021-49029 پشتیبانی ایام عید : 09129309400 تهران-اشرفی اصفهانی-برج زمرد

مقالات و بروزرسانی ها

آبشار ویکتوریا استخر شیطان در افریقا مکان دیدنی در افریقا شنا در ابشار ویکتوریا ابگیر شیطان

آبشار ویکتوریا با استخری مرگبار را بهتر بشناسید!

آبشار ویکتوریا چشم اندازی دیدنی، زیبا و هیجان انگیز را در رودخانه زامبزی برای گردشگران فراهم می کند. این آبشار به عنوان بزرگترین آبشار جهان شناخته می شود.در این مطلب تهران مبله مرجع اجاره سوئیت در تهران نکاتی که برای گردشگران از این آبشار لازم است را ذکر می کند.

بازدید از آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا تنها آبشار جهان است که طول آن بیش از یک کیلومتر و ارتفاعی بیش از صد متر دارد. این آبشار به اندازه ای بزرگ است که صدای آن را می توان از فاصله ۴۰ کیلومتری شنید. دیوید لیوینگستون کاشف مشهور اسکاتلندی این آبشار را پس از ملکه ویکتوریا به این اسم نامگذاری کرد.

منظره آبشار ویکتوریا به قدری جذاب و دیدنی است که در وصف آن نوشته شده احتمالا فرشتگان در حین پرواز در مجاورت این آبشار منظره آن را تحسین می کنند. از این رو یکی از مکان های دیدنی و طبیعی خارق العاده ای که همه ساله برای گردشگری و بازدید انتخاب می شود آبشار ویکتوریا در آفریقا است.

در ضمن آبشار ویکتوریا در لیست عجایب هفت گانه جهان جای دارد و به عنوان عریض ترین و یکی از زیباترین آبشارهای جهان شناخته شده است.

 

آبشار شیطان

 

مشخصه های جالب آبشار ویکتوریا

زیبایی وصف ناپذیر این آبشار دیدنی با ویژگی های خاصی که دارد جذابیت آن را چندین برابر کرده است.

قطرات آب پرتاب شده از آبشار ویکتوریا به گونه ای است که سبب شده در جنگل های رود زامبزی در  طول ۲۴ ساعت باران ببارد و یک منظره بی نظیر پیوسته بارانی در آن وجود داشته باشد.

 

بهترین مکانهای دیدنی دنیا را بشناسید:

بازدید از دیوار چین|چیزهایی که گردشگران باید بدانند!

همه چیز را درباره تاج محل هند بدانیم!

مناطق جهانگردی دنیا |۲۰ کشوری که گردشگران باید ببینند!

 

 

از آنجایی که آبشار ویکتوریا بر روی رود زامبزی قرار رفته است رود را به دو بخش تقسیم می کند.

از آبشار ویکتوریا در هر دقیقه به طور تقریبی ۶۰۰ میلیون لیتر مکعب آب سرازیر می شود.

در اطراف آبشار ویکتوریا می توان گونه های گیاهی و جانوری خارق العاده ای را مشاهده کرد که بازدید از آنها خالی از لطف نیست و به هر گردشگری که به آفریقا سفر می کند پیشنهاد می شود.

یک بخش بسیار جالب و هیجان انگیز در بازدید از آبشار ویکتوریا که تجربه سفر را دو چندان لذت بخش تر می کند شنا در استخر شیطان است که در این آبشار واقع شده است.

تجربه یک سفر جالب و رویایی با گردش و بازدید از آبشار ویکتوریا و استخر شیطان تکمیل می شود که در واقع هر مسافری را مجذوب خود می کند.

 

آبشار ویکتوریا،استخر شیطان،آبگیر شیطان

 

استخر شیطان در آبشار ویکتوریا

در تمامی نقاط جهان مکان های ترسناک و دیدنی وجود دارند که به شکل طبیعی و یا ساخته دست بشر می باشند. یکی از جذاب ترین و ترسناک ترین مکان های دیدنی و طبیعی جهان استخر شیطان در آبشار ویکتوریا- زامبیا می باشد. استخر شیطان یک استخر طبیعی است که در لبه آبشار تشکیل شده است.

استخر شیطان در موقعیتی بالای صخره قرار گرفته که در فاصله ۶۸٫۵ متری از زمین واقع شده است و از نظر موقعیت مکانی در آبشار ویکتوریا در زامبیا  قاره آفریقا واقع شده است.

بهترین ماه های بازدید از استخر شیطان و تجربه شنا در این استخر مسحور کننده ماه های سپتامبر تا دسامبر است که در فاصله بین این ماه ها می توان گردشگران زیادی را مشاهده کرد که جذب این مکان بی نظیر توریستی شده اند.

استخر شیطان به دلیل این که در ماه هایی از سال با پایین رفتن سطح آب در لبه آبشار به صورت یک استخر کم عمق دیده می شود مشهور به آبگیر شیطان نیز می باشد.

 

قصد سفر به تهران را دارید؟اجاره سوئیت مبله در تهران به آسانی امکان پذیر است:

اجاره خانه مبله بهترین انتخاب برای مسافران

شنا در استخر شیطان

این مکان دیدنی و در عین حال ترسناک با داشتن ویژگی های منحصر بفرد از یک استخر طبیعی هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جلب می کند. استخر شیطان که به چاله مرگ معروف است مکانی زیبا و دیدنی در عین حال ترسناک است و سفری هیجان انگیز را برای گردشگران فراهم می کند.

جریان طبیعی آب در استخر شیطان به گونه ای است که امکان شنا برای افراد وجود ندارد و شدت زیاد آب منجر به سقوط شناگر می شود اما هنگامی که سطح آب پایین برود در کناره این استخر حاشیه ای به وجود می آید که برای شنا و لذت بردن از این مناظر طبیعی مناسب است. در واقع در استخر شیطان این امکان برای گردشگران در مواقع خاص فراهم می شود که در فواصل خشک و زمانی که رودخانه طغیان نمی کند بتوانند در آن آب تنی کنند.

انتخاب زمان مناسب برای سفر و بازدید از این آبشار لذت سفر را بیشتر خواهد کرد. ترسناک ترین قسمتی که در استخر شیطان وجود دارد این است که گردشگران باید بدانند برای شنا دقیقا باید از کجا شروع کنند تا از هفتمین عجایب طبیعی جهان به پایین پرت نشوند. مکانی که امکان شنا کردن در این صخره را برای گردشگران فراهم می کند به صندلی شیطان معروف است.

 

منبع: victoriatourism

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian