021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و کار|قسمت ۱

بهترین شهرهای کانادا – شما به عنوان یک مهاجر کانادا به زودی ممکن است ایده ای از شهر مورد انتظار داشته باشید. همچنین ممکن است ذهنیتی از این شهرها داشته باشید.

اکثر مهاجران مقصد خود را بر اساس عوامل متعددی مانند آشنا داشتن در آن منطقه انتخاب می کنند، قبل از نقل مکان به شهر مراجعه کرده و آن را دوست داشتند، برخی تحقیقات انجام داده اند و  آب و هوا، اشتغال و امکانات رفاهی آن را ایده آل می دانند.

کانادا یک کشور عظیم و متنوع است که بسیاری از استان ها و شهرهای مختلف را شامل می شود. مهم این است که اطمینان حاصل کنید بهترین تجربه زندگی در کانادا را بدست آورید.در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره آپارتمان در تهران بهترین شهرهای کانادا برای زندگی را معرفی می کند.

اگر قصد دارید یک اقامت دائم در کانادا شوید، باید از نزدیک بریتیش کلمبیا، آلبرتا و انتاریو نگاه کنید.

آیا می خواهید جوانب مثبت و منفی زندگی در کانادا را بدانید؟ نگاهی به فهرستی از محبوب ترین مکان های مناسب برای مهاجران به کانادا داشته باشید.

 

 

۱٫OTTAWA, ONTARIO

هزاران کانادایی جدید در سال ۲۰۰۴ در اتاوا ساکن شدند. ساکنان این شهر می گویند که این شهر نه خیلی بزرگ و نه زیاد کوچک است. اتاوا ottawa یک شهر سبز و محیط زیستی با تعداد زیادی پارک زیبا است. همچنین خدمات بسیاری مانند OSICO برای مهاجرین جدید فراهم می کند تا آنها زندگی خود را در محل جدید آغاز کنند.

بسیاری از مهاجران نیز به دلیل فرصت های حرفه ای خود، اتاوا را انتخاب می کنند. اینجا محل سرمایه ای است و عمدتا انگلیسی زبان هستند.

آب و هوای آن آفتابی است، گرچه زمستان های سرد و برفی دارد. همچنین می تواند نوسانات دما در بهار و پاییز داشته باشد.

اتاوا یک شهر گوناگون است که ۱/۶ جمعیت آن، اقلیت های مختلف تشکیل می دهد. بزرگترین گروه اقلیت در این شهر از آسیا است که شمار بزرگی از آنها مهاجران چینی هستند.

 

 

کیفیت زندگی در اتاوا ottawa

این شهر به عنوان شهری خانواده محور، آرام و ایمن شناخته می شود. گفته می شود که ساکنان به جای زندگی شبانه،بیشتر به ورزش کردن می پردازند.

این شهر در رتبه چهارم بهترین شهر جهان و دومین شهر در آمریکای شمالی را در Mercer دارد. مجله کانادایی MoneySense آن  را به عنوان بهترین شهر کانادایی در رتبه یکم قرار داده است. در نظر سنجی از نظر رشد جمعیت، جرم و جنایات کم، مراقبت های بهداشتی، و فرهنگ،رتبه خوبی دارد.

اتاوا دارای بالاترین درآمد خانوار در کشور است. درآمد متوسط ​​خانوار کانادایی در سال ۸۱،۳۰۰ دلار است، اما در اتاوا،این رقم بالغ بر ۸۹،۴۰۰ دلار است. تنها امتیاز کمی که این شهر دارد نداشتن خانه های ارزان قیمت است.اما در مقایسه با تورنتو، ونکوور و کالگری، مسکن در اتاوا هنوز هم مقرون به صرفه تر است ، ولی کمی بالاتر از مونترال و ادمونتون است.

با توجه Mercer ، اتاوا همچنین دومین شهر کانادایی تمیز و سومین کشور در جهان است. توسط روزنامه فوربز به عنوان چهارمین شهر تمیز از میان ۳۰۰ شهر مورد بررسی در سراسر جهان رتبه بندی شده است.

اتاوا همچنین طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را ارائه می دهد. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۹،۶۰۰ شغل جدید ایجاد شد. بزرگترین کارفرمای آن دولت فدرال است و هزاران نفر دیگر در بیمارستان ها، مدارس، دانشگاه ها و گردشگری هستند. همچنین به دلیل حضور گسترده شرکت های فن آوری بالا در شهر، اغلب دره سیلیکون شمال نامیده می شود.

اتاوا همچنین دارای نیروی کارآمد تحصیل کرده است . در اتاوا نیمی از جمعیت ساکنین فارغ التحصیلان دانشگاه هستند. این شهر دارای بیشترین تعداد مهندسین، دانشمندان و دکترای کشور است. دارای ۲ دانشگاه بزرگ است – دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون.

سیستم حمل و نقل عمومی شهر هم بسیار خوب است و بیش از ۳۵۰،۰۰۰ نفر در روز جابه جا می شوند. اتاوا همچنین برای دوچرخه سواری با بیش از ۱۷۰ کیلومتر مسیرهای دوچرخه است.

چه چیز در اتاوا انجام می دهید؟ بسیاری از مناظر فوق العاده و چیزهای زیادی برای انجام  دادن در این شهر وجود دارد. تعدادی از ورزشها مانند اسکی، یوگا، اسب سواری، اسکیت، دوچرخه سواری، قایقرانی، ماهیگیری و یا صخره نوردی وجود دارد.

این شهر همچنین سالانه بسیاری از جشنواره ها مانند جشنواره Winterlude، جشنواره قایق اژدها، جشنواره  Tulip کانادا و جشنواره بین المللی جاز  را برگزار می کند.

 

 

۲٫GATINEAU, QUEBEC

کبک بزرگترین استان در کشور است که به عنوان استان زیبا شناخته شده است و بیش از ۸،۲ میلیون نفر را شامل می شود. معروف به تپه ها ، جنگل های وسیع و آبراه های متعدد است. این محل یک استان چند فرهنگی است که نام مستعار “اروپا آمریکای شمالی” را به دست آورده است.

این تنها استان کانادا با زبان فرانسوی است. شهر گاتینو نیز در غرب کبک است و چهارمین شهر بزرگ است. واقع در شمال رودخانه اتاوا است. جمعیت گاتینو ۲۶۵،۳۴۹ نفر است.

به گفته Statistics Canada، بیش از ۴۱،۰۰۰ مهاجر جدید در منطقه اتاوا-گاتینو، بیشتر از چین، جنوب آسیا، خاورمیانه و آفریقا، وارد می شوند.

هر دو این شهرها به عنوان جهانگردی و با قومیت های گوناگون در نظر گرفته می شوند.

برخی از محله های محبوب آن عبارتند از Centretown، Byward Market، Lakeview Terasse و Lowertown. این مناطق ایده آل برای زندگی خانواده ها هستند و در خارج از هر دو شهر واقع شده اند.

بسیاری از مردم در گاتینو زندگی می کنند اما در اتاوا کار می کنند. یکی از جاذبه های بسیار زندگی در Gatineau ، معافیت مالیاتی سخاوتمندانه برای والدین و خانه های ارزان تر با تعداد بیشتری است.

جوانب مثبت و منفی زندگی در گاتینو چیست؟ مهاجران می توانند فرصتی عالی برای غلبه بر زبان و فرهنگ فرانسه داشته باشند. بدون شک می توان گفت که دو زبانه بودن، هنگامی که به مشاغل می آید، یک مزیت بزرگ است. اما همچنین منصفانه است که بگوییم زبان می تواند به عنوان یک محدودیت باشد. مسائل زبان می تواند باعث ایجاد استرس شود.

بسیاری از مهاجران آینده نگری که علاقه مند به زندگی در منطقه هستند اغلب بحث می کنند که در اتاوا یا گاتینو زندگی کنند. این تصمیم بزرگی است زیرا از دو حوزه اختیاری متفاوت است. مسائل مانند تحصیلات، مراقبت های بهداشتی و مالیات به طور مستقیم تحت تاثیر جایی که شما زندگی می کنید است.

مالیات بر درآمد در quebec کم است، اما یک ضعفی که در اینجا وجود دارد، پزشکان کمتر و انتخاب های کمتری برای نیازهای بهداشتی است. خانواده هایی که بچه های کوچک دارند تصمیم می گیرند در Gatineau زندگی کنند، زیرا کمتر هزینه می شود و می توانند با خدمات مراقبت از کودکان یارانه بگیرند.

 

 

 

۳٫ WATERLOO, ONTARIO

تمامی موارد واترلو در جنوب انتاریو کوچکترین از ۳ شهر دیگر در منطقه شهری واترلو است.

این محل جامعه ای پر رونق، هیجان انگیز و متنوع است. ساکنان با استانداردهای زندگی بالا و فرهنگ غنی تحت تاثیر بسیاری از نقاط جهان برخوردار هستند.اقتصاد آن همچنین دارای فرصت های اشتغال در طیف وسیعی از صنایع از تکنولوژی و تولید است.

همچنین جای خوبی برای تحصیل با موسسات، کالج ها و دانشگاه ها در سطح جهانی و آموزش عالی برای کودکان است.

منطقه همچنین ترکیبی از زندگی شهری و روستایی و فرصت های فراوانی را برای فعالیت های فرهنگی و تفریحی ارائه می دهد. این محل دارای بسیاری از اقوام مهاجر است که یکی از معتبرترین و بزرگترین تجربیات فرهنگی را به خود اختصاص می دهد.

شهر واترلو به استعداد جهانی در زمینه تولید تحقیقات و محصولات نوآورانه مشهور است. همچنین محل دانشگاه واترلو، یکی از مدرن ترین دانشگاه های کانادا است.

جمعیت مهاجر شهر ۲۵٪ تخمین زده می شود. همچنین دارای نرخ بیکاری کم و مسکن بسیار مقرون به صرفه است.

 

 

 

Brossard, Quebec .4

این شهر مزایای زیادی از قبیل مشاغل با درآمد بالا، نرخ بیکاری کم، مسکن ارزان قیمت و تنوع فرهنگی دارد. همچنین دارای جمعیت مهاجر بزرگ است که در حدود ۳۶٪ تخمین زده می شود.

Brossard مرکز تجاری در ساحل جنوب مونترال است و دارای سیستم شهری بسیار متنوعی در کشور است. بوسارد در منطقه Monteregie کبک قرار دارد و بخشی از منطقه مونترال بزرگ است. توسط چهار محل احاطه شده است – سنت لامبرت، Longueil، Carignan، La Prairie.

پارک های بسیاری در شهر پراکنده شده اند و با مسیرهای دوچرخه سواری به مناطق شهر متصل هستند.

در حالی که فرانسوی زبان رسمی است، دیگر زبان های اقلیت بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ زبان انگلیسی، چینی، اسپانیایی، کانتونی، فارسی و عربی است.

بوسارد عمدتا ناحیه ای مسکونی با بسیاری از خانه ها و ساختمان های آپارتمانی است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian