021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

صنعت هتلداری نوین در ایران- روندها و چالش های جدید را بدانیم!

 

صنعت هتلداری نوین در ایران شکل گرفته است؟!

با توجه به افزایش توریسم و جهانگردان و همین طور ایرانگردان دامنه صنعت هتل داری نوین که از دهه ۱۷ شروع شده است بسیار گسترده شده است. امروزه برای بالا بردن احتمال موفقیت در این صنعت باید در مراحل هتلداری نوین ابتکارات و تجربه را در کنار هم قرار داد.در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره سوئیت مبله تهران، روندهای جدید صنعت هتلداری را برای شما معرفی می کند.

 

 هتل داری

 

 

تاریخچه هتلداری:

زمان زیادی است که صنعت هتلداری پا به عرصه وجود گذاشته است. در ابتدا به صورت مسافرخانه های ساده بودند و از حدود قرن ۱۷ میلادی در کشورهای اروپایی توانست کمی پیشرفت کند و به هتل های اولیه با حدود ۵۰ اتاق برسد،کونراد هیلتون اولین کسی بود که اقدام به ساخت هتل های بین المللی کرد و در زمانی کم هتل های هیلتون را به صورت زنجیره ای ، در مناطق مختلف تأسیس کرد. با توجه به این که هتل ها توانستند آسایش و راحتی زیادی را برای مسافران در اقصی نقاط دنیا به ارمغان بیاورند، کم کم این صنعت پیشرفت کرد و به هتل های امروزی با امکانات بسیار تبدیل شدند.

بررسی تحولات، چالش های فعلی، بهترین شیوه ها و روند در صنعت هتل داری نوین:

 

 

صنعت هتلداری نوین

 

 

چه نوآوری هایی در صنعت هتلداری نوین مورد نیاز است و چگونه می توان آن ها را ایمن سازی کرد تا این صنعت برای آینده پیشرفت بیشتری داشته باشد؟

اگر تفاوت بین هتل های شیک و ستاره دار و مسافرخانه های امروزه را ببینید می توانید تغییر و تحولات صنعت هتل داری از ابتدا تا الان را در آن‌ها مشاهده کنید. با توجه به تجزیه و تحلیل هایی که در طی زمان گذشته تا الآن انجام گرفته است، پیش بینی می شود که چالش های فعلی مانند کمبود نیروی کار در آینده نزدیک در صنعت هتل داری تأثیر زیادی ممکن است بگذارد.

  • محدودیت های موجود در صنعت هتلداری ایران:

در کشور ما به علت محدودیت های شرعی که وجود دارد قسمت های از هتل به نسبت هتل های دیگر دنیا، حذف شده اند. شاید بتوان گفت بیشتری درآمد هتل ها در کشورهای دیگر به نسبت کشور ما مربوط به همین قسمت های حذف شده می باشد. که عرف و شرع قطعاً در این ناحیه باید ارجحیت داده شود. اما باید با امکانات مناسب این شکاف پر شود تا صنعت هتل داری ما بتواند با هتل های بزرگ دنیا رقابت کند.

  • راهکارهایی برای بهبود صنعت هتلداری:

یکی از راهکارها و شیوه ها در بالا بردن رشد صنعت هتلداری نوین ، رویکردهای نوآورانه برای آموزش مهمان نوازی است و باید رقابت بیشتری را در بازار این صنعت به وجود آورد. تا بتوان صنعت هتل داری نوین را از روند کلیشه ای به وجود آمده بیرون آورد. قطعاً نوآوری در دنیای امروز در هر زمینه ای می تواند مؤثر واقع شود و هتل ها را در رقابت شدید به مقدار زیادی به جلو هل دهد. همچنین استفاده از کارایی افراد با تجربه در این صنعت می تواند این روند رشد را سریع تر کند. با وجود تمام این راهکارها وجود مشتری و گردشگر عامل اصلی در بالا بودن میزان درآمد از صنعت هتل داری نوین می باشد.

 

 اگر به گردشگری و توریسم علاقمند هستید مطالب زیر را هم بخوانید:

فرهنگ کشورهای مختلف |حقایق و عادات عجیب فرهنگی در دنیا

عمارت مسعودیه | آشنایی با جاذبه های گردشگری تهران

باغ چهل تن ،خانه فروغ الملک |جاذبه های گردشگری شیراز

 

 

با توجه به اینکه هتلداری نوین یکی از صنعت هایی است که در هر کشوری می تواند پیشرفت و درآمد خوبی را به همراه داشته باشد، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. راهکارهایی که برای این منظور در نظر گرفته می شود مستلزم سرمایه گذاری هایی است که ممکن است گاهی کلان باشد. اما قطعاً اگر با برنامه ریزی و به صورت استاندارد طراحی شود، می تواند در زمانی کم این سرمایه گذاری را جذب کرده و مؤثر واقع شود. یکی از راهکارهایی که برای پیشرفت صنعت هتلداری نوین می تواند مؤثر واقع شود، زنجیره ای کردن صنعت هتل داری و برند سازی در این مورد است. اگر یک هتل بتواند به خوبی جا باز کند و برند شود می تواند به صورت زنجیره وار در سطح بین الملل نیز فعالیت کند و پذیرای تعداد بیشتری مهمان باشد.

هتل داری نوین

 

 

صنعت هتل داری چگونه از لحاظ پیشرفت و درآمد ارزیابی می شود؟

واحد کارایی اندازه گیری شونده برای صنعت هتل داری، میانگین نرخ روزانه(ADR)، درآمد در هر اتاق موجود(RevPAR) و مقدار پذیرش هتل است. برای اینکه معیارها دقیق تر بررسی شوند، هر سه اطلاعات باید با هم مورد بررسی قرار داده شوند. در فوریه سال ۲۰۱۷ بیشترین اشغال هتل ها توسط ناحیه ی آسیا اقیانوسیه و حدود ۶۸٫۷ درصد بوده است. در همان ماه نیز بالاترین ADR و بالاترین RevPAR در خاورمیانه و آفریقا دیده شد.

با وجود اینکه کمترین مقدار اشغال در اوایل سال ۲۰۱۷ در آمریکا و حدود ۵۴ درصد بوده است، اما این روند رو به رشد است. گران قیمت ترین شهر برای نرخ هتل ها در آمریکا بوستون و به دنبال آن نیویورک و سان‌فرانسیسکو می باشد.

مدیریت هتل کاری راحت نیست و باید بتوان در سطح مناسب خدمات ارائه داد. برای اینکه بتوان تعداد ستاره های یک هتل را تعیین کرد عوامل بسیاری مانند خدماتی که ارائه می شود، فضاهای تفریحی هتل، تنوع اتاقها و … همگی دارای امتیاز هستند. در اصل تا صنعت هتل داری نوین در یک کشور توسعه پیدا نکند گردشگری نیز نمی تواند گسترش یابد.

 

منبع: emeraldin

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian