021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

بازدید از دیوار چین|چیزهایی که گردشگران باید بدانند!

در سفر به چین و بازدید از دیوار بزرگ چین به عنوان طولانی ترین دیوار جهان با زیبایی و عظمت بی حد و حصری که دارد تجربه ای بیادماندنی خواهید داشت.در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره سوئیت در تهران نکات مهم برای گردشگران و بازدید از این اثر تاریخی را برای شما معرفی می کند.

 

 

دیوار چین بازدید از دیوار چین گردشگری

 

 

ساخت دیوار چین

دیوار چین یکی از طولانی ترین دیوار های ساخته شده در جهان می باشد که با هدف پیشگیری از حملات ملیت های شمالی ساخته شد. قلعه های مرزی جهت یافتن اطلاعات دشمن و برج های آتش که به منظور اطلاع کشور از برگزاری جنگ می باشد بر روی دیوار چین بنا نهاده شد.

اندازه دیوار در طول حکمرانی پادشاهان چینی طولانی تر شد و در آخر با طول ۵۰ هزار کیلومتر ساخت آن به پایان رسید. دیوار چین که به سلسله مینگ ( سال ۱۳۶۸- سال ۱۶۴۴) تعلق دارد از سمت غرب به دروازه جایو گوان و از شرق به ساحل رود یالو جیان منتهی می شود و تعداد ۹ استان در میان دیوار چین قرار دارد.

 

مطالب جذاب زیر را از دست ندهید:

همه چیز را درباره تاج محل هند بدانیم!

۱۰ مکان دیدنی رم را بشناسیم|تجربه سفر روم

راهنمای سفر اول به لندن را بخوانید|بخش دوم

۱۰ مکان فوق العاده در سفر انگلستان که باید ببینید|قسمت اول

 

دیوار چین که با هدف پروژه تدافعی بر روی کوه ها در این کشور ساخته شد نشان از هوش کارگران چینی در ساخت مکانی متفاوت  و خاص دارد. کارگران چینی برای ساخت دیوار چین از آجر و سنگ استفاده کرده اند که موجب ساخت بنای مستحکم و غیر قابل نفوذ توسط دشمن بود.

انتهای دیوار چین که به کوه های پر فراز و نشیب ختم می شود امکان ورود دشمنان را غیر ممکن می ساخت. دیوار بزرگ چین با معماری متفاوت و زیبا توانست در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.

 

دیوار چین

 

 

بنای عظیم دیوار چین

در حال حاضر دیوار چین با معماری باشکوه و عظیم خود به عنوان یک سازه عجیب در کشور چین از مکان های دیدنی و جذاب محسوب می گردد که با وجود از بین رفتن مقاومت نظامی آن، همچنان با شکوه و پا برجاست و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را برای بازدید به سمت خود جلب می کند.

دیوار چین به عنوان اثر تاریخی و فرهنگی با داشتن دیوارهای با شکوه، سکوهای دیوار، برج های آتش که هریک به منظور کاربردی متفاوت در سال های دور ساخته شده است یادآور تاریخ مردم این سرزمین می باشد. برج آتش به منظور خبر رسانی به مردم چین هنگام حمله های نظامی ساخته شده است و از این طریق مردمان چینی از ورود دشمن مطلع می شدند و برای مبارزه با دشمن اقدام می کردند.

به طور کلی می توان گفت  این دیوار یادآور رنج مردمان چینی در زمان جنگ و حمله دشمنان به این کشور می باشد که با درایت معماران چینی پس از گذشت هزاران سال زیبایی و ابهت خود را همچنان حفظ کرده است و در ردیف عجایب هفتگانه جهان قرار گرفته است. مشهورترین بخش های دیوار چین شامل دیوار بادلینگ، دیوار سی ماتای، دیوار موتیان یو، دروازه شان حای گوان و دروازه جایوگوان می باشد.

در انتخاب چین به عنوان مقصد گردشگری توصیه می شود از این دیوار بزرگ بازدید به عمل آید تا تجربه سفر خاطره انگیزتر شود.

 

اگر قصد مسافرت و تهرانگردی دارید مطلب زیر را هم بخوانید:

اجاره خانه مبله بهترین انتخاب برای مسافران

 

 

 

 

عجایب شنیدنی درباره دیوار چین

ساخت این دیوار حدود ۱۸۰۰ سال به طول انجامید و در واقع ساختار این دیوار یکپارچه نبوده و از چندین دیوار در کنار یکدیگر تشکیل شده که در ظاهر پیوسته هستند اما در واقع در برخی قسمت ها به یکدیگر چسبیده اند و در برخی قسمت ها در فاصله نزدیک به یکدیگر نچسبیده اند.

برای افرادی که در هنگام ساخت این دیوار باشکوه جان خود را از دست می دادند خانواده ها خروس هایی روی دیوار می آوردند تا روح مردگانشان در این دیوار زندانی نشود.

در سطح دیوار خارجی برای دیوار چین که به عنوان اداری احترام به شخصیت های برجسته و تاریخی می باشد اشکال متعددی در ارتباط با تاریخ چین می توان مشاهده نمود.

بقایایی که از دیوار چین باقی مانده نشان می دهد که طول این دیوار بسیار زیاد در حدود ۲۱ هزار کیلومتر بوده و تنها از آن در حدود ۱۹۰۰ کیلومتر باقی مانده است.

تخمین زده می شود به دلیل شرایط آب و هوایی ممکن است قسمت های سالم از دیوار چین در برخی مناطق تا سال ۲۰۴۰ نابود شوند.

برخی از قسمت های دیوار با وجود وسعت زیاد و طولانی بودن آن هنوز به طور کامل کشف نشده اند و بخش هایی از این دیوار در مرز مغولستان در سال ۲۰۱۲ کشف شده است. بیشترین قسمت های کشف نشده دیوار بزرگ چین در شمال این کشور قرار داده اند و تلاش باستان شناسان برای کشف این قسمت ها ادامه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian