های هواپیما، هتل ها و رستوران استفاده کنید. اگر هتل و ماشین اجاره ای خود را با کارت اعتباری خود رزرو کنید، رزرو باید تضمین شود حتی اگر دیر رسیدید یا خدمات با تاخیر ارائه شود , استفاده از کارت اعتباری به جای پول نقد در هر کجا ممکن است.

 

اگر خارج از کشور هستید وقصد سفر به تهران را دارید برای اجاره سوئیت مبله در تهران حتما مطلب زیر را بخوانید:

اجاره خانه مبله بهترین انتخاب برای مسافران

 

 

صادر کنندگان کارت اعتباری معمولا هزینه های مربوط به معاملات بین المللی را می پردازند و شما ممکن است بهترین نرخ ارز و هزینه ها را پایین تر از آنهایی که با مبادله نقدی همراه هستند، دریافت کنید.

شما نباید از کارت اعتباری خود برای برداشت پول از یک دستگاه خودپرداز استفاده کنید، زیرا هزینه های بهره بسیار زیاد است. بدانید که همه کارت های اعتباری اصلی در همه جا پذیرفته نمی شوند، بنابراین قبل از سفر باید با موسسه مالی خود چک کنید. در بعضی از نقاط، بازرگانان ترجیح می دهند که به صورت نقدی و نه با کارت اعتباری تسویه نمایند ، زیرا آنها باید درصد بدهی را به شرکت کارت اعتباری پرداخت کنند. در برخی از موارد استفاده از کارت اعتباری به دلیل خطر کلونینگ کارت ، به ویژه در رستوران ها، توصیه نمی شود.

 

اگر می خواهید ارزان سفر کنید مطلب زیر را از دست ندهید:

سفر ارزان و جذاب|چگونه می توان سفری ارزان داشت؟

 

 

کارتهای پیش پرداخت نوعی پول قابل استفاده در سفر

 

 

 

 

برخی از موسسات مالی برای پرداختن به خارج از کشور کارت های سفر پیش پرداخت را در تعدادی از ارزها ارائه می دهند. کارتها را می توان با استفاده از پول از حساب بانکی خود بارگیری کرد و همانند کارت اعتباری یا بدهی استفاده می شود. کارت های سفر پیش پرداخت ممکن است جایگزینی برای حمل مقدار زیادی پول نقد یا چک های مسافرتی باشد. با این حال، این کارت ها ممکن است هزینه های بالاتری نسبت به کارت های اعتباری و بدهی داشته باشند، بنابراین قبل از تصمیم به مسافرت با یکی از  این شرایط , هزینه ها را بررسی کنید. آنها ممکن است در برخی از هتل ها و شرکت های اجاره اتومبیل پذیرفته نشوند و ممکن است برای استفاده از دستگاه های خودپرداز بانک های خارجی به مشکل رو برو شوید  . شما معمولا می توانید کارت سفر پیش پرداخت را جایگزین کنید زیرا شما می توانید چک مسافرتی گم شده یا دزدیده شده را جایگزین کنید.

چک های مسافرتی نوعی پول مورد استفاده در سفر

چک های مسافران هر کشوری  در سراسر جهان پذیرفته نمی شوند، اما اگر بخواهید از کارت اعتباری یا بدهی استفاده نکنید و یا مقدار زیادی از پول نقد حمل کنید، گزینه ای است که  قابل جایگزینی است . در صورت امکان، چک ها را در پول محلی سفارش دهید و چندین چک را در حوزه های کوچک حمل کنید. اگر شما نمیتوانید چک را در ارز کشور مقصد خود سفارش دهید، آنها را در صندوقهای ایالات متحده آمریکا سفارش دهید که به طور گسترده پذیرفته شده است. همانطور که آنها را دریافت می کنید، آنها را امضا می کنید و رسید را در یک محل جداگانه نگه دارید. اگر آنها دزدیده شوند، آنها می توانند در هر نقطه از جهان، معمولا ظرف ۲۴ ساعت، جایگزین شوند.

مطالب جذاب زیر را از دست ندهید:

راهنمای سفر با هواپیما | دانستنی های سفرهای هوایی

بهترین مکانهای دیدنی جهان را بهتر بشناسید

سرای مشیر (سرای هنر) شیراز |جاذبه های گردشگری شیراز

 

 

 در مورد پول خرج شده در  سفر همه رسیدها را نگه دارید

همانطور که سفر می کنید، همه ی ATM ها و تراکنش ها را در پاکت نگه دارید آنها را در کیف خود حمل کنید. رزرو بلیط خطوط هوایی خود را برای اثبات تاریخ بازگشت خود نگه دارید.

پس از بازگشت به خانه، بیانیه های کارت اعتباری و بدهی خود را با دقت بررسی کنید و همچنان برای چند ماه ادامه دهید. سرقت هویت و تقلب کارت اعتباری اتفاقی است که ممکن است رخ دهد . اگر متوجه اتهامات غیر غیر معمولی در  لیست  خرجی کارت خود شوید، بلافاصله به موسسه مالی خود اطلاع دهید و یک کپی از رسید آن نگه دارید .

منبع:

umabroad

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian