021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

فرهنگ خوب سفر کردن احترام به آثار تاریخی

فرهنگ خوب سفر کردن را یاد بگیریم!

 

فرهنگ خوب سفر کردن لازمه سفر به طبیعت و مناطق مختلف است.فرهنگ کلمه ای گسترده بوده و حوزه های بسیار مختلفی را در بر میگیرد. فرهنگ سفر در واقع اداب و رسوم سفر کردن می باشد، که با توجه به مذهب، آیین، رسوم و سنت ها، کشور و منطقه ی زندگی، نژاد و قومیت متفاوت می باشد. اما به طور کلی فرهنگ سفر که به معنای درست سفر کردن می باشد، در سراسر جهان معانی مشترکی داشته و حوزه های مشترکی را در بر می گیرد. در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره آپارتمان مبله در تهران فرهنگ خوب سفر کردن و بایدهای سفر را برای شما ارائه کرده است.

فرهنگ خوب و ارزان  سفر کردن

 

 

خوب سفر کردن

 

 

همه ی ما می دانیم که سفر کردن باعث تعالی روح و افزایش امید و حس خوب در زندگی میشود. اما همیشه برای ما سفر کردن مقدور نیست، خصوصا اینکه با هزیه های گزافی روبرو باشیم. کشورهای پیشرفته امکاناتی را فراهم کرده اند تا نوجوانان و جوانان آنها بتوانند به راحتی و با هزینه ی کم سفر کرده و تجربه ها و اگاهی های زیادی را در زندگی کسب کنند. آژانس های مسافرتی و گردشگری، بک پکرها، نرم افزارهای متنوع تولید شده در زمینه ی گردشگری، اپلیکیشن های هوشمند، وب سایت ها و شرکت های آنلاین گردشگری خدمات ارائه شده در کشورهای پیشرفته می باشد که فرهنگ سفر خوب و ارزان را در بین مردم خویش ترویج داده و از این طریق اگاهی و دانایی را در جامعه ارتقا می دهند.

 

اگر علاقمند به جهانگردی هستید مطالب زیر را هم بخوانید:

بهترین مکانهای دیدنی جهان را بهتر بشناسید

مناطق جهانگردی دنیا |۲۰ کشوری که گردشگران باید ببینند!

سفر به برلین،انتخاب همیشگی جهانگردی

 

 

ترویج فرهنگ خوب و ارزان سفر کردن

ترویج فرهنگ سفر خوب و ارزان در قشرهای جوان جامعه پیامدهای مثبتی خواهد داشت که از این پیامدها می توان ه افزایش حس امید و انگیزه در جامعه، کاهش نرخ بیکاری، افزایش سطح سواد و آگاهی در بین مردم، بهبود روابط اجتماعی و افزایش حس نوع دوستی اشاره کرد. پیشرفت تکنولوژی در صنعت گردشگری پیامدهای مثبتی داشته و باعث افزایش ارتباط موثر در بین مردم دنیا شده است. وجود همین تکنولوژی ها دنیا را تبدیل به دهکده ای جهانی کرده و باعث افزایش سرعت تبادل اطلاعات شده است.

شبکه های اجتماعی در خدمت گردشگری

شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و فیس بوک نیز در خدمت صنعت گردشگری بوده و با معرفی مکان های جذاب، منحصر به فرد و دست نخورده و نادر خدمت بزرگی به عرصه ی گردشگری نموده است؛ ضمن اینکه بسیاری از شرکت های خدماتی که امکان سفر ارزان و راحت را فراهم میکنند در این شبکه ها مشغول فعالیت می باشند. آشنایی با این اپلیکیشن ها می تواند سفر کردن را که خود یک فرهنگ ناب است، را ترویج دهد.

احترام به طبیعت- فرهنگ خوب سفر

 

 

respect to natureاحترام به طبیعت زباله نریختن در جنگل

 

 

بدون شک یکی از مناظر دل خراش و اندوه بار، تسخیر مناظر زیبای طبیعت توسط زباله های تجدید ناپذیر می باشد. بدون شک ریختن زباله ها در دل طبیعت ستمی غیر قابل جبران به طبیعت می باشد.اگر می خواهید فرهنگ خوب سفر کردن را بیاموزید حتما مراقب طبیعت گیش روی خود باشید. چرا که علاوه بر پیر کردن چهره ی جوان و شاداب طبیعت، باعث ظلم به نسل های آینده و حیوانات ساکن آن اکوسیستم نیز می باشد. از فرهنگ های خوب سفر احترام به طبیعت و حفظ تمامیت آن برای نسل های آینده و جوان نگه داشتن زمین می باشد. بدون شک تشکیل گروه های حامی محیط زیست و سفر کردن این گروه ها به مناطق خاص و پاک سازی طبیعت از فرهنگ های قابل تقدیس و قابل احترام می باشد. ترویج فرهنگ احترام به طبیعت باعث افزایش مناطق پاک سازی شده از زباله شده و این خود موجب جذب گردشگر در کشور میشود.

 

مطالب زیر را از دست ندهید:

همه چیز درباره مراحل چک هواپیما و افراد در صنعت هوانوردی

وسایل سفر به مناطق کویری و کوهستانی

صنعت هواپیمایی،بهترین خطوط هوایی جهان با خدمات تفریحی

 

 

 

احترام به فرهنگ های مختلف در سفر

 

 

احترام به فرهنگهای دیگر

 

 

هر شهر و هر کشور فرهنگ ها و آداب و رسوم خاص خود را دارا می باشد، یکی از آداب سفر که باید مورد توجه قرار بگیرد، احترام به آیین و فرهنگ کشور و یا شهر مقصد در سفر می باشد. هر کشوری قوانین خاص خود را داشته که در هنگام سفر به آن کشور باید کاملا به آن قوانین احترام گذاشته و پایبندی آن قوانین بود. بهتر است که قبل از سفر به هر شهر و یا کشور با فرهنگ آن کشور به طور مختصر آشنا شده تا بهتر بتوان با مردم آن دیار ارتباط اجتماعی برقرار نمود. بهتر است که قبل از رفتن به سفر، تا حدودی با زبان مقصد آشنا شد و یا نرم افزارهای مترجم را بر روی گوشی و یا تبلت همراه نصب نمود تا بتوان ارتباط کلامی و ارتباط صمیمی تری را برقرار نمود.

 

فرهنگ خوب سفر کردن| احترام به آثار تاریخی یک کشور

 

 

فرهنگ خوب سفر کردن احترام به آثار تاریخی

 

 

یادمان باشد که نحوه ی رفتار یک مسافر در یک شهر  یا یک کشور آیینه ی رفتار هموطنان مسافر می باشد. هر سرزمینی برای خود گذشته ای داشته که می توان گذشته ی آنها را در آثار تاریخی به جای مانده کاوش کرد. احترام به آثار تاریخی یک سرزمین، فقط احترام به مردم آن سرزمین نیست، بلکه احترام به گذشتگان و نیاهای مشترکمان می باشد. احترام به آثار تاریخی احترام به مردمانی است که درس های زیادی در طول اعصار به ما آموخته اند. هنگامی که از دیدن یک اثر تاریخی غرق در لذت می شویم، یادمان باشد که از سازندگان ان اثر باید تقدیر کنیم و حفظ اثر از آسیب و تخریب آن به معنای احترام به اثر و تقدیر از سازندگان آن می باشد.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian