021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

جاذبهای دیدنی کمبریج انگلستان|دوستداران تاریخ بخوانند!

کمبریج در سراسر جهان بخاطر دانشگاهش شناخته شده و مشهور است.ادعای خود کمبریج این است که بیشترین ساختمان های تاریخی حفظ شده در سراسر انگلستان را دارد.بیشتر این شکوه و عظمت معماری برای ۳۱ کالج دانشگاه کمبریج است که هر کدام دارای سبک خاصی می باشد.این آموزشگاه در قرن دوازدهم توسط دانشمندان مهاجر از پاریس تاسیس شد و اولین کالج در سال ۱۲۸۴ ایجاد شد.بازار هیل کمبریج  در اصل مرکز تجارت پشم باستانی کمبریج است و هنوز هم بازار شلوغ شهر حساب می شود.در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره سوئیت در تهران جاذبه های دیدنی کمبریج را برای شما معرفی می کند.

با وجود شخصیت های عاشقانه و قرون وسطایی خود، کمبریج یک شهر کاملا مدرن است که در طول سال های مختلف ،رویدادهای فرهنگی در سطح جهانی در آن برگزار می شود، از جمله نمایشگاه مسابقات سالانه تابستانی (۸۰۰ ساله)، جشنواره Folk مشهور کمبریج(یکی از بزرگترین و طولانی ترین اجراها در اروپا) وجشنواره فیلم در سطح جهانی. همچنین برای فضاهای سبز متعددی دارد، از جمله ۲۵ هکتار پارک، که به عنوان زادگاه فوتبال مدرن مشهور است و بخش های از زمان ویکتوریا، که بخاطر درختان و گل های زینتی آن شناخته شده است. یکی از محبوب ترین چیزهایی که در کمبریج انجام می شود قدم زدن در کنار رودخانه کام است ، که از قلب شهر عبور می کند و منظره شگفت انگیزی را برای بینندگان به نمایش می گذارد.

جاذبه های دیدنی کمبریج|کالج کینگ و کلیسای آن:

 

 

دانشکده کینگ، در سال ۱۴۴۱ توسط هنری ششم و اولین بنیاد سلطنتی تاسیس شد. این دانشکده گستره وسیعی از چمن که به سمت رودخانه و پل کینگ می رود، با مناظر وسیع دوست داشتنی خود و زمین های مختلف کالج در کنار رودخانه را شامل می شود. فارغ التحصیلان برجسته آن شامل نویسنده هورس والپول، شاعر روپرت بروک و اقتصاددان لورد کینز است.

جاذبه های دیدنی کمبریج|کالج ملکه وپل ریاضی:

 

 

در سال ۱۴۴۸ توسط اندرو داکت، تحت حمایت مارگارت آنجو، همسر هنری ششم تاسیس شد، کالج کوئینز در سال ۱۴۶۵ توسط الیزابت وودویل، همسر ادوارد ششم بازسازی شد.. این ساختمان شامل کامل ترین کالج های کمبریج قرون وسطی می شود، از جمله دروازه های باشکوه که به حیاط آجری قرمز رنگی می رسند.(قدمت آن از زمان تاسیس موسسه است).

دیگر بخشهای کالج کوئینز برای بازدید از جمله پل چوبی ریاضی است. بازسازی در سال ۱۹۰۲ در زمین های دوست داشتنی کالج منجر به ایجاد آن شد. (پل به دلیل استفاده از ریاضیات و محسابات دقیق به این نام خوانده می شود)؛بارگاه زیبایی نیز وجود دارد که در سال ۱۴۶۰ لژ رئیس جمهور بود،این مکان ساختمانی زیبا و الوارهای چوبی است.

بیشتر بخوانید:

جاذبه های دیدنی ناپل برای گردشگران

موزه و خانه مقدم|از گرانترین خانه های خاورمیانه در دل تهران

کاروانسرای خانات|ناگفته های صدساله از تهران قدیم

بهترین مکانهای آمریکا USA برای سفر فوق العاده|قسمت اول

 

باغ گیاه شناسی دانشگاه کمبریج

 

 

باغ گیاه شناسی دانشگاه کمبریج یک منطقه ۴۰ هکتاری را پوشش می دهد و برای علاقمندان به باغبانی فضای مناسبی است.باغ گیاه شناسی در سال ۱۸۳۱ تاسیس شده است و مجموعه قابل توجهی بیش از ۸۰۰۰ گونه از گیاهان سراسر جهان به نمایش می گذارد. اطمینان حاصل کنید که هنگام سفرتان و تور بازدید ، از مسیرهای پیاده روی باغ و گلخانه ها دیدن کنید.(در روزهای یکشنبه رایگان است).

کلیسای سنت ماری

 

 

سنت ماری هم کلیسای دانشگاه و هم کلیسای شهر است.این محل در قرن پونزدهم ساخته شده و در در سال ۱۷۳۹ که دانشمندان دانشگاه جمعیت زیادی را به این محل آوردند گالری های آن اضافه شده است.برج آن که در سال ۱۶۰۸ ساخته شده به دلیل نظراتی که درباره دانشگاه وجود دارد مشهور شده است.

کالج ترینیتی

 

 

در سال ۱۵۴۶ توسط هنری هشتم تأسیس شد، کالج ترینیتی با ادغام چندین کالج قدیمی، از جمله Michaelhouse و King’s Hall ایجاد شد. فراتر از دروازه کینگ ادوارد (۱۴۱۸)، بخشی از ساختمان های قدیمی تالار پادشاه هنوز قابل شناسایی هستند. دیوان بزرگ ترینیتی بزرگترین دیوان در کمبریج است.

تعداد افراد مشهوری که در این کالج تحصیل کرده اند بیش از هرجای دیگری است:دولتمردانی چون  آستین چمبرلین، استنلی بالدوین و نورو،شاعران و نویسندگانی مانند جرج هربرت و ادوارد فیتز جرالد،فیلسوف برتراند راسل؛ و اسحاق نیوتن دانشمند.همچنین ادوارد هفتم و جورج ششم نیز در ترینیتی حضور داشتند.

 

دوست دارید در انگلستان زندگی کنید؟مطالب زیر را بخوانید:

۷ منطقه ارزان لندن برای زندگی را بشناسید!

بهترین رستوران های جدید لندن|قسمت ۱

راهنمای سفر اول به لندن را بخوانید|بخش دوم

۱۰ مکان فوق العاده در سفر انگلستان که باید ببینید|قسمت اول

 

 

موزه فیتز ویلیام Fitzwilliam

 

 

معروف ترین موزه در کمبریج، Fitzwilliam است که باید در لیست جاذبه های دیدنی کمبریج باشد. این شاهکار معماری شامل یک مجموعه با شکوه از سفال انگلیسی و چین، و همچنین آثار باستانی یونانی، رومی و مصری و نسخه های خطی زیبا است. گالری فوق العاده زیبا از کارهای هگارت، گینزبورو و ترنر و همچنین نقاشان و استادان هلندی از جمله رامبراند، ون دیک و روبنس است.

Anglesey Abbey ,lode mill

 

 

 

آنجلسی ابی گرچه در قرن دوازدهم ساخته شده است ولی در سال ۱۹۲۶ بازسازی شد و به عنوان خانه ای از هنر مشهور شده است.در حال حاضر این خانه ملک ملی است و دارای پرده های نقش دار از  Gobelin، Soho و Anglesey می باشد.این خانه یک مجموعه هنری خوب محسوب می شود.از باغ های اطراف و پارک ۱۱۴ هکتاری ان می توانید لذت ببرید.منطقه حیات وحش آن را می توانید دیدن کنید که شامل پرندگان در زیستگاههای مخصوص خود می باشد.همچنین آبراه تاریخی lode mill را ببینید.

موزه باستان شناسی و انسان شناسی

موزه باستان شناسی و انسان شناسی که توسط دانشگاه کمبریج در سال ۱۸۸۴ تأسیس شد، مجموعه ای مهم از مواد و مصنوعات تاریخی در باب انسان شناسی اجتماعی را جمع آوری می کند. مجموعه ها از سراسر جهان جمع آوری شده و شامل مجموعه هایی از آفریقا و شرق، با توجه به هنر بصری و کلاسیک است. از یادداشت ویژه ای که عمدتا از کاوشهای کوک بدست امده است و سایر پروژه های تحقیقاتی که توسط انسان شناسان برجسته بریتانیایی انجام شده اند.

همچنین از موزه علوم زمین در Sedgwick بازدید کنید که مجموعه زمین شناسی دانشگاه از جمله دو میلیون مواد معدنی، سنگ ها و فسیل ها را شامل می شود . آثار برجسته ای از جمله نمونه های متعدد شهاب سنگ، و همچنین مجموعه Beagle شامل فسیل ها و سنگ های جمع شده توسط چارلز داروین بین سال های ۱۸۳۱ و ۱۸۳۶  در این موزه موجود است.

کالج Peterhouse

 

 

 

از قدیمی ترین (و همچنین یکی از کوچکترین) کالجهای کمبریج است. Peterhouse در سال ۱۲۸۴ تأسیس شد. سالن و انبار تاریخی آن در بخش جنوبی بارگاه قدیمی قرار دارد، از اولین ساختمانهای اصلی قرن ۱۳ هستند. از جمله کسانی که در اینجا تحصیل کرده اند، کاردین بوفورت، شیمیدان هنری کاوندیش و شاعر توماس گری بودند.از چیزهایی که ارزش دیدن دارند پنجرهای شیشه ای رنگی در کلیسا کوچک است(وارد شده از مونیخ در ۱۸۵۰) و همچنین پنجرهایی از قرن ۱۷ ام.

موزه فناوری و علم کمبریج

 

 

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کمبریج، از محبوب ترین موزه ها در کمبریج، موزه نمایش ها و نمایشگاه های کمبریج است که بر روی زندگی روزمره مردم محلی از قرن ۱۸ تا ۲۰ ساخته شده است. این موزه دارای یک مجموعه گسترده ای از آثار هنری، از قبیل سکه، لباس، مدال، اسباب بازی، و پزشکی، همراه با آثار هنری جالب توجه است.

همچنین موزه فناوری کمبریج که بر روی صنایع گذشته شهر تمرکز دارد زیباست.انواع موتورها و تجهیزات چاپ عتیقه را می توانید آنجا ببینید. علاوه بر اینها موزه واپیل نیز جالب است و ارزش دیدن را دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian