021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

جاذبه های دیدنی ناپل برای گردشگران

حتی اگر در بسیاری از شهرهای ایتالیا بوده باشید،هیچ چیزی شما را برای سفری رنگارنگ و بی نظیر به شهر ناپل اماده نمی کند.به نظر می رسد کل جمعیت در خیابان هاست که با هم صحبت می کنند،رنگ ها درخشانتر و بوی پیتزا شما را مست خواهد کرد.سالن های اپرا،خنده های مردم همه اینها در این شهر حواس شما را به خود مشغول خواهد کرد.در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره آپارتمان در تهران جاذبه های دیدنی ناپل را برای شما معرفی می کند.

یکی از زیباترین موزه های باستان شناسی جهان، گنجینه های پومپی Pompeii و موارد بسیار دیگر همه در ناپل است. برای قرن ها ناپلی ها توجه و ثروت خود را بر روی کلیساهای باشکوه خود گذاشته اند. تاریخ طولانی این شهرو قدمت آن به یونانیان در قرن هشتم پیش از میلاد مسیح می رسد .ناپل در قدیم شامل حکومت بیزانس، فرانسه، اسپانیا و اتریش بود. فراتر از کلیساها، کاخ ها و موزه ها، خیابان های محله باریک، پیاده روی های وسیع و پارک ها به وضوح به چشم می خورد.

۱٫بندر ناپل

 

 

در امتداد خط ساحلی، در دروازه تاریخی مدیترانه و جهان، شما می توانید برای این شهر پر جنب و جوش را احساس کنید. بندر ناپل با مجموعه ای از پیست ها و موج شکن ها به اسکله ها و حوضچه های جداگانه تقسیم شده است و همیشه پرفعالیت است. در غرب آن فرودگاه هلیکوپتر است که پروازهای به طور منظم به کاپری، Ischia و فرودگاه کاپودیکینو دارد. ناپل بندر اصلی در جنوب ایتالیا است و بندر قلب آن است،منظره های زیبا در سراسر Vesuvius و بسیاری از کافه ها و مغازه های بستنی را ببینید. از پیتزا فروشی ها خصوصا پیتزای مارگاریتا را سفارش دهید و از هوای عالی انجا لذت ببرید.

۲٫ موزه ملی باستان شناسی

 

 

 

 

موزه باستان شناسی ناپل دارای یکی از بهترین مجموعه های آثار باستانی است  که بسیاری از آنها از حفاری های اولیه Pompeii آورده شده است.درواقع بسیاری از آثار برجسته شهر در اینجا قرار دارد.گنجینه های هنری پادشاهان ناپل،آثاری از رم و پارما،مجموعه هایی از کاخ های Portici و Capodimonte نیز در آن قرار دارند.

طبقه همکف عمدتا به مجسمه های سنگ مرمر اختصاص دارد، از جمله مجسمه فارنز هرکول، مجسمه ای غول پیکر با ابعاد ۳٫۱۷ متر که در حمام کاراکالا در رم یافت می شود و مجسمه bull بزرگترین گروه سنگ مرمر که از دوران باستان آمده است.

در نیم طبقه نیز مجموعه ای از موزاییک های باستانی پومپئی از جمله نبرد الکساندر موجود است.در طبقه اول مجموعه مجسمه برنز از Pompeii (قابل تشخیص باتوسط اکسیداسیون سبز) و Herculaneum (شهری در نزدیکی ناپل) است.همچنین در این طبقه مجموعه قابل توجهی از نقاشی های دیواری باستانی، عمدتا از Pompeii و همچنین از Herculaneum و Stabiae قرار دارند. ظروف برنز زیبایی این طبقه نیز ارزش دیدن دارند.

۳ .جاذبه های دیدنی ناپل|کاخ سلطنتی و موزه کاپادیمونته

 

 

این کاخ در ابتدا به عنوان محلی برای شکار پادشاه چارلز ساخته شد تا به عنوان محلی برای اقامت پادشاه و استراحت او باشد.بعدها کاپادیمونته تغییر یافت ،بزرگتر شد و به عنوان کاخ پادشاه و محلی برای نگهداری ارثیه او گنجینه های فارنز شد.

این مجموعه شامل عکس های اعضای خانواده های حاکم توسط تیتاناست که یکی از بهترین مجموعه های هنری در ایتالیا است و در حال حاضر در آن قرار دارد. بیش از ۵۰۰ عکس علاوه بر آثار تییتان، آثار مانتنه، کارواجیگو، رافائل، بوتیچلی، الگروکو، بلینی و هنرمندان ناپولی از قرن هفدهم و هجدهم در اینجا موجود است. مبلمان، پرده هایی از سلسله بوربن و Savoy در کاخ پیدا می شود.

در پارکی که اطراف کاخ بود پادشاه چالرز کارگاهی برای تولید سرامیک تاسیس کرد.این کارگاه بعدها مشهور شد و شما می توانید محصولات این کارگاه را در کلیسا Santa Chiara ببینید.

 

علاقمندان به تهران گردی مطالب زیر را بخوانید:

موزه و خانه مقدم|از گرانترین خانه های خاورمیانه در دل تهران

کاروانسرای خانات|ناگفته های صدساله از تهران قدیم

لوکس ترین خانه های تهران کدامند؟ |بهترین خانه های تهران

 

 

۴٫جاذبه های دیدنی ناپل|کلیسای جامع

 

 

قدمت این کلیسای جامع تا اواخر قرن سیزدهم است. این کلیسا به علت زلزله و ترمیم ، بویژه پس از ۱۴۵۶ تغییر کرده است، اما درب ورودی آن، جان سالم به در برده استکاخ اسقف اعظم و چندین کلیسا دیگر کلیسای جامع را احاطه کرده اند.

در حیاط جنوبی، کلیسای قرن هفدهم میلادی سن گنارو، ناپل است. در محراب اصلی خود، یک سینه نقره حاوی جمجمه سنت است، که در زمان دیوکلتیان در ۳۰۵ شهید شد. در محفل دو عدد حاوی خون مقدس است، که اعتقاد بر این است که قدرت مایع سازی، جشن می گیرند با مراسم رسمی در کلیسای جامع هر ۱۹ سپتامبر. شما می توانید آرامگاه مقدس را در غنی تزئین شده Confessio (1497-1506) زیر محراب بالا و در منطقه باستان شناسی زیرزمینی، شما می توانید باسلیس سانتا Restituta قرن چهارم، قدیمی ترین کلیسا در ناپل، با نقاشی های عالی سقف و ستون ها از معبد رومی را ببینید.

کاخ اسقف اعظم و چندین کلیسا دیگر کلیسای جامع را احاطه کرده اند، از جمله می توان به سانتا ماریا دونارگینا ،کلسای باروک و کلیسای گوتیک اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید:

بهترین مکانهای آمریکا USA برای سفر فوق العاده|قسمت اول

۱۱جاذبه دیدنی فلورانس برای تعطیلات به یاد ماندنی

 

 

۵٫قلعه Nuovo

 

 

این قلعه محل اقامت پادشاهان و پیروان ناپل بود.تاریخ ان منعکس کننده حاکمان مختلف فرانسوی،اسپانیایی و اتریشی است.بخشی از آن برای رویدادها و نمایشگاهها باز می شود.این قلعه قرون وسطایی در Piazza Municipio و مرکز ناپل قرار دارد.

۶٫Capua

 

 

 Capua در مجاورت شهر باستانی Capua Vetere ساخته شده است و در قرن نهم تخریب شده است. این محل در نزدیکی موزه کامپانیا مهمترین موزه باستان شناسی منطقه پس از موزه ملی در ناپل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian