021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

اینفوگرافی در سفر

اینفوگرافی در سفر،راهنمای استفاده از اینفوگرافی در گردشگری

اینفوگرافی در سفر چه کاربردهایی دارد؟چه زمانی باید از اینفوگرافی استفاده کنیم؟ سوالاتی از این قبیل ممکن از پرسش بسیاری از کسانی باشد که در حوزه گردشگری فعالیت می کنند.در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره روزانه خانه در تهران کاربردهای اینفوگرافی در سفر را  در مراحل مختلف مسافرت توضیح می دهد.با ما همراه باشید تا بیشتر با اصول استفاده از آن آشنا شوید.

اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی کلمه ای است که از ترکیب دو کلمه ی information و graphic تشکیل گردیده و به طور خلاصه به معنی ارائه ی اطلاعات در قالب تصویر می باشد. اینفوگرافی دارای کاربردی گسترده بوده و در حوزه های مختلف چون حوزه ی گردشگری و جهانگردی، حوزه ی سلامت و پزشکی، امنیت و پلیس، روابط اجتماعی کارایی بسیاری دارد. اینفوگرافی سبب شده تا ارائه ی اطلاعات با زبانی ساده صورت بگیرد و حجم بالایی از اطلاعات را بتوان در زمان کوتاه و حجم کم ارائه داد. روانشناسان معتقدند که اطلاعات از طریق اینفو گرافی راحت تر منتقل شده و در زمان کوتاه تری باعث ثبت بلند مدت در حافظه می شود.

کاربردهای اینفوگرافی در سفر

 

 

 

کاربردهای اینفوگرافی در سفر

 

 

لیدر ها و راهنماهای گردشگری، سر گروه گروه های کوهنوردی، کویر نوردی، طبیعت گردی، وبلاگ نویسان و مدیران سایت های گردشگری، مهمانداران و مسئولان آژانس های هواپیمایی ، هتل داران می توانند به راحتی از طریق اینفوگرافی نکات ضروری سفر را برای مسافران خود توضیح داده و از این طریق در زمان خود صرفه جویی نمایند و اطلاعات سفر را با صرف کمترین انرژی در اختیار مسافرین خود قرار دهند. اینفوگرافی به رهبران گروه های توریستی کمک زیادی کرده و  از این طریق می توان مسافران را با مکان توریستی مورد نظر بیشتر آشنا نمود. اینفوگرافی قبل از سفر، حین سفر و بعد از سفر کاربرد داشته و حاوی اطلاعات مهمی می باشد که می تواند سفر را آسوده تر و اگاهانه تر نماید.

 

قصد اجاره روزانه خانه را دارید؟راهنمای زیر را در این خصوص از دست ندهید:

 

 

اینفوگرافی قبل از سفر

 

 

اینفوگرافی قبل سفر

 

با توجه به منطقه ی مورد نظر، مسافت و زمان مسافرت از اینفوگرافی های خاصی استفاده میشود. به عنوان مثال سفر به کویر با سفر به یک منطقه ی کوهستانی و یا سفر به یک منطقه ی فرهنگی و تاریخی تفاوت زیادی دارد. می توان هشدارها، نکات ضروری، وسایل ضروری، معرفی منطقه ی مورد نظر را با اینفوگرافی در سفر به مسافران توضیح داد. اینفوگرافی های طراحی شده که مخصوص قبل از سفر می باشد شامل اینفوگرافی های آثار روحی روانی سفر، اینفوگرافی صرفه جویی در هزینه و زمان در سفر، اینفوگرافی توصیه های ایمنی و دارویی، و اینفوگرافی آشنایی با منطقه ی توریستی و گردشگری و اینفوگرافی فشرده سازی بارهای پرحجم می باشد.

اینفوگرافی ایمنی و دارویی

هر کدام از این اینفوگرافی ها تاثیر خاص خود را داشته و دارای کاربرد خاص خود می باشد. به عنوان مثال، اینفوگرافی های ایمنی و دارویی سبب میشود که مسافران این توصیه ها را به راحتی مد نظر قرار دهند و همراه داشتن اینفوگرافی سبب می شود که نکات گفته شده توسط لیدرها فراموش نشود. در گروه های توریستی ممکن است کودکان نیز همراه با خانواده ها حضور داشته باشند که گفتن نکات ضروری به کودکان توسط اینفوگرافی های طراحی شده، راحت تر بوده و برای کودکان جذابیت بالاتری داشته و به راحتی نکات ضروری سفر به آن ها تفهیم میگردد.

 

 

مطالب زیر را درباره گردشگری در ایران و خارج از کشور از دست ندهید:

مناطق ناشناخته گردشگری و سفر در سراسر دنیا-قسمت اول

برای مسافرت تابستانی کجا بهتره ؟|منطقه های گردشگری

سفر ایتالیا | ۱۵ چیزی که باید قبل سفر به ایتالیا بدانید!

 

 

 

اینفوگرافی حین سفر

 

اینفوگرافی حین سفر

 

 

در حین سفر از اینفوگرافی های خاصی استفاده می شود که شامل اینفوگرافی های چگونگی حفظ سلامت در طول پرواز،طریقه ی نشستن بر روی صندلی هواپیما، اینفوگرافی بودجه بندی و زمان بندی در حین سفر می باشد. همچنین اینفوگرافی های خاصی با جذابیت بالا برای کودکان طراحی می شود تا با انواع تفریحات در منطقه ی تفریحی و توریستی مورد نظر آشنا شده و به دلخواه خود تفریحات خود را انتخاب نمایند.  همچنین اینفوگرافی های خاصی برای معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی منطقه ی مورد نظر تهیه میشود.

اینفوگرافی از نقشه شهر

همچنین اینفوگرافی هایی از نقشه ی شهر و کشور مقصد تهیه می شود تا آشنایی با مقصد کامل تر شده و با اگاهی بیشتری سفر انجام پذیرد. در هتل های محل اقامت نیز اینفوگرافی های تهیه شده شامل سرویس های مخصوص هتل، ساعات صرف شام و ناهار و منوی غذاهای رستوران ها هتل می باشد. بعضی از هتل ها از امکانات لوکس و تفریحی خود نیز اینفوگرافی تهیه کرده تا مسافران با امکانات در خاتیار آشنایی بیشتری داشته باشند.

اینفوگرافی در سفر|اینفوگرافی های محل های توریستی

 

 

اینفوگرافی در سفر محل های توریستی

 

 

هر منطقه ی توریستی و گردشگری جذابیت ها و تاریخچه ی خاص خود را دارد. بسیاری از مسافران با تاریخچه ی منطقه ی توریستی آشنایی نداشته و خیلی از افراد نیز حوصله ی خواندن متن های بلند بالای تاریخچه ی منطقه را ندارند. اینفوگرافی بهترین روش برای آشنا کردن مسافران و بازدید کنندگان با منطقه توریستی مورد نظر می باشد. بسیاری از مناطق توریستی متعلق به مشاهیر و اسطوره های تاریخی بوده که با اینفوگرافی های جذاب می توان مسافران را با اسطوره ها و مشاهیر هر منطقه آشنا نمود. همچنین از طریق اینفوگرافی می توان با آداب و رسوم، غذاها و لباس های محلی منطقه ی مورد نظر آشنا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian