021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

پارک ساعی

به نام بخشاینده مهربان

گشت و گذار در پارک ساعی

تیم تهران مبله متخصص در اجاره آپارتمان مبله در تهران

بوستان ساعی یا پارک ساعی یکی از بوستان‌های زیبای عمومی تهران است که با مساحتی در حدود ۱۲ هکتار در خیابان ولیعصر واقع شده‌است. این بوستان به دلیل داشتن پرندگان دیدنی و موقعیت جغرافیایی همواره مورد بازدید پایتخت نشینان و همینطور مسافرین پایتخت بوده و هست.
معرفی
محل این پارک در سال ۱۳۲۴ توسط مهندس کریم ساعی درخت‌کاری شد و در اختیار وزارت کشاورزی وقت قرار گرفت. سرانجام ایده طراحی اصلی پارک در دهه ۴۰ شکل گرفت و این پارک در سال ۱۳۴۲ با طراحی حسین محجوبی ساخته شد. تکمیل مراحل طراحی و ساخت پارک بین سال‌های ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۲ ادامه یافت.در نقشه زیر محل قرار گیری این مرکز درج شده است.

برای اجاره آپارتمان مبله در تهران با ما تماس بگیرید

ویژگی¬ها
پوشش گیاهی پارک بسیار متنوع است و از میان آن‌ها می‌توان به چنار، کاج تهران، سرو شیرازی، سرو نقره‌ای، سرو بادبزنی، سرو تبری، برگ ‌بو، افرا، نارون‌، سدروس‌، ماگنولیا، یاس وحشی‌، ژنیگو، زالزالک، گردو و سیب اشاره کرد.
قسمتی از پارک نیز به باغ ژاپنی معروف است که پرندگان آبزی هم در آن نگه‌داری می‌شوند. در قسمت حیات‌وحش پارک، حیوانات دیگری نیز نگهداری می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به خرگوش٬ قوچ، غاز٬ قو٬ مرغابی٬ سنجاب٬ طوطی وحشی و طاووس اشاره نمود.
این پارک دارای شش ورودی است و در پی توسعه و تجهیز بوستان، بناهایی مانند جوی، برکه، آبشار و زمین بازی درست شده‌اند و در طراحی این پارک تلاش شده که بیشتر حرکت‌های موجود، اسلیمی باشند تا یک نوع اختلاف سطح بوجود بیاید و از پله‌ تا حد ممکن استفاده نشود.

تیم تهران مبله متخصص در اجاره آپارتمان مبله در تهران

راهنمای دسترسی محلی
پارک ساعی از یک سو به خیابان ولیعصر و از یک سو به خیابان وزرا ختم می‌شود.
یکی از وسایل نقلیه مناسب برای رسیدن به پارک ساعی خطوط اتوبوس یا همان بی.آر.تی تجریش به راه آهن می باشد.
مسیر ۱ از سمت جنوب:
اتوبوس:از سمت جنوب و مرکز شهر و سوار شدن اتوبوس های BRT خط ۷ (توجه داشته باشید سوار اتوبوس های چهار راه پارک وی و یا تجریش شوید.) و پیاده شدن در ایستگاه پارک ساعی یا آبشار

مسیر ۲ از سمت شمال:
اتوبوس:از سمت شمال سوار شدن اتوبوس های BRT خط ۷ (توجه داشته باشید سوار اتوبوس های چهار راه پارک وی و یا تجریش شوید.) و پیاده شدن در ایستگاه پارک ساعی یا آبشار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian