021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

فرهنگ سفر

فرهنگ سفر ، باید ونبایدها سفر به مناطق مختلف

سفر قطعاً واژه ای نام آشنا است که برای هر کسی می تواند دوست داشتنی باشد. از قدیم نیز ضرب المثل ها و داستانهای زیادی در مورد فرهنگ سفر وجود داشته که نشان دهنده ی این مسئله است که سفر در هر زمانی مورد توجه افراد بوده است.در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره آپارتمان مبله ، فرهنگها و کارهایی که باید در سفر خود انجام دهید را بررسی می کند.

فرهنگ سفر چیست؟

برای سفر نیز مانند هر کاری بایدها و نبایدهایی وجود دارد که انجام آن‌ها برای هر کسی ضروری و لازم است، به این بایدها و نبایدها فرهنگ سفر گفته می شود. بسیاری از مردم ما سفر را فقط برای خوش گذرانی می دانند و به نظر آن‌ها در این زمان هر کاری باید انجام داد تا به آن‌ها خوش بگذرد. به همین علت است که نمی توانند این فرهنگ را به خوبی رعایت کنند.

فرهنگ کشورهای خارجی

 

 

 

در بسیاری از کشورها فرهنگ های خاصی وجود دارد که باید هنگام سفر به آن جا آن‌ها را مد نظر قرار داد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که رسومات و فرهنگی که در یک کشور می بینید ممکن است برایتان تعجب آور و یا خنده دار هم باشد اما باید بدانید که خیلی از مسائلی که در فرهنگ ما نیز وجود دارد برای بعضی از توریست ها تعجب برانگیز یا خنده دار است.

 

اگر می خواهید درباره فرهنگ کشورهای مختلف بیشتر بدانید مطلب زیر را از دست ندهید:

فرهنگ کشورهای مختلف |حقایق و عادات عجیب فرهنگی در دنیا

 

 

فرهنگ سفر در ایران:

 

 

 

  • تعطیلات در کشور ما نسبت به خیلی از کشورهای دیگر زیادتر است و همچنین صمیمیت بین افراد جامعه باعث شده است که سفر جز لاینفک زندگی شود. اما شاید کمتر کسی باشد که فرهنگ سفر را به صورت کامل در یک مسافرت رعایت کند.

 

  • اولین مسئله ای که در هنگام سفر زیر پا گذاشته می شود، حق افراد دیگر در استفاده از امکانات طبیعی و گردشگری،رانندگی،محیط زیست و… است. شاید به نظر خیلی از افراد در کشور ما تخریب طبیعت امری طبیعی باشد اما قطعاً حقوق دیگران نیز در این صورت زایل می گردد.

 

  • مسئله دیگر در فرهنگ کشور ما این است که سفر ارزان را بیشتر افراد نمی پسندند. در صورتی که اگر یک بار تجربه شود، می توان درک کرد که یک سفر با دوستان و آشنایان بدون خرج زیاد بسیار جذاب تر از یک سفر تنها در هتل های گران قیمت است.

مطالب زیر را هم بخوانید:

رزرو آنلاین هتل ، بلیط ،خانه و مزیت های آن

۶ پیش بینی مهم برای صنعت هتلداری در سال ۲۰۱۸

سفر لوکس در هتل ها و مکانهای جالب دنیا داشته باشید!

 

به ارزش های فرهنگی افراد بومی منطقه احترام بگذاریم:

اگر به منطقه ای روستایی سفر می کنید که افراد بومی آن دارای پوشش خاصی هستند و یا پوششی مذهبی دارند،در هنگام ورود به روستا حتما پوشش خود را متناسب با آنها انتخاب کنید.طبیعتا پوشیدن لباسهایی که در شهر شما کاملا معمول است در روستا ممکن است پسندیده نباشد .پس بهتر است حتما نوع لباسهای خود را سنجیده انتخاب کنید تا باعث واکنش روستاییان و ناراحتی آنها نشوید.

 

درباره جاذبه های دیدنی منطقه از افراد محلی کمک بگیریم:

بهترین راه برای دیدن جاذبه های گردشگری یک منطقه پرسش از افراد محلی است .هر چقدر هم که از اینترنت و گوگل مپ موبایل خود استفاده کنید،بهتر است سوالاتی مانند این را از بومی های منطقه بپرسید تا شما را بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند.حتی ممکن است خیلی از مکانها در منطقه باشند که اسم آنها را نشنیده باشیم ولی افراد بومی آنها را به شما نشان دهند و سفر هیجان انگیزی را تجربه کنید.

 

در سفر با افراد محلی به خوبی ارتباط بر قرار کنیم:

اگر می خواهید از سفر خود لذت ببرید حتما به افراد منطقه نزدیک شوید و با انها به خوبی رفتار کنید.آنها از اینکه سوال بپرسید و یا راهنمایی بخواهید ناراحت نخواهند شد.از شما در جمع خود استقبال می کنند،پس ساعتی از سفر خود را به افراد محلی اختصاص دهید و به داستانهای جذاب مربوط به گذشته منطقه گوش دهید.اگر چه ممکن است سطح سواد بالایی نسبت به روستایی ها داشته باشید ولی خیلی از چیزها درباره منطقه نمی دانید و با یک آشنایی درست می توانید همه اینها را بپرسید.

 

 

 فرهنگ سفر به کشورهای دیگر:

هر کشوری برای خود یک سری قوانین و مقررات دارد که هر چند به نظر ما عجیب باشند ولی در هنگام سفر به کشورهای دیگر باید فرهنگ آن کشور را مورد احترام قرار داد. فرهنگ سفر به کشورهای دیگر بسیار مهم است، زیرا گردشگری که به یک منطقه سفر می کند، در اصل نمادی از مردم سرزمین خود است و ممکن است سرزمین بزرگی با رفتارهای ناشایست و نامناسب یک فرد به زیر سؤال رود و در ذهن مردم آن کشور خراب شود و بالعکس.

پس فرهنگ سفر به خصوص در زمان گردشگری خارج از کشور، بسیار با اهمیت است. پس برای به جا آوردن فرهنگ سفر بهتر است که فرهنگ های عجیب بعضی از کشورها را بدانید. تا در صورت سفر به این کشورها بتوانید به آن‌ها نشان دهید که یک ایرانی همیشه خود را ملزم به با فرهنگ بودن در هر جایی می کند و فرهنگی غنی دارد.

 

دوست دارید به کشورهای خارجی سفر کنید ولی نمی دانید کدام کشور بهتر است ویا هزینه کافی ندارید؟مطلب زیر را حتما بخوانید:

 

مناطق جهانگردی دنیا |۲۰ کشوری که گردشگران باید ببینند!

سفرهای خارجی ارزان|۵ کشور خارجی ارزان که باید ببینید!

 

فرهنگ سفر به روسیه و بلغارستان

 

 

 

  • مردم روسیه اهل شوخی نیستند با آن‌ها شوخی نکنید. آن‌ها ممکن است مانند آب و هوای بسیار سردشان، خشک و سرد جلوه کنند. اما خیلی هم افرادی سرد نیستند.
  • در کشور بلغارستان زبان بدن متفاوت است. مثلاً برای گفتن نه سر خود را به سمت بالا و پایین حرکت می دهند و برای گفتن بله به سمت چپ و راست، که دقیقا برعکس ایران است. اگر قصد سفر به این کشور را دارید مواظب زبان بدن آن‌ها باشید.

فرهنگ کشور ترکیه

  • قهوه ترک طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افرادی که به ترکیه سفر می کنند آن را امتحان می کنند. در هنگام سرو قهوه در ترکیه باید به این نکته توجه داشته باشید که خوردن قهوه مانده در ته فنجان برای ترکیه ای ها بسیار مسخره و خنده دار است، اگر در زمان خوردن کامل قهوه تان متوجه نگاه تمسخر آمیز دیگران شدید تعجب نکنید.

فرهنگ کشور روسیه

 

  • روسیه ای ها به گل بسیار علاقه دارند یکی از فرهنگ سفر که برای شناخت مردم روسیه مهم است، خرید گل برای دیدار با یک روسی است. اما مسئله ای که بسیار مهم است خرید گل به تعداد فرد است. زیرا گل زوج را در روسیه برای عزاداری ها می برند.

برزیل و هند با فرهنگهای متفاوت

 

 

 

 

  • در برزیل ممکن است هنگامی که با یک دوست رفت و آمد می کنید بارها از شما بپرسند “نمی خواهی دوش بگیری؟”، پس از شنیدن آن خجالت نکشید و نگران کثیف بودن یا بوی بد بدن خود نباشید زیرا این جمله مانند تعارف ما به غذا خوردن مهمان است.
  • در بین مردم هند گاو بسیار مورد احترام و مقدس است ،به گونه ای که اگر در خیابان بخوابد حتی برای رد شدن ماشین ها کسی برای بلند کردن آن تلاشی نمی کند.

 

 

 

 

کشورهای زیادی هستند که فرهنگ های عجیب و غریب دارند و فرهنگ سفر ایجاب می کند که قبل از ورود به آن کشورها با فرهنگ آن‌ها آشنا باشیم تا سفری بهتر را تجربه کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian