021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

سفر با هواپیما دانستنی های سفر هوایی

راهنمای سفر با هواپیما | دانستنی های سفرهای هوایی

 

شاید خیلی از افراد برای اولین بار سفر با هواپیما  را تجربه می کنند و بهتر است که دانستنی های سفرهای هوایی را از لحظه خروج از منزل و مراحل کامل تا خارج شدن از هواپیما بدانند.در این مطلب تهران مبله ، مرجع اجاره آپارتمان مبله در تهران موارد مهم و ضروری برای سفر با هواپیما را برای شما ارائه می کند.

آماده شدن برای سفر هوایی:

لوازمی را برای سفر بردارید که ضروری است، بی خود بار خود را سنگین نکنید. هر شرکت هواپیمایی مقدار مشخصی بار را می تواند برای شما مجانی جابجا کند؛ پس اگر اضافه بار دارید باید هزینه بیشتری برای بارهای خود بپردازید. همچنین اگر نیاز به مصرف غذایی خاص دارید باید بدانید که شرکت های هواپیمایی این اجازه را برای همراه داشتن غذا به شما خواهند داد.

 

در فرودگاه چه روالی را باید طی کنید؟

 

 

فرودگاه

 

 

دانستنی های سفرهای هوایی برای شما که اولین بار است مسافرت با هواپیما دارید بسیار ضروری است. شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که هواپیما معطل هیچ کس نمی ماند مگر اینکه خود تأخیر داشته باشد، پس باید حتماً در زمان تعیین شده کارهای قبل از پروازتان را انجام داده باشید. از این رو برای پروازهای داخلی حدوداً ۳ ساعت، و برای پروازهای داخلی حدوداً ۲ ساعت زمان نیاز دارید. یعنی این زمان قبل از پرواز را باید در فرودگاه بگذرانید. شما باید کارهای مربوط به کنترل پرواز، کارهای اقامت، امنیت برای پرواز، بررسی شدن وسایل و خود شما از لحاظ امنیتی و… را قبل از ورود به هواپیما پشت سر بگذرانید.

از این رو زمان مورد نظر را باید در نظر داشته باشید. اگر احساس کردید ممکن است دیر شود و به پرواز نرسید یا در ترافیک مانده اید، حتماً به یکی از کارمندان و بخش مسافران جا مانده و امنیت پرواز تلفن بزنید. این کار باعث می شود که کارهای شما را خارج از نوبت انجام دهند و به روال کاری شما سرعت دهند. شما و وسایلتان باید در هنگام ورود به فرودگاه چک شوید. سپس برای گرفتن کارت بلیط و تحویل بار اضافه خود باید به گیت های مربوطه مراجعه کنید و منتظر اعلام پرواز برای ورود به هواپیما بمانید. البته این روال برای افرادی که پروازهای زیادی در یک شرکت هواپیمایی داشته اند و یا پول بیشتری بپردازند می تواند کمی متفاوت باشد.

 مطالب زیر را هم بخوانید:

 

سفر ارزان و جذاب|چگونه می توان سفری ارزان داشت؟

دانستنی های سفر به هند برای گردشگران

سفر به برلین،انتخاب همیشگی جهانگردی

مناطق ناشناخته گردشگری و سفر در سراسر دنیا-قسمت اول

 

 

دانستنی های سفر با هواپیما در مورد سفارش غذاهایی که برای افراد خاص و یا کودکان هستند:

 

بسیاری افراد دارای رژیم های خاصی هستند و یا کودکان که نیاز به غذایی مخصوص دارند، می توانند تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز غذای ویژه خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند. می توان غذاهای مخصوص افراد بیمار مانند دیابتی و یا غذاهای کم نمک و غذای مخصوص کودک را جز این نوع غذاها قرار داد. البته ممکن است اگر دیرتر اقدام به سفارش کنید یا در هواپیما درخواست این غذاها را بکنید، شانس کمتری برای تحویل گرفتن این غذاها داشته باشید.

دانستنی های سفرهای هوایی | بلند شدن هواپیما از روی باند پرواز:

هنگامی که پرواز شما عملاً شروع می شود باید به نکاتی توجه داشته باشید.

 • سعی کنید یک آب نبات به همراه داشته باشید؛ البته اکثراً در هنگام ورود به هواپیما به شما داده می شود و در هنگام شروع پرواز آن را بخورید تا هم سرگرم شوید و هم دچار افت فشار نشوید.
 • کمربندهای ایمنی خود را ببندید و به توصیه های مهمانداران به خوبی گوش کنید.
 • برای خود سرگرمی پیدا کنید تا حوصله تان سر نرود.
 • نگران نباشید و در صورت تکان خوردن هواپیما خونسرد باشید، اکثر این تکان ها کاملاً طبیعی است.

دانستنی های سفرهای هوایی در مورد Jet lag:

این واژه هنگامی رواج پیدا کرد که با هواپیمای جت مسافرت می کردند و این قضیه فراگیر شد. و به معنای به هم خوردن عادات و زمان خواب و بیداری است؛ این مسئله در زمانی رخ می دهد که اختلاف ساعت بین مقصد و مبدأ زیاد باشد. این احتمال وجود دارد که برای افرادی این به هم خوردگی خواب و بیداری نیز اتفاق نیفتد اما به هر حال رواج زیادی بین مسافران هوایی طولانی مدت دارد. راهکارهایی برای این Jet lag وجود دارد.

 • زمان خواب شب قبل سفر با هواپیما خود را کنترل کنید و به خوبی بخوابید.
 • هنگامی که به مقصد رسیدید سعی کنید خود را با ساعت آن منطقه وفق دهید.
 • بد موقع نخوابید و تا رسیدن زمان خواب مقصد، به خوبی به کارهایتان برسید و بعد در شب به رختخواب بروید
 • در هواپیما تا می توانید بخوابید.

 

اگر قصد سفر به تهران را دارید،تهران مبله راهی آسان برای اجاره و رزرو آنلاین خانه مبله در تهران است.با اجاره آپارتمانهای مبله می توانید در طول سفر کوتاه مدت و بلند مدت خود همراه خاناوده اقامت راحتی داشته باشید.

اجاره آپارتمان در تهران روزانه

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره سوئیت روزانه در تهران

 

 

دانستنی های سفر با هواپیما و سفر با کودکتان:

 

دانستنی های سفرهای هوایی در مورد کودکان را قبل از مسافرت بدانید تا آمادگی داشته باشید.

 • کودکان در طول سفرهای هوایی ممکن است بدخلق و بد اخلاق شوند.
 • تعدادی از سرگرمی ها و اسباب بازی های آنها را به همراه داشته باشید.
 • اگر فرزندتان به تنقلات خاصی علاقه دارد حتماً از آن به همراه داشته باشید.
 • حتماً امنیت کودکتان را در طی پرواز در نظر داشته باشید و در صورت امکان او را روی صندلی جداگانه بنشانید و کمربند ایمنی مناسب کودک را برای او ببندید.
 • اگر کودکتان می تواند توضیحات شما را درک کند برای او از خوبی ها و دانستنی های جالب پرواز هوایی بگویید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian